W7 aero peek Sourunu.

emre58ec
26-02-2013, 15:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Öncelikler Merhaba.

Windows 7 Ultimate 32X İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIYORUM.
sorunum ise saydamlık özelliği.
P4-2,8GHz işmecim var 2,5 Gb ram
sapphire hd radeon 3450m AGP!
windows7 driwerini kendi cdsinden kurdum. 512 mb olmasına ramen windows 7
dxdiag da 761. mb gösteriyor. driwerin doğru olduğundan emin değilim.resim allta sadece görev yönetici ve kullandığım programın başlığı değil genel anlamda çoğu öyle yazılar birbirine giriyor sonra mavi ekrana düşüyor.
yardımcı olacaksa size video bile çekerim mavi ekrana düşüş anı vs.şimdiden teşekkürler

Sistem Bilgilerim
  • Toplama :)
  • Windows 7 Ultimate 32-bit
  • Intel Pentium (R) 2.80 GHz
  • Asus P4V8X-X
  • AMD (ATI) HD RADEON 3450M
  • Google Chrome
  • Kaspersky Anti-Virus
  • 2048 MB
  • iOS
  • Android
LvvNt
26-02-2013, 20:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj

Öncelikle güvenli modda aç eğer böyle bir sorun oluşmazsa programlarından biri yapıyor demektir(görev yöneticisinden gördüğüm kadarıyla :SpeedyPC ya da Vimicro sorun oluşturabilir) Ayrıca ekran kartı driver'ından tüm ayarları orinale çevir(Catalyst'de var) Eğer hala sorun oluyorsa Windows dosyalarına birşey olmuştur. Sistemi yenile.

murat5038
26-02-2013, 20:14   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

csrss.exe,atieclxx.exe,winlogon.exe

Bunların hepsi virüs.Speed pc yide kullanma bilmediğin programları indirme antivirüs kullan.

İmzadaki 1.yi indir güncelle full scan yap recomanded uygula ve Windows onarma yap.

Son Düzenleme: murat5038 ~ 26 Şubat 2013 20:15
LvvNt
26-02-2013, 20:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
387 mesaj
Alıntı: murat5038  

Bunların hepsi virüs.Speed pc yide kullanma bilmediğin programları indirme antivirüs kullan.

İmzadaki 1.yi indir güncelle full scan yap recomanded uygula ve Windows onarma yap.

"winlogon.exe" ve virüs ha? güldürme beni winlogon adındanda anlaşılacağı gibi Windows için oturum deneticisi yani oturum şifreni girdikten sonra oturumu açın tutan işlem. Ek olarak Kaspersky IS güçlü olamsı kadar ağırlaştırıyor. Daha hafif koruyucular var. Eğer ücretsiz bir program istersen benden sana Avira Free antivirus 2013(2013 yılının en iyi ücretsiz antivirus programı) link:"http://www.avira.com/tr/download ... vira-free-antivirus" indirme direk başlar. Bi de Speedy yerine daha bilindik birşey kullan ACS ya da AVG'nin PC Care'ı(adı onun gibi bişey).

LvvNt bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ramazan038
26-02-2013, 20:58   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
70 mesaj
Alıntı: LvvNt  
 "winlogon.exe" ve virüs ha? güldürme beni winlogon adındanda anlaşılacağı gibi Windows için oturum deneticisi yani oturum şifreni girdikten sonra oturumu açın tutan işlem. Ek olarak Kaspersky IS güçlü olamsı kadar ağırlaştırıyor. Daha hafif koruyucular var. Eğer ücretsiz bir program istersen benden sana Avira Free antivirus 2013(2013 yılının en iyi ücretsiz antivirus programı) link:"http://www.avira.com/tr/download ... vira-free-antivirus" indirme direk başlar. Bi de Speedy yerine daha bilindik birşey kullan ACS ya da AVG'nin PC Care'ı(adı onun gibi bişey).

dikkat edersen arkadaşın winlogon exe. adlı işlemde açıklama kısmı boş, ben de virüs olması kanatindeyim, bizde niye açıklama kısmında windows oturum açma uygulaması yazıyor..

diğerlerinin karşı tarafı boş , onlarda da sorun var..

