Vistadan Xp ye geçerken yaşadıgım işkence

patron1111
14-04-2010, 20:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Benim bilgisayardan bile soğuduğum bir sorunum var..Masaüstü bir bilgisayar aldım. Vista idi halada vista..
Xp atmak için denemediğim şey kalmadı. Boot CDROM, hdd biçimlendirme herşeyi denedim.Bir türlü pcyi reset attığımda kuruluma başlayamadım. Direkt pc acıkken açmayı denedim fakat Windows Xp yükle yerine tıklanmıyor.. Güvenli modda başlattım ne yaptım hatırlamıyorum ama kurulum başladı dosyalar kopyalandıktan sonra yüklemeye geçince ... dosyası yüklenemiyor erişim engellendi hatası aldım en baştan vista format attım... başka cdler denedim birinde sağlıklı bir şekilde reset attım ve cdden başlattı. yüklemeyi yaptım. fakat ne ağ bağlantısı işareti var nede birşey . modem internet var diyor modem hizmet programı kablolu ağ bulunamadı diyor. herşeyi yaptım interneti yapamadım :S en baştan vista attım. ethernet kartının xp driverini yükle dediler. fakat o cdyi arkadaşımdan aldığım için xpyi yine atamıyorum. hangi dosya eksikte bu benim cd lerde cdden başlatmıyorda o cd de başlatıyor. o eksik olan dosyayı bulursanız sevinirim..

patron1111
14-04-2010, 20:48   |  #2  
OP Taze Üye
7 mesaj

birde benim bilgisayarımda c:De vista d:De xp var hangisinden başlatıyım diye sormuyor direkt vistaya dalıyor çözüm cevaplarınız için şimdiden tşklr...

patron1111
22-04-2010, 17:58   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

burda cok cevap verılıyor dıe geldım kımseden tık yok :S

Blue Life
22-04-2010, 20:36   |  #4  
Blue Life avatarı
Yıllanmış Üye
343 mesaj
Alıntı: patron1111  
Benim bilgisayardan bile soğuduğum bir sorunum var..Masaüstü bir bilgisayar aldım. Vista idi halada vista..
Xp atmak için denemediğim şey kalmadı. Boot CDROM, hdd biçimlendirme herşeyi denedim.Bir türlü pcyi reset attığımda kuruluma başlayamadım. Direkt pc acıkken açmayı denedim fakat Windows Xp yükle yerine tıklanmıyor.. Güvenli modda başlattım ne yaptım hatırlamıyorum ama kurulum başladı dosyalar kopyalandıktan sonra yüklemeye geçince ... dosyası yüklenemiyor erişim engellendi hatası aldım en baştan vista format attım... başka cdler denedim birinde sağlıklı bir şekilde reset attım ve cdden başlattı. yüklemeyi yaptım. fakat ne ağ bağlantısı işareti var nede birşey . modem internet var diyor modem hizmet programı kablolu ağ bulunamadı diyor. herşeyi yaptım interneti yapamadım :S en baştan vista attım. ethernet kartının xp driverini yükle dediler. fakat o cdyi arkadaşımdan aldığım için xpyi yine atamıyorum. hangi dosya eksikte bu benim cd lerde cdden başlatmıyorda o cd de başlatıyor. o eksik olan dosyayı bulursanız sevinirim..
Merhaba.Önce  Nlite programını indir.Sonra xp cd içeriğini masaüstünde bir klasöre kopyala örneğin XP CD klasörünün içine.Nlite yi kurdurduktan sonra programı çalıştır (Nlite Programının çalışması için pc de Microsoft Net.Framework  2.0 paketinin kurulu olması gerekiyor).Dilini türkçeye çevir ve devam butonuna tıkla.Karşına gelen pencerede Gözat butonuna tıkla ve masaüstünde içinde xp cd sinin içeriği bulunan klasörü göster.Gösterdikten sonra program kısa bir inceleme yapar. Sonra Acılabilir İso Yazısını gördüğün yere kadar devam seçeneğini tıkla.O seşeneği gördüğünde üzerinde tıkla.Üzerindeki kırmızı nokta yeşil olacaktır.Sonra tekrar ileri de.Karşındaki pencerede Mod yazan yerden Doğrudan Yazdır Seçeneğini seç.Aygıtdan sürücünü seç.Tabi bunları yapmadan önce sürücüne bir boş cd koy.Ordaki İso Etiketine cd adını yaz arada boşluk olmasın.Tire kullanabilirsin.Sonra yazdır butonuna tıkla.Yama işlemi bittikten sonra devam ve bitir de.Sonra bu cd yi pc ye tak ve reset at çalışması lazım.

(Ben böyle yaptım sorunum çözüldü.Sonucunu yazarsan sevinirim)

Son Düzenleme: Blue Life ~ 22 Nisan 2010 20:43