Vize1

Emretaner
05-11-2006, 23:47   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

arkadaşlar üniversitede bölüm gereği bilgisayar programlama program olarakta java(eclipse) görüyoruz ilk vizemizi 1hafta sonra olucaz acaba aranızda bilgisayar programlama gören arkadaşlar varmı hoca nasıl bi sınav yapar bilemiyorum bilgisyarla haşırneşir bi insan olduğum için dersi geçiceğimden yana bi kuşkum olmamasına rağmen dersi bilgisayar yerine kağıtta olucaz (buda türkiyenin eğitim seviyesini en azından bilgisayar programlama dersi için gösteriyo bence---haftada 4 saat uygulamalı bilgisayar üzerinde gördüğümüz dersleri teknik yetersizlikler yani bilgisayar yetmezliği nedeniyle kağıt üzerince oluyoruz)bilmiyorum siz bu konuda ne düşünüyorsunuz eminim aranızda bilgisayar programlama dersi alan arkadaşlar vardır ne tarz bi sınav olucaz bana bi yardımcı olun lütfen....

Emretaner
05-11-2006, 23:51   |  #2  
OP Yeni Üye
31 mesaj

konuyu tam olarak nereye yazıcağımı kestiremedim eğitim yetersizliğiyle olan kısım pek buraya yakışmadı ama ayıramadım birbiriyle adminlerimiz idare ederlerse sevinirim...:)

barisaydiner
06-11-2006, 00:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
486 mesaj

java eğitimi almadım ama bence kağıt üzerinde sınav olmak daha mantıklı. pc lere her zaman güven olmaz heran herhangi bir sorun çıkabilir hatta Türkiye'deyiz elektrikler bile kesilebilir.

icakmak
06-11-2006, 01:23   |  #4  
icakmak avatarı
Yıllanmış Üye
195 mesaj

soruna sakarya üniversitesinin web sayfalrın da yanıt bulabilirsin www.idosakarya.edu.tr

alphy_35
07-11-2006, 12:41   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

verdiğiniz link kırık....

chymeras
25-11-2006, 16:48   |  #6  
Taze Üye
9 mesaj
Emretaner
arkadaşlar üniversitede bölüm gereği bilgisayar programlama program olarakta java(eclipse) görüyoruz ilk vizemizi 1hafta sonra olucaz acaba aranızda bilgisayar programlama gören arkadaşlar varmı hoca nasıl bi sınav yapar bilemiyorum bilgisyarla haşırneşir bi insan olduğum için dersi geçiceğimden yana bi kuşkum olmamasına rağmen dersi bilgisayar yerine kağıtta olucaz (buda türkiyenin eğitim seviyesini en azından bilgisayar programlama dersi için gösteriyo bence---haftada 4 saat uygulamalı bilgisayar üzerinde gördüğümüz dersleri teknik yetersizlikler yani bilgisayar yetmezliği nedeniyle kağıt üzerince oluyoruz)bilmiyorum siz bu konuda ne düşünüyorsunuz eminim aranızda bilgisayar programlama dersi alan arkadaşlar vardır ne tarz bi sınav olucaz bana bi yardımcı olun lütfen....
arkadaşım ben bilgisayar proglamlama mezunuyum ama biz java görmedik c++ ve delphi konularına hakimim sadece
şimdi bil mühendisliği okuyorum elimden bişey gelirse yardım ederim bu forum hiç güncel değil burayı biraz canlandıralım arkadaşlar

Son Düzenleme: chymeras ~ 25 Kasım 2006 16:49
edpresident
03-12-2007, 20:30   |  #7  
Yıllanmış Üye
225 mesaj
Emretaner
Ben de SDU bilgisayar ve programlama bölümünde okuyorum.Biz de Java görmüyoruz.C#, Visual basic,Ado.net gibi .Net platformları öğreniyoruz. Ama büyük ihtimalle sizden kağıt üzerinde kod yazmanız istenir.Bilemiyorum, belki de hocalarınla konuşmalısın.

sakin_insan
04-12-2007, 15:24   |  #8  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

bende üniversitede c öğreniyorum
kağıtta ya da bilgisayarda yapmanın avantajları ya da dezavantajları vardır. genellikle kağıtta yapılan sınavlarda 3-4 program sorulur ama bilgisayarda yapılan sınavlarda 1-2 soru sorulur birini yapamazsan hepsi tüm sınav gider.

zaten birçok bölümde öğrenci sayısı kadar bilgisayar olmadığından sınıf 2-3-4 e bölünerek grup grup sınav yapmak gerekir bu da biraz daha uğraştırıcı bir iştir.

kağıtta yapılan sınavlardada programın çalışıp çalışmadığını kontrol edemezsin. bir yerde . , ; & " % / \ gibi işaretleri yazmayı unutabilirsin.

işte bu sebeblerden kağıtta sınav mı yoksa bilgisayarda uygulamalı sınav mı daha iyi sorusunun bence net bir cevabu-ı olamaz...

edpresident
05-12-2007, 08:56   |  #9  
Yıllanmış Üye
225 mesaj
sakin_insan
bende üniversitede c öğreniyorum
kağıtta ya da bilgisayarda yapmanın avantajları ya da dezavantajları vardır. genellikle kağıtta yapılan sınavlarda 3-4 program sorulur ama bilgisayarda yapılan sınavlarda 1-2 soru sorulur birini yapamazsan hepsi tüm sınav gider.

zaten birçok bölümde öğrenci sayısı kadar bilgisayar olmadığından sınıf 2-3-4 e bölünerek grup grup sınav yapmak gerekir bu da biraz daha uğraştırıcı bir iştir.

kağıtta yapılan sınavlardada programın çalışıp çalışmadığını kontrol edemezsin. bir yerde . , ; & " % / \ gibi işaretleri yazmayı unutabilirsin.

işte bu sebeblerden kağıtta sınav mı yoksa bilgisayarda uygulamalı sınav mı daha iyi sorusunun bence net bir cevabu-ı olamaz...

Sonuna kadar haklısın hocam. Kağıda program mı yazılır yaa. Algoritma desen olur da.. Bu da üniversitelerdeki diğer saçmalıklardan herhaldeKahkaha