VLC MEDIA PLAYER İLE NASIL YAYIN YAPILIR

HPQ-User
31-01-2009, 22:46   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ALONE-21 sormuş:
Ben bedavasitem.com üzerinden bir müzik sitesi açtım ama şu an bu sitemden kendi müzik arşivimden VLC Media Player ve ya başka bir media player kullanarak site ziyaretçilerime nasıl müzik yayını yapabilir ve müzik dinletebilrim? Lütfen bu konuda bana yardımlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim. Şu an sitemin kurulumu tamamlanmasına rağmen henüz müzik yayını yapamıyorum. Çok acele yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Ben bedavasitem.com üzerinden bir müzik sitesi açtım ama şu an bu sitemden kendi müzik arşivimden VLC Media Player ve ya başka bir media player kullanarak site ziyaretçilerime nasıl müzik yayını yapabilir ve müzik dinletebilrim? Lütfen bu konuda bana yardımlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim. Şu an sitemin kurulumu tamamlanmasına rağmen henüz müzik yayını yapamıyorum. Çok acele yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

hltdesign
31-01-2009, 23:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
171 mesaj

vlc palyer ile öle bişi yapıldığını ilk defa duyuyorum:d

MBTGROUP
31-01-2009, 23:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Mediaplayer ActiveX i ile Yapabilirsin

<object id="AP" name="AP" width="173" height="24" classid="CLSID:22D6F312-B0F6-11D0-94AB-0080C74C7E95" codebase="http://activex.microsoft.com/activex/controls/mplayer/en/nsmp2inf.cab#Version=6,4,5,715" standby="Loading Microsoft® Windows® Media Player components..." type="application/x-oleobject">
<param name="hidden" value="true">
<param name="AnimationatStart" value="false">

<param name="TransparentatStart" value="true">
<param name="AutoStart" value="true">
<param name="ShowStatusBar" value="true">
<param name="ShowControls" value="false">
<param name="ShowDisplay" value="false">
<param name="uiMode" value="mini">
<param name="FileName" value="BURAYA ÇALACAĞIN MP3 VEYA WAW DOSYASININ HOSTINGDEKI YOLUNU YAZ örn: http://www...........com/muzik/mp3/giris.mp3">
<embed width="173" height="24" autostart="true" type="application/x-mplayer2" pluginspage = "http://www.microsoft.com/Windows/MediaPlayer/" name="AP"> </embed>

</object>

Bunu Sayfada <Body></Body> Kodları Arasında İstediğin Yere Yerleştir
(ALINTI)

yada

Kayıt Olun

giriyoruz. signup a tıklıyoruz.
İstenen bilgileri girerek kayıt işlemini başarıyla gerçekleştiriyoruz
Şimdi de imeem hesabımıza kayıt olurken kullandığımız kullanıcı adı(username) ve şifre(password) ile giriş yapıyoruz.
Şarkınızı Seçin
Burdan sonrası sizin müzik zevkinize kalmış arama kutusuna şarkı adı ya da sanatçı adı yazarak istediğimiz müzikleri buluyoruz.

Sitenize Kodu Yapıştırın
Şarkının hemen altındaki embed kodunu da sitemize ekliyoruz.

Not: Sitenize tek tek şarkı eklemektense bir playlist üzerinden çalmasını istiyorsanız. Bulduğunuz şarkımızın hemen altında “add to a playlist” var. İstediğiniz şarkıları tek tek bulup playliste ekledikten sonra profilden “my playlist“i açıyoruz ve ordaki embed kodunu sitemize yapıştırıyoruz.

Şarkının Otomatik Çalması İçin

Eğer şarkıların site her açıldığında otomatik olarak açılmasını istiyorsanız. Embed kodunu kopyalamadan önce Auto Play’i işaretleyin. Yine burada şarkıların rastgele çalması için Shuffle’ı işaretleyebilirsiniz.

Ayrıca sitedeki playlistimize daha sonradan müzik ekleme yada çakarma yaparsak bu değişiklik otomatik olarak olarak sitemizde görüntülenecektir.Hazırladığınız playlistin hemen altında ‘embed’ yazan yerdeki kodu sitenizde istediğiz yere kopyalarsanız sitenizde kendi playlistinizi dinletebilirsiniz.
(ALINTI)

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 31 Ocak 2009 23:32
ALONE-21
04-02-2009, 17:22   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Çok çok teşekkürler. Çok faydalanacağım bilgiler bunlar. Çok sağolun emeğinize sağlık.