Vistayı neden seçtiniz ?

vieX
15-12-2008, 14:26   |  #51  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
288 mesaj
emrah33
Bu forumda gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlar Vista da sorun yaşayanlara format at xp kur diyor. Bu bence hiç hoş değil. Sizce böyle bir cevap ne kadar doğru ne kadar yanlış?
Konuyu değiştirmeyelim lütfen Beğendim

mrtaxy
15-12-2008, 17:22   |  #52  
mrtaxy avatarı
Yıllanmış Üye
188 mesaj
elazigli
ben ilk başta aerosu için geçtim, baktım güzel dedim tamam. ama tabi asıl nedenler bunlar değil, vista'nın performans ve kararlılığı önemliydi ancak bunları bizzat denemeden bilemezdim. internette heryerde yazıyordu iyi veya kötü vs. ama hepsi ayrı hikaye; dedim ben yüklicem bakıcam kendim anasını satimGülümseme ki iyiki de yapmışım zamanla yavaşlamayan(aksine hızlanan), her hata mavi ekran vermeyen, zırt pırt çökmeyen güzel bir işletim sistemi. tabi istediklerini verirseniz.
Vista X64 kullanıyorum kesinlikle katılıyorum arkadaşa..

emrah33
15-12-2008, 22:25   |  #53  
emrah33 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
802 mesaj
Ultimate
Konuyu değiştirmeyelim lütfen Beğendim
pardon...

vieX
16-12-2008, 19:51   |  #54  
OP Yıllanmış Üye
288 mesaj
emrah33
pardon...

Önemli değil burası modern bir forumMasum

Sanırım genelde herkez aero ve güvenlik için vistaya geçmiş yeni bilgisayar alıp içinden vista çıkanlara birşey demiyorum. Sadece soruyorum. Vistadan memnun musunuz ? Eğer memnunsanız sanki xpden vistaya geçiş yapmış gibi düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Böylece vistaya geçmek isteyen arakdaşlarımıza daha çok yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum...GülüşGülüş

Selçuk İslamoğlu
16-12-2008, 19:54   |  #55  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Ultimate

Önemli değil burası modern bir forumMasum

Sanırım genelde herkez aero ve güvenlik için vistaya geçmiş yeni bilgisayar alıp içinden vista çıkanlara birşey demiyorum. Sadece soruyorum. Vistadan memnun musunuz ? Eğer memnunsanız sanki xpden vistaya geçiş yapmış gibi düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Böylece vistaya geçmek isteyen arakdaşlarımıza daha çok yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum...GülüşGülüş

Windows 1.0 -> Windows 3.1 -> Windows NT -> Windows 2000 -> Windows 2003 -> Windows Vista ;)

Ara sürümleri kullanmadım hiç...

a_Y
16-12-2008, 20:11   |  #56  
Taze Üye
13 mesaj

Vista 5 para etmez bi sistem. Bilgisayarı gereksiz şişiren ram i fazladan kullanan bilgisayarınızın özellikleri çok iyi olsa bile size eski bilgisayarınızı aratacak bir sistem. Bende bir Vista kullanıcısıyım ama hiçbir avantajı yok bence. Hatta kullandığım laptop Windows Vista nın kullanıldığı ilk laptop. En iyisi Windows XP Pro SP3. Aklınız varsa vista falan kurmayın. Bende Xp ye geçmeyi düşünüyorum bu aralar. CD okutma hatası bile veriyor vista. Performans açısından çok kötü. 5 tane web sitesi açıyorsun kasmaya başlıyor. Bütün dünya Vista nın fiyasko olduğunu söyledi zaten. Microsoft bile bunu kabul etti. Bu konuda tartışacak birşey yok bence :) XP vistadan kat kat iyi.

Son Düzenleme: a_Y ~ 16 Aralık 2008 20:30
vieX
16-12-2008, 21:36   |  #57  
OP Yıllanmış Üye
288 mesaj

Xpdede vista gibi aero özelliği birde şimdi adı aklıma gelmedi hani başlat çubuğuna gelip üzerinde durunca önizleme penceresi açılıyorya işte o =), HDDlerin boşluk durumu gibi özellikleri olsaydı xpninde kasacağına inanırdım. Ama bir yerde haklısın çok kasıyor ama ram 4gb olsun yeter. Zaten windows 7 çıkınca Allahın izniyle alıp kullanırız. Demek isteğim win. 7 wind. vistanın düzeltilmişi gibi olcakmış. Belki windows 7 vista kadar sistem istemez artık vistada 3boyutlu görüntüler yapıldı ya hemen arkası gelir işlevrikten çok görünüme önem verirler gibi geliyor ama hayırlısı ama ne olursa olsun Xp ayrı arkadaşlar. ( benim gözümde )Dil çıkarıyor

