Voip'ta phone to phone özelliği

mrfunky
26-11-2013, 11:59   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

Arkadaşlar merhaba, geçenlerde bir arkadaşımdaydım, kendisi voip kullanıyor telefon görüşmeleri için.Beni skype'tan daha iyi olduğuna ikna etmek için bu phone to phone denen özelliği anlattı, baya ilgimi çekti ama nasıl gerçekleştiğini tam anlayamadım.Bu özellik sayesinde internetten yapacağınız görüşmeyi kulaklık yerine, bildiğiniz ev telefonundan gerçekleştiriyormuşsunuz.Peki ya telefona fatura yansırsa diye bir korku var bende.Bu konuda daha detaylı bilgisi olan arkadaşlar var mı? Kontör yüklemek istiyorum, bazı arkadaşlarım var yurtdışında çalışan, hem arada onları ararım diye bulunsun diyorum,sonuçta cepten yurtdışını aramak inanılmaz pahalı.Bir de bu kontör yükleme işlemini paysafecard ile gerçekleştirebiliyor muyuz, sonuçta kredi kartını vermekten daha güvenli.Ne kadar yükledik, o kadar gider, çabuk da bitse en azından daha fazlasını çekemezler, haksız mıyım.

electronicbaba
01-12-2013, 17:06   |  #2  
Yeni Üye
33 mesaj

VoIP yanlız bir teknolojinin ismi. yani senin telefon normal bağlantılardan (eski sistemden) değil de (ses modulasyon teknolijisi ile alakalı) bilgisayarın kullandığı İP paketi haline getirerek konuşmayı sağlıyor. tabiki bilgisayar da internete bağlı zaten. telefon da bağlı oluyor bu yüzden ikisinin arasında konuşma gerçekleşiyor. aynı anda mesaj da gönderebilirsin yanlış hatırlamıyorsam. nerden nasıl kontür aldığını ve kredi kartı mı paysafecard mı paypal ve herhangi ödeme şekilleri ile maalesef bilgim yok. paysafecard destekliyor mu diye ama kendi sistesinden bakabilirsiniz sanırım.

fiyat konusunda bir haberiniz varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

mrfunky
10-12-2013, 13:37   |  #3  
OP Üye
60 mesaj

Cevap için teşekkür ediyorum.Ses modülasyon teknolojisi ile ilgili olan kısmı anladım ancak telefon da bağlı oluyor demişsiniz, işin o kısmını anlamadım.Hani şu eski telefonlar var ya, bu phone to phone özelliğini o en eski çevirmeli telefonlarla da kullanabiliyorsunuz.Belki teknik bir detay ve çok önemli değil açıklaması ama benimkisi sadece merak.Yani internetten numarayı tuşladığımda evdeki internete bağlı olmayan eski telefonu nasıl çaldırıyor, merak ettiğim kısım bu.Bunun dışında voip'da paysafecard ile ödeme yapmak mümkünmüş, o konuyu araştırdım.

electronicbaba
02-01-2014, 13:43   |  #4  
Yeni Üye
33 mesaj
Alıntı: mrfunky  
Cevap için teşekkür ediyorum.Ses modülasyon teknolojisi ile ilgili olan kısmı anladım ancak telefon da bağlı oluyor demişsiniz, işin o kısmını anlamadım.Hani şu eski telefonlar var ya, bu phone to phone özelliğini o en eski çevirmeli telefonlarla da kullanabiliyorsunuz.Belki teknik bir detay ve çok önemli değil açıklaması ama benimkisi sadece merak.Yani internetten numarayı tuşladığımda evdeki internete bağlı olmayan eski telefonu nasıl çaldırıyor, merak ettiğim kısım bu.Bunun dışında voip'da paysafecard ile ödeme yapmak mümkünmüş, o konuyu araştırdım.

