Vistada ilk 5 dakka hdd ışığı sorunu(başka yöntem)

emretutar
11-12-2008, 21:31   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Arkadaşlar bildiğiniz gibi vista açıldıktan sonra harddisk herhangi bir işlem yapılmadığı halde bir süre daha çalışmasına devam eder. Benimde aynı sorunum vardı. Bunu engellemek için yapmadığım araştırma kalmadı.Bir kaç program indirip bir çok da vista hizmet ini kapattım ama nafile. Sonunda vista daki hizmetler bölümünde kendim gezintiye başladım ve sonuç %100 başarılı oldu.Şu anda vistam xp gibi açılıyor ve daha hızlı oldu.Bi çok yöntemi deneyipte başarılı olamayanlar aşağıdaki hizmeti devre dışı bıraksın eminim sorunları düzelecektir. Sorunu olanlara faydam dokunduysa ne mutlu banaGülümseme

Yöntem
Başlat\Denetim Masası\Yönetimsel Araçlar\Hizmetler sekmesinde Hızlı getirme hizmetini devre dışı bırakın.
Hızlı getirme: Zaman içinde sistem performansını korur ve geliştirir.
(Performans düşüklüğü yaşıyanlar hizmeti tekrar aktif edebilirler.)

Murat_Sahin
11-12-2008, 21:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
223 mesaj

kapatınca bir sorun yaratıyor mu acaba

emretutar
11-12-2008, 21:40   |  #3  
OP Yeni Üye
25 mesaj
Murat_Sahin
kapatınca bir sorun yaratıyor mu
Dediğim servis 1 haftadır kapalı durumda.Harddisk'im %90 dolu bi performans düşüklüğü yaşamadım.Yavaşlarsa tekrar açılabilir.

redwhite
11-12-2008, 21:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
249 mesaj

teşekürler kardeşşş

emretutar
12-12-2008, 10:09   |  #5  
OP Yeni Üye
25 mesaj
mcafee23
bu hizmet ile bu sorunu halledemezsin ve ayrıca performans almak için bilgisayara yaptığın bu hamleyi performans sorunu yaşayanlar geri alsın diyorsun bu tezat değil mi?

Hızlı getirme özelliği performansı artırmak için arka planda çalıştığı doğru.Fakat bazı vista kurulu kişiler hdd kulanımı konusunda epey rahatsız.Bu dediğim her vista kurulu kişide olmuyor.Yaptığım araştırmalar hdd nin bozuk olduğu yönündeydi.Tabi bu özelliği kapatana kadar.şimdi vista xp gibi açılıyor.Ben herkes uygulasın demiyorum yukardaki sorunu olanlar yapsın diyorum.Uyardığın ve bilgi verdiğin için genede teşekkür ederim.