Visual Stüdio 2008 Kurulum Hatası

HPQ-User
16-01-2009, 22:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

nabukatnezar sormuş:
merhaba arkadaşlar Visual Stüdio 2008 kurulumu yaparken aşağıdaki gibi hata ile karşılaşıyorum lütfen acil yardım
İlk önce SQL servel 2008 kurdum bi çakışma vs.gibi durum olmuşmudur.

[URL=http://www.yukle.tc][/URL]

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p4 3.0
2gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

viking20
16-01-2009, 22:34   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

[aynı sorunu bende yaşadım. kurulum dvd'sinden kaynaklanıyor.
Çözüm: kendi yaptığım daemon tools life diye bir proğram indirip kurduktan sonra iso dosyasını çalıştırdım ve artık hata vermiyor](Alıntı).
--------
(bir başkası)
[standart kurulu Win XP 32 bit default ayarlar ve birde SQL var 3. party ve harici başka hiçbir eklenti yüklü değil.
kurulum öncesi support microsoft ta da benim yaptıklarımın aynını   yazan bir döküm ile adım adım gittim.bunlar sırasıyla sanırım şöyleydi...
bilgisayar domaindeydi, local adminle açtım
symantec endpo,nt antivirüs vardı (yazmayı engelliyor da olabilir) kapattım
adres çubuğunda %temp% yapıp klasörtemizledim.
çalıştırdan msconfig e gidip başlangıç sekmesindeki btün işaretlileri kaldırdım. daha sonra genel sekmesindeki ayarlar,daha önceden de tekrar tekrar visual studio 2008 ve Orcas 2007 gibi denemlerim yüzünden de ilk başta çaktığıdan .NET3.5 ile server compact...? 3.5 i program ekle kaldırdan kaldırdım. zaten bunlar yüklü kaldırmalısınız gibi bir uyarı ile kurulum öncesi denetlemede hata vermişti,ve kurulumu tekrar denedim,
kurulum sonrası beta2 lerin kullanımı durdurulduğundan sizlere ÇÖZÜM sistem saatini( tarihinizi) geri alın ve öyle açmayı deneyin..](Alıntı)
-------------

page:1,2
[sp 3 yukle hemen duzelir](alıntı)
-------------
[DVD Problemliymiş arkadaşlar yani içindeki kopyalarken problem çıkarıyor... bundan dolayıda bazen cab dosyalarına hata veriyor bazende webdesingerde felan...
Kısaca kopyalama hatası...](alıntı)
------
Visual Studio ve Araçlar

-----

Yüklemeden Önce :
VS 2008 Web Development Hot-Fix (KB946581) yüklediyseniz onu kaldırın.
Yüklemek İçin:
Visual Studio 2008 Service Pack 1 Beta
.NET Framework 3.5 Service Pack 1 Beta
Visual Studio 2008 Express Editions with Service Pack 1 Beta
Visual Studio Team System 2008 Team Foundation Server Service Pack 1
Bu yükleme paketleri ihtiyaç duydukları ekstra güncelleştirmeleri de internetten indirmektedir.
Internet te olmayan bir bilgisayara kurmak için :
Üstteki size uygun yükleme paketlerinden birini internetteki bir bilgisyara önce kurmanız gerekli
Kurulum işlemi bittikten sonra kurulumu başlattığınız dosyayı ve C:\Documents and Settings\oturum_acan_kullanici\Local Settings\Temp klasöründeki "Microsoft Visual Studio 2008 SP1 (Beta)" yaklaşık 311 MB klasörü diğer bilgisayara taşımalısınız. Dosyaları diğer bilgisayarda da aynı konumuna kopyalayın.
.NET Framework 3.5 Service Pack 1 Beta Full Package (230 MB) indirip önce bunu kurun.
Sonra internetteymiş gibi SP1 Beta kuruluma başlayın.
Daha detaylı bilgiyi ScottGu'nun bloğundan takip edebilirsin.
-------

[çözdüm arkadaşlar sonunda yaklasık 4 saatımı alsada yaptım.ama mıcrosoftun sıtesındekı butun yazıları okudum teker teker uyguladım.beta surumunden kalan ve system 32 ıcınde kalan ufak bır artık dosya yuzundenmıs bu olanlar.](Alıntı)
-------

kurulum için gerekli olan dosyalardan msxml6.msi adlı
dosya arızalı ya da bulunamıyor gibi bir hata bu. CD ya
da DVD ile kuruyorsan bu problem DVD ya da CD'ye Visual
Studio'nun kopyalanması sırasında oluşan bir veri kaybı
ya da bozuk dosyadan kaynaklanabilir. Daha sağlıklı bir
kurulum CD ya da DVD'si ile kurmayı dene.(alıntı)
------

Son Düzenleme: viking20 ~ 16 Ocak 2009 23:16
DaRWeLL
17-01-2009, 22:35   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

ya konuyu bölücem ama visual basic 2008 eğitim dersleri gibi bişey varmı??bu işe yeni başlıcam ama bi kaynak bulamadım.visual basic bilgisayarımda kurulu ama bişey bilmiyorum..

gretna989
05-04-2009, 18:02   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar ENU Hatası bendede var resimdeki hata yardımlarınızı bekliyorum hepsini denedim olmadı :S

sihirbaz_
05-04-2009, 18:15   |  #5  
Yıllanmış Üye
298 mesaj
gretna989
Arkadaşlar ENU Hatası bendede var resimdeki hata yardımlarınızı bekliyorum hepsini denedim olmadı :
aşağıdaki linkte hata ile ilgili bilgi var. fakat ingilizce sorry ): umarım sakıncası olmaz...

HK-G3
05-10-2009, 18:47   |  #6  
Yıllanmış Üye
106 mesaj

Bendede aynı hata var:(
Oof of 900 mb a yakın indirdim şimdi hata verdi:(
Ben direk yükleneni indirmiştim .iso olarak :(
Dvdye yazdım:(
Olmadı:(

iscoo009
15-12-2009, 09:52   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar ilk öncelikle selam. bende vusial studio 2008 kullanıyorum. kurarken hata veriyor.bendeki hata sebebi setup dosyasının içinde cab dosyaları var cab4 dosyası hasarlı olduğu için kurulmuyor. 3 defa başıma geldi bu olay hepsinde de cab4 dosyası hasarlı olduğu için kuramadım. acaba vusial studio 2008 programı olan arkadaşlar setup dosyasındaki cab4 dosyasını upload edebilirlermi?