h@y@let
17-12-2008, 20:14   |  #58  
Yıllanmış Üye
887 mesaj
a_Y
Vista 5 para etmez bi sistem. Bilgisayarı gereksiz şişiren ram i fazladan kullanan bilgisayarınızın özellikleri çok iyi olsa bile size eski bilgisayarınızı aratacak bir sistem. Bende bir Vista kullanıcısıyım ama hiçbir avantajı yok bence. Hatta kullandığım laptop Windows Vista nın kullanıldığı ilk laptop. En iyisi Windows XP Pro SP3. Aklınız varsa vista falan kurmayın. Bende Xp ye geçmeyi düşünüyorum bu aralar. CD okutma hatası bile veriyor vista. Performans açısından çok kötü. 5 tane web sitesi açıyorsun kasmaya başlıyor. Bütün dünya Vista nın fiyasko olduğunu söyledi zaten. Microsoft bile bunu kabul etti. Bu konuda tartışacak birşey yok bence :) XP vistadan kat kat iyi.
Bilgisayarı gereksiz yere şişiren rami demişsin vistanın rami hangi mantıkla nasıl kullandığını bi araştır derim sana  mesela google a "Superfetch" yazabilirsin bakalım neymiş.

Vistaya istenilen sistem gereksinimlerini verince xp yanında kanı arabası gibi kalıyor.

Ayrıca görünüm ve güvenlik konusuna hiç girmiyorum bile güvenlik istiyorsanız tabi ki vista ;)

Not: Önce araştıralım sonra eleştirelim sizin sisteminiz yeterli değilse tabiki vista performans vermez ;)

Bu arada 256 mb ekran kartı 2 gb 667 mhz ram ve 1.6 ghz dual işlemci ile oldukça hızlı çalışıyor vista ultimate..

Son Düzenleme: h@y@let ~ 17 Aralık 2008 20:18
vieX
19-12-2008, 00:29   |  #59  
OP Yıllanmış Üye
288 mesaj

Bende vista Ultimate kullanıyorum. 1GB ram vardı çok rahat çalıştırıyordu ( arasıra yavaşlıyordu ). 4GB ram yaptım 3GB gözüküyor ama çok hızlandı harika oldu. 1GB ram, 256ekran kartı yeter çalıştırmak için. Güvenlik konusundada h@y@let arkadaşıma katılıyorum. Geçen virüs saldırısına tutuldum xpye format atmak zorunda kaldım hatta format atmama rağmen virüsler silinmemiş ve HDDyi açarken " resycled/boot.com " hatası veriyordu ama virüs taraması yapınca çok şükür geçti... Bende 2tane HDD var 5e bölük hepsine virüs bulaştı bir tek Vista Ultimatenin kurulu olduğu HDD ye bulaşmamış. Vista tam bankacılık işletim sistemi gibi çok güvenli...

a_Y
21-12-2008, 06:47   |  #60  
Taze Üye
13 mesaj

ben araştırmadım tecrübe ettim. vista ilk çıktığından beri kullanıyorum. bundan öte araştırma olmaz. kullandım ve gördüm. ayrıca bilgisayarım özellikleri sizinkinden çok daha iyi. buna rağmen vistanın yavaş olduğunu söyleyebilirim. güvenlik sorununa gelince. 13 senedir windows kullanıyorum. her sürümü kullandım diyebilirim. bu kullandığım 4. bilgisayarım. 12 senedir hiçbir makinama format atmadım atanlarıda anlayamadım. düzgünce kullanır virüs koruma programınızı iyi seçerseniz hiçbir sorun yaşamazsınız. bu windows la ilgili birşey değil. sizin kullanma şeklinizle ilgili. ayrıca vista masaüstünde ram in 400-500mb ını kullanırken xp 100 200 mb arasını kullanıyor. buda bariz bir fark. aldığınız oyunların arkasındaki sistem gereksinimleri bölümüne dikkatli bakarsanız vista için ayrı özellikler var. daha yüksek özellikler istemekte. buda vistanın xp den yavaş bir işletim sistemi olduğunun kanıtıdır.

titi_boss_14
21-12-2008, 12:05   |  #61  
Yıllanmış Üye
892 mesaj

BENİM HASTA OLDUĞUM  HİGH DEFİNİTİON + 3B GEÇİŞLER  + GÜVENLİK + YENİLİK + ...

h@y@let
21-12-2008, 12:26   |  #62  
Yıllanmış Üye
887 mesaj

Xp ile vistayı karşılaştırmak bence çok saçma aslında. vista tamamen ayrı bi kulvarda bence microsoft vista ile yeni bir döneme başladı ve bunu windows 7 ile pekiştirecek zamanında xp iyi olabilirdi ama artık çöp.

a_Y
22-12-2008, 00:07   |  #63  
Taze Üye
13 mesaj

Vista nın fiyasko olduğunu Microsoft da açıkladı. Bu kadar kısa sürede yeni bir windows versiyonu çıkarıyorlar. buda bunu gösteriyor zaten.