Vistayı Xp'ye Çevirmek [İlk Defa Ve Dizüstü PC'de]

BeyazTN
01-10-2009, 19:25   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Bilgisayarı XP'den vistaya çevirdim ama hoşuma gitmedi. Şimdi tekrar xpye dönmek istiyorum fakat bazı sitelerde okuduklarıma göre sanırım vista xp ye normal yollarla dönmüyormuş root vs. şeyler söylenmiş.

Ben bilgisayara Vista cdsini takıp c yi silmek(sistem c de), xp CDsi ile de xpyi kurmak istiyorum. Acaba bu yöntemle vistadan xpye geçiş yapabilir miyim?
Bu yöntemle olmuyorsa nasıl yapmamı tavsiye edersiniz? Anlayabiliceğim dilden ifade ederseniz ne mutlu bana :). Ve Lütfen dönmememi ve kullanmadığınız daha önce denemediğiniz yöntemleri yazmayın

OSMAN BAĞÇEVAN
02-10-2009, 14:28   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

vista dan xp ye ,xp den vista ya normal olarak geçersin  ki ben hem hep öle yapıyorum

C yi D silip , yeniden C , D açıp , C ye yüklüyorum...

BeyazTN
02-10-2009, 20:37   |  #3  
OP Yeni Üye
37 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
vista dan xp ye ,xp den vista ya normal olarak geçersin  ki ben hem hep öle yapıyorum

C yi D silip , yeniden C , D açıp , C ye yüklüyorum...

Recovery gibi(sadece laptopta) sanırım birşey varmış sadece vistanın olduğu kısma format at dediler ama ?

BeyazTN
02-10-2009, 23:10   |  #4  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Allah aşkına hiç mi yok bilen ??? :(((

OSMAN BAĞÇEVAN
03-10-2009, 01:57   |  #5  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alıntı: BeyazTN  

Recovery gibi(sadece laptopta) sanırım birşey varmış sadece vistanın olduğu kısma format at dediler ama ?
merak etmeyin bilenler cevap yazıcaktır..bilmeyenler gereksiz msjlarla doldursun mu...
format da bişey olmaz....recovery e gerek duymadığım için recovery le uğraşmam..

deneyip , görün..biçimlendirme yapmayacağınız bir diske özel verilerinizi yedekleyin  sonra tek tek hepsini deneyin..deneme yanılma...

BeyazTN
03-10-2009, 08:59   |  #6  
OP Yeni Üye
37 mesaj

denedim ama sürekli sp3 cdsini okumuyor. xpyi vistaya çevirdikten sonra dvd sürücüsü arada çalışır arada çalışmaz oldu. Xp'ye format atmak isterken vistaya çevirdim xp sp3 cdsini sürekli okumayınca zaten. Xp Sp3 cdsini boot ayarlarından da 1. sıraya getirdim ama yine tık yok. Vista xpye geçişe izin vermioyrsa xp sp3ü okutmuyor olabilir mi?

BeyazTN
03-10-2009, 20:48   |  #7  
OP Yeni Üye
37 mesaj

şimdi xp cdsini takıyorum sürekli o tre işareti ! : ((

BeyazTN
03-10-2009, 22:23   |  #8  
OP Yeni Üye
37 mesaj

CD'de sorun vardı galiba Micro XP 'yi indirip kurdum şimdi de ne cd yi ne flashı tanıyor :SS ??