anlatmak istediğim;

Son Düzenleme: ramazan038 ~ 26 Şubat 2013 21:06
LvvNt
26-02-2013, 21:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Peki madem sen haklısın winlogon.exe'yi sonlandırsın arkadaşımız ve görsün ne oluyor.

murat5038
26-02-2013, 21:12   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Ben virüs analistiyim bana mı soruyorsun bunu.Kasıyor diye virüsü silmesinmi silsin diye öneriyoruz sonrasında kullanır kullanmaz ona kalmış AVG free internet ortamından gelenleri korumuyor belirteyim.ASC de sistemde yer kaplamakdan baka pcyi bozmakdan başka bişey yapmıyor bilmeyen için.

LvvNt
26-02-2013, 21:14   |  #8  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Ben virüs analistiyim bana mı soruyorsun bunu.Kasıyor diye virüsü silmesinmi silsin diye öneriyoruz sonrasında kullanır kullanmaz ona kalmış AVG free internet ortamından gelenleri korumuyor belirteyim.ASC de sistemde yer kaplamakdan baka pcyi bozmakdan başka bişey yapmıyor bilmeyen için.

Eminmisin acaba? 1 gb ramli pc'ye ASC yükledim ilk günkü gib tıkır tıkır(tabi satın aldım free bişey yapmıyo :) )

Ayrıca AVG değil Avira free antivirus 2013 yılının en iyi antivirüsü seçildi Chip anasayfasınada bakmayı unutma Normalde Avast kullanıyordum.

ramazan038
26-02-2013, 21:16   |  #9  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
70 mesaj

ben sonlandırdım merak etme oturum kilit ekranına geçiyor :) kullanıcı simgesine tıklayınca açılıyor,

bu arada avatarın boyutunu bilmiyorum, hazır avatarlardan seçmiştim

Son Düzenleme: ramazan038 ~ 26 Şubat 2013 21:20
LvvNt
26-02-2013, 21:18   |  #10  
Yıllanmış Üye
387 mesaj
Alıntı: ramazan038  
ben sonlardımdım merak etme oturum kilit ekranına geçiyor :) kullanıcı simgesine tıklayınca açılıyor,

bu arada avatarın boyutunu bilmiyorum, hazır avatarlardan seçmiş

winlogon virüs olamaz demiştim olursa zaten format :)

Son Düzenleme: LvvNt ~ 26 Şubat 2013 21:24
LvvNt
26-02-2013, 21:25   |  #11  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

AMD'nin sitesinden driver'ı tekrar yüklermisin?

murat5038
26-02-2013, 21:34   |  #12  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Yine inanmıyorsan Kendi pc imden foto(tarihe bak)

LvvNt
26-02-2013, 21:37   |  #13  
Yıllanmış Üye
387 mesaj
Yine inanmıyorsan Kendi pc imden foto(tarihe bak)

amacın winlogon daki açıklamayı göstermekse ben onu biliyorum diyorumki eğer winlogonda virüs varsa format windows klasörüne virüs bulaşmış demektir.

murat5038
26-02-2013, 21:42   |  #14  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
 "winlogon.exe" ve virüs ha? güldürme beni winlogon adındanda anlaşılacağı gibi Windows için oturum deneticisi yani oturum şifreni girdikten sonra oturumu açın tutan işlem. 

Burda yazığınıza göre ama öyle demiyorsunuz Bilmediğiniz işler için yorum yapmazsanız iyi olur.İlk yazdığnız ile sonraki yazdıklarınız uyuşmuyor ve winlogon virüs olsa bile antivirüsle sorun düzeltilebiliyor Format atmaya gerek yok hiçbir virüsde.

LvvNt
26-02-2013, 21:47   |  #15  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Burda yazığınıza göre ama öyle demiyorsunuz Bilmediğiniz işler için yorum yapmazsanız iyi olur.İlk yazdığnız ile sonraki yazdıklarınız uyuşmuyor ve winlogon virüs olsa bile antivirüsle sorun düzeltilebiliyor Format atmaya gerek yok hiçbir virüsde.

1-winlogon'u nasıl düzeltilecek başkasından mı alacak?

