Vodafone Türkiye'den dev teknolojik adım!

CHIP Online
02-03-2013, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Vodafone, teknolojinin kalbinin attığı Silikon Vadisi için bu dev adımı resmi olarak attı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/vod ... jik-adim_38980.html

İki yıl önce Vodafone'un tüm dünyadaki operasyonlarına inovasyon üretmek üzere "Küresel İnovasyon Merkezi" seçilen Oksijen Ar-Ge, Vodafone Grubu'nun Silikon Vadisi'nde 2011 Eylül ayında kurduğu Ar-Ge üssü Vodafone xone ile stratejik işbirliğine imza attı. Oksijen ve Vodafone xone, Ar-Ge alanındaki tecrübelerini birleştirerek ortak projelere imza atacak.


Oksijen Ar-Ge ile Vodafone'un Silikon Vadisi'ndeki Ar-Ge merkezi Vodafone xone arasındaki stratejik işbirliği, Barselona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2013'te Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel ve Vodafone Grubu Kuzey Avrupa Bölgesi CEO'su Philipp Humm'un katılımlarıyla duyuruldu. İşbirliği kapsamında Vodafone Xone ile Oksijen arasında "know-how" transferinin dahil olduğu çok sayıda ortak proje gerçekleştirilecek.


Eylül 2011'de Vodafone'un Silikon Vadisi'ndeki ilk tam entegre mobil Ar-Ge merkezi olarak kurulan xone, start-up şirketler, girişimciler ve girişim sermayesi firmalarıyla işbirliği yaparak, start-up'lara ihtiyaç duydukları tüm teknolojik altyapı ve desteği sunuyor. xone'un ofisi bir kuluçka merkezi olarak aynı anda 25'e kadar şirkete çalışma alanı sunuyor; teknoloji yarışmaları, konferanslar gibi etkinliklere ev sahipliği yapıyor; ürün geliştiricilere Vodafone'un 2G, 3G ve LTE altyapısını kullanarak ürünlerini test etme imkanı sunuyor. xone aynı zamanda Vodafone Ventures kanalıyla start-up'lara finansal destekte bulunuyor.


Tüm Konu: Vodafone Türkiye'den dev teknolojik adım!

Kaynak: www.chip.com.tr