vistadan xp ye dönüş

HPQ-User
01-06-2008, 00:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

serkan sormuş:
arkadaşlar merhaba yeni bir bilgisayar aldım sisteminde windows vista premium işletim sistemi yüklü vistayı kaldırıp windows xp yüklemek istiyorum vistanın anakart driveri xp'ye  uyumlu olurmu
bunu merak ediyorum  xp cd sini bilgisayara takıp kuracağım hazırlık yapmak istiyorum yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows vista premium türkçe

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

crixallis31
01-06-2008, 01:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

Yukarda da dendiği gibi bunu denemek lazım ama senin yerinde olsam sürücüleri kendim bulurdum aksilik çıkmasın diye.Tüm sürücülerin xp ye uyumlu sürücülerini bulduktan sonra atarsan sorunla karşılaşma ihtimalin kalmaz o yüzden her  donanım parçasının sitesini ziyaret etsen iyi olur büyük ihtimal sürücüleri bulursun donanım bileşenlerinin modelellerini bilmiiyorsan vista sürücü cd'lerinden yola çıkarak arama yapabilirsin ya da everest ultimate programını kurup tüm doanım parçalalarının modellerini ayrıntılı bir şekilde öğrenirsin.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son Düzenleme: crixallis31 ~ 01 Haziran 2008 01:10
Linger
01-06-2008, 02:03   |  #3  
Yeni Üye
24 mesaj

Büyük ihtimal verilen cdler xp uyumlu değildir. Siz bütün parçaların ismine barak üretici firmaların sitesinden ona uygun sürücülr indirin bu sizin için daha iyi olur

serkanaslan
02-06-2008, 00:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

cd nin üzerinde anakar driveri yazıyor vista-xp yazıyor