VPS Kurulumu

GameCodeR
18-06-2014, 09:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikle Herkese Merhaba;

Ben bir VPS kurmak istiyorum. 1 Haftadır bu konuyu araştırmaktayım elde ettiğim sonuç ise 0.

Genelde forumlarda çok kez bu konu açılmış fakat bilgili arkadaşlar nasıl yapılacağını anlatmaktansa elektrikti download-upload hızıydı konuyu sürekli dağıtmışlar. Öncelikle elektrik hat hızı vs gibi konulara değinecekseniz hiç gerek yok şayet bir elektrik kurumunda çalışacak kadar bilgi sahibi olduk bu bir haftada sağolsun arkadaşlar :)

Beni bu konuda bilgilendirir misiniz lütfen ?

1. Hangi işletim sistemini seçmeliyim? Sistem kaynaklarını minimum düzeyde kullanacak bir işletim sistemi olmalı tavsiyeniz nedir. Özellikle bu tür amaçlarla oluşturulmuş işletim sistemi olmalı konuyla ilgili pek bilgim olmadığı için önerilerinizi bekliyorum.

2. Linux için bilgisayarıma bir Apache server kurmalı mıyım yoksa zaten otomatik çalışır mı?

3. Server işi tamamlandıktan sonra öncelikle 127.0.0.1 windows altında çalışan (örn vermek için windows dedim) localhostaki servere ip adresime gelen istekleri nasıl yönlendirim. 

Lütfen konuyu dağıtmadan bilgili arkadaşların yardımını bekliyorum zaten amacım öğrenmek, ticarete dökmek değil. Daha önce FTP server kurulumu yaptım fakat bu iş biraz sıkıntılı bir türlü çıkamadım işin içinden.