vistaya format atıp xp yuklemek

HPQ-User
08-11-2008, 22:37   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

nemesis sormuş:
ben vıstaya format atıp  xp yuklemek ısttıyorum ne  yapmam  gerekıyor??xp kurmamı onerırmısınız  hangı ısletım sıstemını onerırsınız...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
ASUS !core duo 2   2.2 ghz,  2  gb ram , 895 ekran kartı , ....

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

Mehmet-
08-11-2008, 22:50   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

daha fazla performans istiyorsan xp önerrim. Formata başlamadan önce xp driverleryi temin edin. Bir de şuna göz atın; https://www.chip.com.tr/blog/14081408/

fearless_young
09-11-2008, 00:09   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

bence tavsiye etmem vista çok güvenli ama bazi gerekli işlemleri yapiyor iseniz..
eger pc nizin performansi iyi ise xp ye gecmenizi tavsiye etmiyorum malum günümüzde güvenlik önemli bir faktor güvenlik konusunda xp çiplak kaliyor 3. part yazilimlara ihtiyaç duyarsiniz cünkü güvenliginizi saglamak zorundasiniz buda pcnin performansini etkileyebilir yani vistadan farki kalayabilir..

tabi bu kullaniciya göredegisir..eger bilgisayarinizi oyun ve webde sörf için kullaniyor gayet sakin bir kullanici iseniz vista iyidir onu kullanmaya devamediniz...vista size yavas geliyor ise performans açisindan yavas kaliyorsa görsel etkinlikleri devre disi birakir biraz ayar ve temizlikle gayet performansli bir vistaya sahip olursunuz..vistada readyboost özelligi vardir bir flash bellek alip readybost özelligi kullanirsaniz programlarin calistirilmasi icin önbellekleme yapilir ve  xp den kat kat daha hizli program çalistirabilirsiniz. örnek olarak photoshop resim işleme programi açilisi biraz uzunsürebilir çünkü bilesenleri oldukça çok oldugundan readyboost ezzelliyle  çok hizli açabilirsiniz.

SAYGİLARİMLA:...