Visual Basic X veritabanı XML kaydetmek

Sherlock.Holmes
30-05-2012, 12:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Selam Arkadaşlar şimdiden yapacağınız yardımlar için çok teşekkür ederim.

Kullanmak istediğim: Visual Basic 2010
Kullandığım veritabanı: Access 2010 (Veritabanının önemi yok DataGridView bağlantısını yapıyorum. Yeni veri ekleme ve silme işlemleri ile hiç bir sıkıntım yok. Hatta Excel bile olabilir onda formüller ile işlem yaptırmak bana kolay geliyor.)
Kaydetmek istediğim dosya türü: XML dosyası

Aşağıdaki XML kodlaması veritabanındaki tablonun 1. satırından bir örnektir. Ve bu kayıtlardan 70-80 tane olduğu için kayıt şeklide böyle olduğu için malesef Excel ile uğraşmak zorunda kalıyorum bir yığın formül ile uğraştıktan sonra bazı bir yerden bir yere kopyala yapıştır yapmak zorunda kalıyorum. Açıkçası bunlarla uğrşamak istemiyorum.

Bunu Visual Basic ile yapmak istiyorum. Ama sizin önerebileceğiniz C# olur C++ olur Delphi olur yeterki nasıl yapılacağını öğreneyim. İnternette araştırdım veritabanını xml olarak kullanılarak yapılanlar var. Ama ben farklı raporlar da aldığım için. Bir tek xml dosyasını veri tabanı kullanmak yetmiyor.

İnşallah eksik bir şey yazmamışımdır aklıma ne takıldı ise yazmaya çalıştım. İster buradan mesaj gönderirsiniz ister e-posta adresime mail gönderirsiniz isterse de facebook hesabımla da bağlantı kurabilirsiniz. Tekrar ve tekrar bu konuda yapacağınız yardımlar için çok teşekkür ederim.

Facebook: https://www.facebook.com/ozdo1907
MSN & Hotmail: [email]ozcan_dogan_1907@hotmail.com[/email]

XML şablonu
<odemeBildirimleri> "Bu kısım tablo adı veya benim tanımladığım bir ad"

<adi>Özcan</adi>

<soyadi>Doğan</soyadi>

<tcKimlikNo>12345678901</tcKimlikNo>

<vergiKimlikNo>1234567890</vergiKimlikNo>

<adres>Adres Bilgileri</adres>

<gayriSafiTutar>50.45</gayriSafiTutar>
</odemeBildirimleri>
<odemeBildirimleri> "Bu kısım tablo adı veya benim tanımladığım bir ad"