VISTADA WIRELESS LE BAGLANTI SORUNU

HPQ-User
25-04-2007, 22:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

SARVENCA sormuş:
INTERNETE WIRLESS ILE GIRDIGIMDE BIR DAKKA KADAR NETE BAGLI KALIYORUM SONRA BAGLANTI KESILIYOR.AIRTIES RT 210 MODEMIM NE ZAMAN KABLOYU TAKSAM NETE PROBLEMSIZ BIR SEKILDE BAGLI KALIYORUM.KABLOYU CIKARDIGIM ZAMAN MODEMDEN BILGISAYARA SINYAL OKEY GOZUKUYOR YANLIZ BILGISAYARDAN INETRNETE OLAN CIZGI PROBLEMLI GOZUKUYOR AIRTIES TEKNIK SERVISIYLE MODEMI KUSURSUZ BIR SEKILDE KURDUK MAKINA YURTDISINDAN GELDI YURTDISINDA SORUNSUZ BIR SEKILDE CALISIYORMUS DELL IN BUIRDAKI TEKNIK SERVISINE TELEFON ACTIM ONLARDA VISTAYLA ILGILI BU PROBLEMIN YASANDIGINI SOYLEDILER ACABA BU PROBLEMI SIZCE NASIL COZEBILIRIM....

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
DELL LAPTOP INSPIRON 6000
WINDOWS VISTA ISLETIM SISTEMI,
INTEL CORE DUE 2060
2 GB RAM
WIRLESS CARD

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322)

erkanc
25-04-2007, 23:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

Bence Vistayla değil daha çok bağlantı ile ilgili bir sorun gibi geldi öncelikle evinizde mikrodalga fırın gibi aletler varsa bunlar manyetik etki ettiğinden bağlantınızı koparabilir ilk öncelikle manyetik alan olup olmadığını incelemnizde yarar var Eğer burada bir sorun yoksa diğer bir adımda wireles adaptörünün sürücülerini güncelleyebilirsiniz

sarvenca
26-04-2007, 10:56   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Tekrar selam evımde mıkrodalga veya onun tıpı hıcbırsey yok xp kurulu bır laptop getırdım o makınada wıreless sorunsuz calıstı.Butun drıverların son surumlerı yuklu.

Borga-x
26-04-2007, 11:01   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

O zaman kablosuz bağlantını ilave bir kartl ile yapacaksın. Madem DELL bunu kabullenmiş sende kabullen.

sarvenca
26-04-2007, 14:06   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

Selam ılave kart demıssınız bu nasıl bırsey acaba anlayamadım???

eggtuning
26-04-2007, 20:04   |  #6  
Üye
57 mesaj

dostum oncelikle belirteyim bende de sendeki notebook un amerikan modeli olan e1505 var ve vista ultimate kurulu ama su ana kadar bir problem yasamadım.
notebook undaki wireless card intel pro wireless mı yoksa dell 3 in 1 card mı? her ikisindede bunların driverlarını her ne kadar vista otomatik olarak kurmus olsa bile support.dell.com adresinden notebook una ait servis id inle indirmeni ve driverlarını guncelllemeni oneririm.cunki son driverlarda sinyalin optimal kullanımı ile ilgili yenilikler yapıldıgı yazıyor sitesinde...
Eger bunlarda olmazsa son chip dergisinde notebook control diye bir programdan bahsediliyor bunu cekip uzerine vista patchini yuklemeni ve burdan gerekli ayarlamaları yapmanı oneririm cunki vistada hangi  guc secenegini kullanıyorsun bilmiyorum ama sarjda degilken kart cok elektrik cekmesin batarya bitmesin diye kart enerji kullanımını minumuma indiriyor ve eger adsl merkezine uzak bir bolgedeysen sana gelen adsl sinyalindeki zayıflık olabilir ve sen az elektrik kullanarak bu marjı gecemiyor olabilirsin.Bunun icinde wireless modeminin kontrol panelinden adsl durumuna snr marjı ve hat zayıflıklarını kontrol etmeni oneririm.Son cozum onerim ise bir splitter kullanıyorsan bunu degistirmeni veya splitter uzerinden telefon ve modeme giden hat kablolarının yerlerini degistirmen olabilir.
umarım yardımcı olabilmisimdir...
saygılarımla

Mea
26-04-2007, 23:28   |  #7  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

Kullanmış oldugun windows MODEM i tanısada sen kendi driver ı kur sorunsuz çalışacak modemınde bir sorun yok windows driver güncellemsi yapman yeterli.

eggtuning
27-04-2007, 02:49   |  #8  
Üye
57 mesaj
Mea
Kullanmış oldugun windows MODEM i tanısada sen kendi driver ı kur sorunsuz çalışacak modemınde bir sorun yok windows driver güncellemsi yapman yeterli.
format at dememissinKahkahaBeğendim

Mea
27-04-2007, 23:19   |  #9  
Yıllanmış Üye
318 mesaj
eggtuning
Mea
format at dememissinKahkahaBeğendim
Ahh.. nasıl unutmuşum formatlıyıp sistemi tekrar kurarsan daha sağlıklı olur.. AlkışAlkış Beğendim Şaka bir önceki msj ımı gerçekleştire bilirsin.