VİSTAYA UYUMLULUK HK.

cevatnaci
28-03-2007, 18:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

selamlar visata home aldım pc ye yukledım  hersey yolunda ıdıyordu takı ana kartı yuklemeye başlamaya calısınca  oc cd yı acmadı ekran kartınıda denedım onuda camadı devamlı sekılde windons 2000 sevis paketı yukleyınız dedı vıstayla onun ne ılgısı var eternetlerı yuklemeye kalkıncada IEE ler duzgun yuklenemedı lutfen bır service paket 4 vreya ustu yukleyın gelıyor kulandıgım yazılım xp2 perefosenel acaba benım driverlermı yetersız ANAKART:DFİ INFFNITY UTILITY nF4 ver.001 AMD işlemcı Ekrankartım LEADTEK WinFast PX 6600 512 DDR em  kulanıyorum acaba benmı bır hata yapıyorum lutfen yardım edınız saygılarımla

erkanc
28-03-2007, 18:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

kardeş cd lerindeki sürücüler eski anakartın ve ekran kartı için sürücüler aşağıdaki linkte

cevatnaci
28-03-2007, 20:24   |  #3  
OP Taze Üye
17 mesaj

ilgine tşk kardes bazı driver pogramlarını ındırdım fakat bı ıse yaramadı benmı yanlıs ındırıyorum saygılarımla

bandw
28-03-2007, 22:36   |  #4  
Yeni Üye
25 mesaj

Merhaba kardeş Öncelikle Vistanın en önemli özelliklerinden birisi ana donanım için driver yükleme sorunu olmaması. Yani senin ekran kartın ve ana kartın için driveri yüklemeye çalışmaman gerekiyordu. Sadece Denetim Masası/Sistem Bakım/Aygıt Yöneticisini açıp ordan yanında sarı uyarı olanları çift tıklayıp sürücüyü yeniden yükle diyeceksin. Sonra bu donanımın driverinin olduğu cdsini takıp Sürücü Yazılımı için Bilgisayarımı Tara deyip Cd sürücüyü göstereceksin. BAzen bulamıyabiliyor. O zaman Cd sürücünün içindeki Driverlerin bulunduğu klasörü yol olarak göster bulur. Yine bulamıyorsa bilki CDdeki yazılım vistaya uyumlu değil. O zaman işin nette bu driveri aramak. Unutmadan ben ilk kurduğumdada aynen senin gibi ana kartımın ve ekran kartımın Driverlerini yüklemeye çalıştım bilgisayar birbirine karıştı. Tek çözümü formatta buldum. Şimdi vista ultimate kurdum sadece donanımda ses driverini ve tv kartımı tanıttım diğer her şey zaten yüklüydü. Oyunları ve benzeri ağır programları rahatça kullanabiliyorum. Vistayla şimdi gül gibi geçiniyoruz.Tabi  bir kaç sorun dışında.