2-winlogon'a virüs bulaşması dosyada oynamaya sebep olur winlogon'un virüs olması temizleme ya da onarım demektir.

3-winlogon'a virüs bulaşmışsa(winlogon virüs demiyorum üzerinde oynanmışsa diyorum) windows dizinine komple virüs bulaşmış olabilir bu da yazıların değişimini açıklar(winlogon hala virüs değil) ayrıca dosyanın yedeğini alamaz çünkü sistem dosyasıdır, korumalıdır yedek gönderilmez gönderilse bile uyuşmayabilir sonuçta sistem şifresini kontrol ediyor.

4-Anlatım hatası yapmış olma ihtimalini düşünsen? virüs bulaşmış yerine virüs demek gibi?

murat5038
26-02-2013, 21:50   |  #16  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
1-winlogon'u nasıl düzeltilecek başkasından mı alacak?

2-winlogon'a virüs bulaşması dosyada oynamaya sebep olur winlogon'un virüs olması temizleme ya da onarım demektir.

3-winlogon'a virüs bulaşmışsa(winlogon virüs demiyorum üzerinde oynanmışsa diyorum) windows dizinine komple virüs bulaşmış olabilir bu da yazıların değişimini açıklar(winlogon hala virüs değil) ayrıca dosyanın yedeğini alamaz çünkü sistem dosyasıdır, korumalıdır yedek gönderilmez gönderilse bile uyuşmayabilir sonuçta sistem şifresini kontrol ediyor.

4-Anlatım hatası yapmış olma ihtimalini düşünsen? virüs bulaşmış yerine virüs demek gibi?

1. yanıtımda sıraladıkların cevabı bulunmaktadır.

LvvNt
26-02-2013, 21:57   |  #17  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

1. yanıtımda sıraladıkların cevabı bulunmaktadır.
 1.yanıtınızda "winlogon virüs olsa bile antivirüsle düzeltilebiliyor" yazmışsınız benim maddelerimdede "Winlogon'a virüs bulaşmışsa Windows dizinine komple virüs bulaşmış olabilir." yazıyor şimdi söyleyin eğer tüm Windows dizinine virüs bulaştıysa(mümkün) nasıl düzelteceksiniz? Antivirüslemi? Kaspersky bile düzeltemez bu durumu. Windows dizini diyorum -sistemin ana dizini- tüm dosyalar onarılabilecekmi? -Kesinlike hayır, bu da format gerektirebilir. TAbiki sistem yedeği kullanmakta iyidir.

murat5038
26-02-2013, 22:58   |  #18  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
  benim maddelerimdede "Winlogon'a virüs bulaşmışsa Windows dizinine komple virüs bulaşmış olabilir." yazı

Olabilir diyorsunuz kesin konuşamıyorsunuz neden ?

Çünkü winlogona bulaşmışşsa bir virüs her yere bulaşır diye birşey yok ve komple Windows dizinine bulaşan bir virüs daha yok, görülmedi.Sadece birine bulaşsa içindekilerden windowsu açamaz zaten(Bunları anlatacak değilim).

İlk yorumumda Gerekli açıklama yapılmışdır Konu Sahibi direk dediğimi uygularsa sorunsuz kullanabilecek Windowsunu.Senin dediğini yapıp düzelmeyip benim dediğimi uygulayıp olmadı derse O zaman Anlarsın veya başına gelirse anlarsın belki.Eğer senin dediğini veya farklı bir kullanıcının önerdiği bir programı kulanırsa ozaman senin dediğine gelecek format atmadan düzelmeyecek windowsu.:)

LvvNt
27-02-2013, 07:33   |  #19  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Olabilir diyorsunuz kesin konuşamıyorsunuz neden ?

Çünkü winlogona bulaşmışşsa bir virüs her yere bulaşır diye birşey yok ve komple Windows dizinine bulaşan bir virüs daha yok, görülmedi.Sadece birine bulaşsa içindekilerden windowsu açamaz zaten(Bunları anlatacak değilim).

