vistadaki bu kasma sorununu nasıl giderebilirim

32sazann32
03-06-2013, 12:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

sorun 1 -)merhaba arkadaşlar bnm masa üstü pc'm var 1gb Ram 1gb ekran kartı var. Ben hep bilgisayara formatı bilgisayarcıya attırıyordum ve xp kullanıyordum. bir gün gittim bi abiye formatlattırdım ona daha güzel programlar yüklettirdim bilgisayarıma hiçbir casus programı yaklasamıyordu bile. o derece bir programlar yuklettırdım ve vindows 7 yaptırttım. benm oynadığım ve bırakamadığım online oyun wolfteam. wolfteam da biraz kasmaya başladı. bu sorunu nasıl giderebilirim. tekrar bilgisayarcıya format attırıp normal klasik bilgisayarcının yüklediği programları yüklettirip xp ye çevirsem. hızlanırmı pc'm bi yardım ederseniz çok sevinirim. 

sorun 2 -)  benim bi tane leptopum var windows vista 4gb ram 3gb ekran kartı var. daha leptopu aldığımdan beri hiç bişi yüklemedim hiç internet bağlamadım. dün ilk kez interneti bağladım leptopuma ve wolfteamı indirdim masa üstü bilgisayarımdan daha çok kastığını gördüm. leptopumun wolfteam gibi online oyunlarda kasmaması için ne yapabilirim. ??? 

lütfen yardım edin. şimdiden tesekkür ederim.

Erdem_Aydın
03-06-2013, 13:25   |  #2  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

1. 1GB ram için win7 fazla. Muhtemelen ram yetersiz geldiği için kasıyordur oyunun... 

2. Ekran kartının 3gb olduğunu sanmam ama belki paylaşımla çıkıyordur. Laptoplardaki ekran kartları genelde güçsüz olur. Oyunlarda kasması normaldir. Gerçi wolfteam basit grafikli ama ekran kartı iyi değilse kasabilir yinede. 

Çözüm: Sen xp ye dön. Win7  1gb ramlı pcde iyi olmaz. Yada git 1gb daha ram al.

32sazann32
03-06-2013, 17:29   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

leptopu win7 yapsam kasma sorunu gidermi araştırdımda leptopta vistada oyunlar kasar vistada oyun oynanmaz. falan yazmışlar.

padisah
03-06-2013, 18:16   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: 32sazann32  
leptopu win7 yapsam kasma sorunu gidermi araştırdımda leptopta vistada oyunlar kasar vistada oyun oynanmaz. falan yazmışlar.

Hayır laptop'u win7 yapMA. Vistada oyun oynanmaz diye birşey YOK. Recovery disk veya recovery partition varsa recovery at. Laptop'un sistem özelliklerini detaylı olarak yaz.