visual c++ da sorun

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
destkop
12-02-2006, 15:27   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj

arkadaşlar ben c++ a yeni başladım ve derleyici compiler olarakta visual c++ express edition kullanıyorum  kodu düzgünce yazıyorum ama conple tuşu çaılşmıyor yardım ederseniz sevinirim

gmax136
12-02-2006, 20:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
108 mesaj

biraz daha aciklasan iyi olcak

destkop
13-02-2006, 18:22   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
558 mesaj

bak şimdi ben microsoft un resmi sitesinden visual c++ 2005 express edition indirdim sonra buna üye oldum ve bir yıl bedava kullanma hakkım var şu anda  www.karabit.org ta c++ kodunu öğretiyorlar bende c++ ımı açtım ve ordakilerini yazdım sonra build kısmında compile tuşu açık olmuyor altta build in kısa yol penceresini koydum sonra compile tuşunuda koydum ve compile tuşu çalışmıyor oldumu şimdi.he bide bende dev c++ var ama türkçe şimdi compile diye bişide olmadığı için derle yazıyor compilenin türkçesi herhalde derledir diye düşündüm ama derleye basıyorum olmuyor

Ulakar
21-02-2006, 18:06   |  #4  
Taze Üye
8 mesaj
destkop
bak şimdi ben microsoft un resmi sitesinden visual c++ 2005 express edition indirdim sonra buna üye oldum ve bir yıl bedava kullanma hakkım var şu anda  www.karabit.org ta c++ kodunu öğretiyorlar bende c++ ımı açtım ve ordakilerini yazdım sonra build kısmında compile tuşu açık olmuyor altta build in kısa yol penceresini koydum sonra compile tuşunuda koydum ve compile tuşu çalışmıyor oldumu şimdi.he bide bende dev c++ var ama türkçe şimdi compile diye bişide olmadığı için derle yazıyor compilenin türkçesi herhalde derledir diye düşündüm ama derleye basıyorum
Oncellikle senin indirdigin .Net
Benim programlama anlattigim visual c++
visual c++ . netin icinde dahildir, bunun icin new project
secenegini sec daha sonra visual c++ projects- console application-> ve ondan sonra kodunu yazmaya basla.

EGer bu sana cok karmasik geliyorsa, DEV-C++ indir
ucretsizdir. Programi ac, new kismini tikla. oradan source file sec. kodu buraya yaz.. ve compile yap, compile yapmadan once sana bunu bir yere kaydetmeni istiyecek. bunu gerceklestirdikten sonra   ctrl+F10 bas , yada secenigi tikla Exucute altinda, yada yan bardanda bullabilirsin.
baska sorularin olursa karabit.org ta beklerim

ulas

Ulakar
21-02-2006, 18:09   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj

Pardon... Eger Dev c++ turkce ise ctrl+N yeni bir dokuman acar buraya kodu yaz.
ctrl+ F9 'a tikla.

destkop
23-02-2006, 10:18   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
558 mesaj

ok teşekkürler

Ulakar
23-02-2006, 23:46   |  #7  
Taze Üye
8 mesaj

Baska bir sorun olursa beklerim. Ayrica C++ ile ilgili e-book lara yada videolara ihtiyacin olursa karabit.org ta sor.

gmax136
24-02-2006, 01:09   |  #8  
Yıllanmış Üye
108 mesaj

ayrica once bi proje yarat oyle kopyala yapistir sonra compile et :D

Ulakar
24-02-2006, 02:10   |  #9  
Taze Üye
8 mesaj

Eger Programci olmak istiyorsan , ogrenirken ve bilmedigin seyleri asla kopyalayip yapistirma. Her zaman tekrar kendin yaz, ne kadar cok pratik yaparsan o kadar aklinda kalir.