Vodafone Mobile Modem Sorunu

LeroanZ
02-09-2009, 17:30   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
164 mesaj

arkadaşlar modemi taktım çok güzel kurdum hem laptopa hem pc'ye yalnız ikisinde de bağlan dediğimde şu hatayı alıyorum:

Mobil bağlantı hatası oluştu.

- Geçerli mobil cihazınızı 'Cihazları Yönet'
  görünümünde varsayılan cihaz olarak ayarlayın
- Mobil cihazınızı başka bir programın kullanmadığından
  emin olun ve bir süre sonra tekrar deneyin
- Cihazı 'Cihazları Yönet' görünümünden
  silin, tekrar ekleyin ve bağlanmayı deneyin.

Bu hata devam ederse lütfen mobil şebeke operatörünüzün
müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçiniz.

yardımcı olur musunuz ?

zxsel
02-09-2009, 18:20   |  #2  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

cvp modemı n ya cekmıyor netı yanı kapalı alanda olabılırsın  bırdemodemın yazılımını tekrar kladır kur duzelmesı lazım eger yapamazsan cıhazları yonetı tıkla ordan duzenle yı tıkls tr edge yı sec  dene  eger yıne yapamazsan msn ya z bıre ben bakarım uzaktan pc ne baglanıpok  bend ekullanıyom yanlız sunada dıkkat et sımcard ters takılcakhaberın olsun  alet ıcın e ondanda olabılır.... [email=zxselx@hotmail.com]zxselx@hotmail.com[/email]

vedenetın acılmıs oldugunu gormek ıcın once bır cepten modeme takılı olancep nosunu ara bıryerden  soyle bır cevap demesı lazım telesekreteraradıgınız kısı  suan arama kabul etmıyor dıyorsa bılkı acıldı netınozaman dene benla aynı modem  heralde fark var .... yapamazsan benııara kesın yaparız ben cok ugrastım bunu aldımda sımıd uzmanı oldum....

Son Düzenleme: zxsel ~ 02 Eylül 2009 18:27
fruer
07-09-2009, 03:42   |  #3  
Taze Üye
4 mesaj

arasıra benimkide aynı sorunu veriyor bir iki denemeden sonra düzeliyordu,hatta bazen bağlı ikende aynı sorunu verebiliyor.fakat bu problem hiç süreklilik  göstermiyor bende. geçici yani.Ben şebekeden olduğunu düşünüyorum.

famousss
10-09-2009, 01:30   |  #4  
Taze Üye
6 mesaj

kardeş bende yeni konu açıcaktım nerdeyse  bendeki durum şu : vodafonu un 3g modemini laptopa takınca sorunsuz çalışıyor fakat pc de 1 dk bağlandıktan sonra "mobil bağlantı hatası" deyip kesiyor bağlantıyı.. tekrar bağlanmak için 2-3 dakika beklemek gerekiyo sonrasında yine aynı şey oluyo.. modemi pc de 4-5 defa kaldırıp yeniden kurdum.. sorunun şebekedenmi yoksa pc denmi kanyanklandığını da anlayamadım.. vodafone un 444 numarası da hep meşgul.. bu konuda bir tahmini yada tecrübesi olan arkadaş warsa yardımlarını rica edicem.. herkese iyi geceler... saygılar...  birde leroanz kardeşim bi cevaba ulaşırsan yazarmısın..

zxsel
12-09-2009, 21:36   |  #5  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

cıhazları yonetten k320 yada kacsa k520 falan sızınkı hangısı ıe onu secın sonra duzenle deyın pencere ıcındekı secenekten sonrada gprs/edgeyı secın cunku burası cok onemlı eger sadece 3g yı secersenız 3g ının olmadıgı yerde net yayını kesılır ama gprs <7edgeyı secersenız tr edgeden yayın gelır kesıldıgı taktırde 3g ye gecer boylece vodafonun cektıgı her yerde sıstem bır yesıl bır mavı seklınde net yayını bır sekılde gelır ancak yaklasık 7 gundur 3g mobıl modemlerde yavaslaama var vodafonede herhalde sel altında kaldı coktu vodafone ...

nfsnfsnfs
28-12-2009, 13:44   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

öyle yada böyle....bağlantı sorunu herkeste var,bende de var üstelik ben 10-15 dak bağlanabiliyorum ,tekrar bağlanmak için pc yi resetlemem gerekiyor...bu konu hakkında artık VODAFON nun 3g reklamlarını bırakıp bi açıklama apması lazım...

