vistada overclok özelliği kapattım yardım lütfen

cahityılmaz
08-01-2009, 08:30   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

voltaj arttırmadan %10 overclock yapabiliyordum ama daha iyi performans alabilmek için vista üzerinden bazı ayarlamalar yaptım sanırım bu arada bir şekilde bilgisayımın overclock yapabilme özelliğini kapattım şimdi hiç overclock olmuyor ayrıca benim kullandığım bellekler 1066 mhz'de çalışa bilme özelliğine sahip bildiğiniz gibi bu ram'ler normalde 800 mhz ama overclock yapılarak 1066 mhz'e ve 5-5-5-15 hızına ayarlana biliyor.birkaç gün önce 1066 mhz'de sorunsuz çalışan ram'ler şimdi ne yaparsam yapıyım 800 mhz'in üzerine çıkamıyor sanırım msconfig'den bir ayarı var ama bilmiyorum yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

luqqa
08-01-2009, 13:36   |  #2  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj

overlock ve işletim sistemi biraz alakasız seyler gibi geldi sanki bana? overlock donanım userinde bir geliştirme eylemi ise isletim sistemi ile overlock biraz saçma. En fazla overlock u bir prrg ile yapıyorsanz bu prg ı açılmasını engelleyebilirsiniz gibi ama overlock yapmanıza işletim sisteminin engel olabileceğini sanmıyorum :s

cahityılmaz
12-01-2009, 08:56   |  #3  
OP Yeni Üye
21 mesaj

luqqa yadımın için teşekkür ederim sorunu hallettim ana kartın pilini çıkartıp biosa reset atınca sorun kalmadı şimdi başka sorunlar var vista oyunları açmak için bazı ek dosyalar istiyor.sence neden.format atmadan önce istemiyordu.

luqqa
14-01-2009, 02:28   |  #4  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj

vista kendi guncelleştirmesini istiyorsa normal bir durum olabilr format atmadan  önce o guncelleştirmeyi almıs olabilir ancak formattan hemen sonra ise onu almamış olabilir ki isteyecekse sanırım netframe veya installerpack. istiyordur