Vistayı kaldırıp XP yüklemek istiyorum!

HPQ-User
28-02-2008, 07:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

SERHAT sormuş:
Laptopumu 5AY önce aldığımda üzerinde Vista yükklüydü. Mesleğimle ilgili programların biçoğunu yükleyemiyorum ve laptobumdan tam performans alamıyorum.Vistayı silip XP yüklemek istediğimde hep sorunla karşılaşıyorum.
  Recover cd sini kullanarak format atamıyorum.XP cd mi kullanıp format atmak istediğimde kur programı laptobumun harddiskini görmediğini söylüyor.XP yi şiddetle kurmak istememin sebebi ise bir çok programı yükleyememem ve yüksek özelliklere sahip laptobumdan iyi performans alamamam. Lütfen eğer bu konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olmanızı istiyorumm.XP yi kurmam lazımm..Teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Toshiba A2001AH Laptop---2gb ram,PENTIUM SANTAROSA 2GHZ DUAL CORE işlemci,256 mb ATI radeon ekran kartı--

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

stern
28-02-2008, 10:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Kullanmış odlğunuz disk sata bir disk ise bios içersinde sata modu kapatarak IDE'ye çekerseniz herhangi bir sorun olmayacaktır.

Banned
28-02-2008, 10:32   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

sorun vista bootloderin xp kurmanıza izin vermemesinden kaynaklanmaktadır.

sisteminize easyBCD programını indirip kurun. menage bootloader seçeneğinden uninstal the vista bootlderi seçip write mbr yi tıklayın. Artık vistayla son görüşmeniz formatta da  sizi engellemeyecek

[URL=http://imageshack.us][/URL]