VMP9 da video ayarları ve .mpg küçük resim sorunu?

mehir
22-12-2006, 19:09   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
58 mesaj

Merhabalar..
1-WMPlayer de  .mpg uzantılı bir filmi izlerken; video ayarlarını yapamıyorum.4 tane kaydırma çubuğu çalışmıyor.Mesela birini sağa kaydırıyorum.Fareyi bıraktığımda yine eski yerine, ortaya geliyor.Bu durum 4 ayar çubuğunda da aynı oluyor.Ne yapmam gerekiyor?

2-Ayrıca videoların olduğu klasörde .mpg dosyalarının içeriği "Küçük resim" görünümünde ilk kare resmi görünüyordu.Ayrıca sol alttada resim görünüyordu.Şimdi siyah bir kare görünüyor.Ama .avi dosyalarda dosya içeriği resmi görüntüleniyor.Bir sorun yok yani.Bu resmin görüntülenmesini istiyorum.Ne yapabilirim?Benim için faydalı bir özellik bu.  Selamlar..

mehir
23-12-2006, 11:57   |  #2  
OP Üye
58 mesaj

Ben .mpg dosyarının küçük resim ayarında resimlerin görüntülenmesini istiyorum. .avi dosyalarında resim görünüyor.Hem kendinde hemde sol altta ayrıntılar da görünüyor.
  WMP9 da mpg çalarken video ayarlarında ışık kontrast ayar çubuğu çalışmıyor.Sağa sola kaydırsamda yine ortaya geliyor.avi dosyalarında ayarlar normal yapılabiliyor.
Sorun sanırım mpg dosya biçimiyle ilgili.
3ivx codecle mp2 leri avi yapıyorum.Onda da 30 gün süre bitti uyarısı çıkıyor,fakat normal çalışıyor!!

delikanli53
23-12-2006, 18:57   |  #3  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

real player yükledin sanırım bende de olmuştu ama sorunu çözmek için uğraşmamıştım senin için bi bakarım. ama mp yi tekrar yükle

mehir
25-12-2006, 02:28   |  #4  
OP Üye
58 mesaj

WMP9 u tekrar yükledim.Codec paketini de yükledim.Farketmedi.Real player yüklemedim.wmv lerde sorun yok.Bazı aviler dede sorun yok.mpg filmlerde video ayarları yapılamıyor.1Ay önce hiçbir sorun yoktu..