kamikaze111111
06-04-2010, 11:35   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

sakın almayın yazılım hatası var ben bu mobil modemi alalı 3 gün oldu şu anda serviste. bıktım bu şirketlere güvenip de yazı yolda kalmaktan

TURAN ALTINSU
21-05-2010, 18:18   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaslar bende yaklaşık 40-45 gün önce VODAFONE Mobil modem (K3765) aldım. 110 TL verdim ve sözleşme falan yapmadım, taahhütte bulunmadım. İlk aldığım 3 gün çok iyi bağlandım. Sonraki günlerde  10 dk bağlandıktan sonra internetim var göründüğü halde gidiyordu. Bilgisayar bilgim çok azdı. Müşteri hizmetlerini aradım programı kaldır kur tekrar dediler, denileni yaptım, yine 10-15 dk sonra kesilmeye devam ediyordu, yine aradım müşteri hizmetlerini bu sefer bilgisayara format at dediler, onuda öğrendim ve format attım, yine sorun devam etti 4-5 sefer format attım. Ne yaptıysam olmadı, taahhütte bulunmadığıma çok sevindim, tam TTNET e abone olacaktımki, son kez müşteri hizmetlerini aradım, bana 48 saat bekleyin size döneceğiz dediler, kayıt aldılar. Geri dönüş yapmadılar ancak sorun kalmadı, düzeldi, şimdi çok şahane, tam reklamlarda anlatıldığı gibi özgürce heryerden internete girebiliyorum, bugün bir SMS geldi, gprs sorununuz giderildi diye. Demekki şebeke yada hat kaynaklı bir sorunmuş. Bu satırları benim gibi sorun yaşayıpta mobil modem aldığına pişman olan arkadaşlar varsa yardımcı olmak için yazıyorum. Bu 3G yada EDGE olayı süper bişeymiş. Eskiden sadece evimde internet vardı, şimdi internet bilgisayarımda yani laptop um nerede internetim orada. Son bir not: Vodafone un müşteri hizmetlerini sabit telefondan yada cepten 4440542 diye arıyordum saatlerce bekliyordum hatta meşgule düşüyordu. Halbuki vodafone hatlı bir cep telefonundan direkt 7000 i aradığınız zaman daha çabuk düşüyor, çok beklemiyorsunuz, arama başına 40 kuruş gidiyor. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..<

TURAN ALTINSU
21-05-2010, 18:22   |  #9  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar bide bu mobil modemde VODAFONE ile TURKCELL alanlar daha memnun. AVEA çok sorun çıkarıyormuş. ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlar hep VODAFONE a dönüş yaptılar..

cotanak55
09-07-2010, 23:46   |  #10  
Taze Üye
5 mesaj

K3765 kullanıyorum aldığımdan beri sorun çıkıyor. Müşteri hizmetleri Windows 7 lerde bu hatanın bu modemde sık sık olduğunu söyledi. Siteden yeni sürümünü indirmemin sorunu çözeceğini belirtti.

Evet sorun çözüldü fakat bir kere bağlanıp bir daha bağlanmıyor. Tekrar bağlanması için programı üzerine kurmam gerekiyor. O zaman sorunsuz çalışıyor.

Biraz araştırma yaptım. Hayat tecrübeme dayanarak Türkiye her zaman avrupanın gerisinde kalmıştır diye düşünürken (teknolojik olarak) Vodafonenin avrupa sitelerini bir gezeyim dedim. Evet haklı çıktım ! Yine geri kalmışız. Adamlar son sürümü kullanırken biz bir önceki sürümü kullanıyoruz.

İşte size son sürüm. İndirin ve sorunsuzca kullanın. http://www.business.vodafone.com ... /10_latest/p_pc.jsp

Sayfanın en altında ki Download a tıklayın ve indirin.

ersin07
06-05-2011, 00:11   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj

Vodafone mobil genişbant K3570-Z mobil modem aldım kullanıyorum aldığımdan beri sorun çıkıyor. internete bağlanıyor ama pc donuyor yanıt vermiyor hiç bi işlem yapamıyorum bazen kendisini reset atıyor parazit oluyor. bazen bağlanıyorum sorun olmuyor bazen parazit yapıp donuyor.müşteri hizmetlerini aradım vodafone.com.tr sitesideki yazılımmı indir dediler eskisini program ekle kaldır dan kaldırdım vodafone sitesinden indirdiğimi kurdum ama yine parazit ve donma oluyor bıktım artık yardım edin????