VPN bağlantısı kuramıyorum

hope.blackheart
27-11-2007, 16:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

-çift network girişli WindowsServer2003 yüklü server var.
-1. eternet girişi LAN a bağlı. 2. si ise adsl modem e bağlı.
-ActiveDirectory DHCP DNS ve VPN/NAT rolleri eklendi ve yapılandırıldı.
-serverin LAN adresi 192.168.2.1
-TTnet ten static IP adresi alındı

VPN/NAT rolü sayesinde LAN daki bilgisayarlara internet dağıtılabiliyor ama ağ dışındaki bir bilgisayarla VPN bağlantısı kurulamıyor. (sunucu cevap vermiyor hatası)

aklıma ilk gelen şeyler:
-ttnet e PPTP için ek bir başvurumu yapılıyor?
-ttnet ten aldığımıuz static IP serverin modem e bağlı network girişine mi verilmeli?

nasıl çözülebilir bu sorun

Ookuu
29-11-2007, 11:50   |  #2  
Üye
62 mesaj

Ttnet'e ayrıca bir başvuru yapmana gerek yok.
Çözüm aşamasına gelince vpn kurulumu ile ilgili bir problem yaşıyorsun. Sisteminde isa kurulu mu? Vpn bağlantısı yapacağın kullanıcılarına gerekli izinleri verdin mi? Bir sürü seçenek çıkıyor karşımıza. Vpn bağlantısı yapmaya çalıştığında hangi aşamada takılıyorsun. Bunu bilirsek en azından nokta atış için alan daraltırız.

cell-o
04-12-2007, 13:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

Bağlı olan Router port forwarding yaptınız mı?İkincisi eğer ISA Server PPTP VPN bağlantı yapılandırmak istiyorsanız http://www.bilisimmedia.com/modu ... 31495dce584c7c0b999

buradan bakabilirsiniz.

kolay gelsin.

hope.blackheart
04-12-2007, 17:34   |  #4  
OP Taze Üye
16 mesaj

bağlı olan router derken adsl modem(+routher) i mi kastettiniz. Eğer öyleyse bu port forwarding nasıl yapılır. sorunum sanırım bundan kaynaklanıyor.

modem USRobotics in yeni modellerinden biri. ama ayar sayfasında öyle bişey göremedim(modemin 4 port switch i war)

ayrıca bir sorum daha war server in modeme bağlı network bağlantısına nasıl bi IP adresi verilmeli. (dış IP diye şeyler duydum)

hope.blackheart
04-12-2007, 17:42   |  #5  
OP Taze Üye
16 mesaj
Ookuu
Ttnet'e ayrıca bir başvuru yapmana gerek yok.
Çözüm aşamasına gelince vpn kurulumu ile ilgili bir problem yaşıyorsun. Sisteminde isa kurulu mu? Vpn bağlantısı yapacağın kullanıcılarına gerekli izinleri verdin mi? Bir sürü seçenek çıkıyor karşımıza. Vpn bağlantısı yapmaya çalıştığında hangi aşamada takılıyorsun. Bunu bilirsek en azından nokta atış için alan daraltırız.
ISA ya mutlaka ihtiyacım var mı?
(sistem: Windows Server 2003,
yüklenen server rolleri:ActiveDirectory, DHCP, DNS, VPN/NAT, Dosya sunucusu...)
VPN/NAT rolü VPN için yeterli değil mi?

Bağlantı yaparken takıldığım nokta:Evimden WinXP yüklü client bilgisayardan (iş yerindeki) bu servere VPN ile bağlanmak istediğimde "sunucu yanıt vermiyor" mesajı çıkıyor.
(Sunucuya VPN/NAT rolü eklerken herşey rutin gerçekleşti ve  hata mesajı almadım)

cell-o
04-12-2007, 18:02   |  #6  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

Usrobotics menüsü airties ile aynıdır.Onun için soldan "nat-virtual server" yazan yere gelin.Orada PPTP VPN kullandığı port olan "1723 TCP" portu ekleyip etkinşleştirin.Yapmanız gereken LAN port,Public Port aynısını yazmak olacak(1723 )Birde protocol olarak TCP seçin.LAN Ip adresinizi yazın.Bunu ipconfig ile öğrenebilirsiniz.sonra ekleyiniz.

PcMaKeR
11-02-2008, 21:41   |  #7  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
hope.blackheart
bağlı olan router derken adsl modem(+routher) i mi kastettiniz. Eğer öyleyse bu port forwarding nasıl yapılır. sorunum sanırım bundan kaynaklanıyor.

modem USRobotics in yeni modellerinden biri. ama ayar sayfasında öyle bişey göremedim(modemin 4 port switch i war)

ayrıca bir sorum daha war server in modeme bağlı network bağlantısına nasıl bi IP adresi verilmeli. (dış IP diye şeyler duydum)

modemi fabrika ayarlarına döndür. kuruluma tekrar başla kurarken half bridge seçeneğini işaretle ve kurulum devam et. ama ilk bağlantıyı server yapmalı modemle.

demek istediğim modeme sadece server bağlı olmalı.

sonra statik ipni ayarla modemle olan ethernet bağlantısıyla.

ondan sonra vpn yi tekrar yapılandır ;);) sorun tmmdır.