W10 Laptop a W7 Format atmak

punkisnuckthat
09-09-2018, 13:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Toshiba satellite L855-14L marka laptopum var. W10 u kullanmakta işlevsiz kalıyorum diye USB ile W7 format atmaya çalıştım ve hala çalışıyorum. 

Resimde görüldüğü gibi formatın ilk aşamasında burada takılıyor saatlerce duruyor ve hiç bir ilerleme olmuyor.

Hard diskini çıkartıp masaüstü bilgisayardan format attım. Tekrar laptop a taktım ama bu sefer de sistem HDD yi görmüyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Daha önce laptop ta kullanmamıştım hiç ne yapacağımı bilmiyorum. 

Birde şöyle bir sorum olacak; Laptop'una SSD alan bir arkadaş acaba nasıl format atmayı becerdi çok merak ediyorum. Bu laptoplar sadece sorunlardan ibaret.....

i.hizliresim.com/VDnnBq.jpg

Son Düzenleme: punkisnuckthat ~ 09 Eylül 2018 14:13 Neden:
okankurubas
09-09-2018, 14:35   |  #2  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

Selamlar, laptoplar da anlattığınız kadar büyütülecek sorunlar olmuyor aslında. Yeterli bilgiye sahip olmayınca sorunu çözmek haliyle zor oluyor. Bios'tan boot ayarlarına bakın UEFİ varsa Legacy yapın kaydedip tekrar flash bellekten boot edin cihazı. Duruma göre tekrardan yazın bana.

punkisnuckthat
09-09-2018, 15:03   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

https://www.youtube.com/watch?v=Ya5D6ZxaH40&feature=youtu.be

konuya cevap beklerken şu videoyu izledim ve sorunu hallettim. Şuan windows 7 açıldı sırada driverları kurmak kaldı.

Ama bir türlü uygun driver bulamadım toshibanın sitesinde veya başka bir yerde
killer network manager requires .net 4.6 to run
gibi bir sorun veriyor

cagda8034
18-09-2018, 14:36   |  #4  
Taze Üye
12 mesaj

Sürücüler için driver booster programıyla indirme yapabilirsiniz.