ilginç bir olay. yani normal telefonlara da bağlanıyor. herhalde santral bir yerden normal telefon ağına giriyor ozaman. bu teknik herhalde bedava değildir, haklı mıyım? zaten o yüzden paysafecard ile çalışıyor mu diye sormuşundur. tşkler bende birşeyler öğrenmiş oldum. peki o zaman dünyanın her yerine telefon edebilirsin voip ile. fiyatları belli mi?

mrfunky
05-01-2014, 16:18   |  #5  
OP Üye
60 mesaj

Dünyanın her yerine telefon edebilirsin, hem de birçoğuna ücretsiz olarak.Yurtdışındayken Türkiye'yi aramanın dakikası 2 cent civarında, Türkiye'den birçok Avrupa ülkesi zaten ücretsiz.Eğer phone to phone özelliğini kullanacaksan, o aramaya mahsus 5 cent ödüyorsun.Yani ücretsiz bir ülkeyi dahi arıyorsan yine de phone to phone için 5 centt ödüyorsun.Bence inanılmaz uygun bir fiyat, dediğim gibi ses kalitesi aynı normal telefondaki gibi oluyor.Ben bir kez kullanmaya başladım bir daha da başka herhangi bir uygulamadan aynı keyfi alamadım, varsa daha iyisi lütfen söyleyin.

eryilmaz
14-01-2014, 14:22   |  #6  
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
53 mesaj

voipdiscount kullanıyorum. Bir çok ülke (karasal hat) ücretsiz. Kredi yüklemek gerekiyor. Bazen Türkiye içi aramaları dahi oradan yapıyorum. SMS gönderme olanağı, bilgisayar-internet bağlantısı olmayan bir abone ile başka bir aboneyi görüştürme gibi özellikler de var.  Beni Skype'ten arayan bir çok arkadaşımda a) ses kalitesi oldukça bozuk b) gizli numara çıkıyor, arayanın kim olduğunu göremiyorsunuz.

mrfunky
31-01-2014, 21:06   |  #7  
OP Üye
60 mesaj
Alıntı: eryilmaz  
voipdiscount kullanıyorum. Bir çok ülke (karasal hat) ücretsiz. Kredi yüklemek gerekiyor. Bazen Türkiye içi aramaları dahi oradan yapıyorum. SMS gönderme olanağı, bilgisayar-internet bağlantısı olmayan bir abone ile başka bir aboneyi görüştürme gibi özellikler de var.  Beni Skype'ten arayan bir çok arkadaşımda a) ses kalitesi oldukça bozuk b) gizli numara çıkıyor, arayanın kim olduğunu göremiyorsunuz.

Voipla arayınca arayan numara görünüyor mu, benim bildiğim her aramada farklı bir telefon çıkıyor, teknik bir özellikten dolayı olsa gerek.Bir de voiptan voipa ses kalitesi fark ediyor mu, bildiğim kadarıyla fiyatlarda ufak farklılıklar söz konusu ancak ses kaliteleri arasındaki farkı hiç bilmiyorum.Bir de bedava görüşmeyi sunuyorlar, peki nerden kar ediyor bu şirketler hep merak etmişimdir,reklamlardan desek, o da değil.Nasıl oluyor bu iş anlamadım.

metrotelekom
04-06-2014, 14:56   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Herhangi bir Ip telefon veya voip adaptör ile voip firmalarına register olup çok uygun fiyatlara konuşmak mümkündür. ev telefonunuza herhangi bir tutar yansımaz çünkü yaptığınız aramaları analog hattınızdan değil Ip üzerinden sağlıyorsunuz. Türkiyede Voip hizmeti veren birçok firma var fakat tarife ücretleri pahalı gelirse yurtdışı bu hizmeti veren ve saniye üzerinden ücretlendiren çok uygun fiyatlı voip firmaları mevcuttur. Tabi ses kalitesini denemek lazım.Voip adaptör veya Ip telefon ayarları için karel servisi olan firmamızla iletişime geçebilirsiniz