vrally2 bi joystik bide klavye 2 kişi oynama

hboz90
30-06-2009, 19:23   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

arkadaşlar platoon plj-108 joystik aldım oyunlarda kullanmak istiyorum denetim masasında göründü joystik ama oyunda kullanamadım acaba nasıl aktif ederim ?

By.LicH
30-06-2009, 19:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
229 mesaj

Oyunun ayarlarına girin, kontrol ayarlarına orda keyboardmouse, joystick falan vardır. Ordan Joystick i seçin olur...

Son Düzenleme: By.LicH ~ 30 Haziran 2009 19:31
hboz90
30-06-2009, 19:37   |  #3  
OP Yeni Üye
24 mesaj

oyun ayarlarını nerden bulcam peki :))

By.LicH
30-06-2009, 19:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
229 mesaj

Oyuna girdiğinizde ana menüde ''Options'' yada ''Settings'' olması lazım. Ona girin sonra ''Controls'' falan şeklinde bişe olması gerek orda joystick'i seçin. Oyun bende yüklü olmadığı için tam olarak bilemiyorum ana menüsünü falan ama bütün oyunlarda böyledir...

hboz90
30-06-2009, 19:56   |  #5  
OP Yeni Üye
24 mesaj

tmm anladım sanırım oyun joystikle olnanmıyo saol tşkler.

By.LicH
30-06-2009, 19:58   |  #6  
Yıllanmış Üye
229 mesaj

Önemli değil.. Ana menünün resmini falan koyarsanız daha çok yardımcı olabilirim...

hboz90
30-06-2009, 20:12   |  #7  
OP Yeni Üye
24 mesaj

game options / controller / sonra bu resim cıkıo.

By.LicH
30-06-2009, 20:17   |  #8  
Yıllanmış Üye
229 mesaj

Vibrations ayarı varsa joystick ayarınında olması gerek Vibrations=Titreşim, klavye titreyemeyeceğine göre :) oraları biraz daha kurcalayın options daki dier yerlerede bakının...

hboz90
30-06-2009, 20:23   |  #9  
OP Yeni Üye
24 mesaj

kurcalayayımda vibration siLinik resimdede göründüğü gibi set buttonstanda klavye ayarı acılıyo joystik i nasıl ayarlıcam anlayamadım bi türlü :)

minnoş_97
30-06-2009, 21:13   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

Pinnacle Game Profiler var.Josytick desteksiz oyunları bile çalıştırıyor.

Program paralı olduğu için cracksiz çalışmaz.Linkini senin bulman lazım.Ben sadece programın nasıl çalıştığını yazacam(Crack yok!)

en üsteki resimdeki, ekranın en sağ tarafında olan, "Game Profiles" tuşuna basın.
Sonra
Game Profiles da "New" butonuna basın. Gelen ekranda "Game Executable File" yazan yerdeki
... butonuna
basıp, gamepad i kullanmak istediğniz oyunun .exe sini seçin burdan. Mesela
C:\Program Files\EA SPORTS\FIFA 09\FIFA09.exe
Sonra "OK" deyip çıktıktan sonra "Game Profiles" FIFA09 profilini görüceksiniz. Oyunu
ekledik,
simdi gelelim Gamepad imizi ayarlamaya. Aşağıdaki "Edit Configurations" butonuna basın.
Unutmayın
Joystick1 (sol analogtur), "Setup Joystick" butonuna bas ve "MAP TO ARROW KEYS" seçtikten
sonra
OK de çık. Böylelikle "Sol analog" klavyedeki aşağı,yukarı,sağ,sol ok tuşlarına
ayarlanmıştır.
Joystick 2 (sağ analogtur) aynı işlemi yapıp "MAP TO MOUSE" diyerek sağ analoğunuzu,
fareye
ayarlayabilirsiniz menülerde rahatça gezmek için. Simdi gelelim gamepad tuşlarımızı
ayarlamaya.
Button 1 in yanındaki [unassigned] linkine basın. Açılan popup menüden assign command ve
sarı icon
olan "Edit Commands" seçeneğini seçin. Bu gelen ekrandan bütün klavye yollarını oluşturun.
Örnek
"New" butonuna basın, NAME: yani tuş açıklamasına "Pass" yazın ve sonra "Edit Steps" e
basın.
Açılan pencerede "KEY DOWN" seçeneği otomatik seçilidir. Değilse bunu seçin. Sonra
en aşağıdaki
"Capture Keyboard" seçeneğinin, seçili olduğundan emin olun ve "Record" butonuna basıp,
klavyenizden
ayarlamak isteğiniz tuşa bir kere basın. Burda "w" tuşuna basıyoruz, ayağa pas oyunda
klavye
tuşu "w" olduğundan. "PRESSED EVENT Steps" lerinde sadece W down ve W up olduğunu göreceksiniz.
Bunu
gördükten sonra, klavyenizde başka tuşa basmadan, fareyle "OK" e basıp çıkın. Tebrikler
ilk
komutunuzu oluşturdunuz. Bu işlemleri "Shoot, Switch Player, Sprint ...vs" gibi oyunda ne
komutları
varsa, burdan hepsini oluşturduktan sonra, en son "OK" deyin çıkın. Şimdi gamepad'inizdeki
ayarlamak
istediğiniz butonlardaki [unassigned] linkine basıp, assign command dediğinizde, yaratmış
olduğunuz
oyun komutlarını görüceksiniz. İstediğinizi seçip, butonlarınızın hepsini ayarladıktan
sonra
Pencerenin en üzerindeki "Config Name" yani Ayar ismine, istediğiniz açıklamayı yazın,
örnek FIFA09 Config
Sonra "Save and Close" butonuna basıp,ayarlarınızı kaydedin. Arkasındaki pencereyede "OK"
butonuna basıp
burdanda çıkın. Şimdi ana ekranımıza geri dönmüş bulunuyoruz. Burda ayarladığınız oyunun
seçtikten
sonra "PLAY" tuşuna basarsanız, oyunu yaratmış olduğunuz profille açmış olursunuz.

hboz90
30-06-2009, 22:06   |  #11  
OP Yeni Üye
24 mesaj

tüm dediklerini hafrien yaptım ama olmadı joystik i tanımıo oyun.