İlk yorumumda Gerekli açıklama yapılmışdır Konu Sahibi direk dediğimi uygularsa sorunsuz kullanabilecek Windowsunu.Senin dediğini yapıp düzelmeyip benim dediğimi uygulayıp olmadı derse O zaman Anlarsın veya başına gelirse anlarsın belki.Eğer senin dediğini veya farklı bir kullanıcının önerdiği bir programı kulanırsa ozaman senin dediğine gelecek format atmadan düzelmeyecek windowsu.:)

Arkadaşın sisteminde virüs koruyucu görüyormusun? -Hayır. peki sen başta demişsinki : Bunların hepsi virüs. Speed pc yide kullanma bilmediğin programları indirme antivirüs kullan." Bende antivirüs önermişim : "Eğer ücretsiz bir program istersen benden sana Avira Free antivirus 2013(2013 yılının en iyi ücretsiz antivirus programı) link:"http://www.avira.com/tr/download ... vira-free-antivirus" Peki arkadaş Speedy'yi kaldırsın hadi diyelim winlogon'a virüs bulaştı bunu açıkla : 

winlogon.exe ne? sistem oturum açma uygulaması peki başka bir arkadaş winlogon'u sonlandırmış ne olmuş? oturum kilitlenmiş.   Eğer winlogon'a virüs bulaşsaydı oturum açılmazdı ama diyelim ki bulaştı sistem açılırmı -Hayır ama diyelim ki açıldı. Yine söylüyorum antivirüs yok. Winlogon konumuysa şu : C:\Windows\System32 bunu biliyorsundur diye düşünüyorum. System32 Windows'un Windows'ta sistemin ana dizini winlogon'a bir virüs bulaşırsa windows klasörüne dikkat özelliklede System32'ye. Birde Windows temaları ve Aero dosyaları nerede bulunuyor? Windows dizininde "C:\Windows\Resources" bunuda bilirsin arkadaş başta ne yazmış ? "sorunum ise saydamlık özelliği." başlık ne "W7 aero peek sorunu" Aero nerde verdim. winlogon nerede verdim. Bunların hepsi ve yazı tipleri nerede Windows dizini. Hem yazılarda hemde temada sorun var. Söyle bana iki farklı dosyaya(biri dizin hatta) birşey olmuşsa daha fazlasına neden olmasın? İlk virüslerin nasıl keşfedildiğini bilirsin. Belkide buda yeni bir virüs?

LvvNt
27-02-2013, 07:35   |  #20  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Arkadaşım orda Google cherome'dan facebook'a girince mavi ekran çıkıyor demişsin Speedy'yi başlangıçtan çıkar. Sonra FAcebook'a gir. Sistem hatasını minidump'a yazar. Onu at ama speedy çalışmasın. Birde güzel bir virüsten koruyucu yükle.

emre58ec
27-02-2013, 16:18   |  #21  
OP Taze Üye
5 mesaj
Öncelikle güvenli modda aç eğer böyle bir sorun oluşmazsa programlarından biri yapıyor demektir(görev yöneticisinden gördüğüm kadarıyla :SpeedyPC ya da Vimicro sorun oluşturabilir) Ayrıca ekran kartı driver'ından tüm ayarları orinale çevir(Catalyst'de var) Eğer hala sorun oluyorsa Windows dosyalarına birşey olmuştur. Sistemi yenile.

yorumlar için teşekkür ederim öncelikle.
SpeedyPc VE vimicro değil. sorun bunalr yapmıyor. onlarsızda aynı sorun devam etmekte.
sppedy pcyi uzun süredir kullanıyorum. gayet güzel bir program.
güvenlik modundada açtım aynı sorun devam etmekte.

emre58ec
27-02-2013, 16:21   |  #22  
OP Taze Üye
5 mesaj

2 işletim sistemi kullanyıorum. xp home edition ve w7 
ayrıca w8 kurmak istiyorum ama galiba biosun eskiliği yüzünden parametre hatası veriyor.
pcmde pek sata yok :) 

''csrss.exe,atieclxx.exe,winlogon.exe '' kullancııları pcyi yeni açmıştım o yüzden gözükmemiştir :) 
5 dk sorna felan baktığımda kullanıcılar gözüküyor merak etmeyin.

sistemimde virüs olmadığına dair garanti verebilirim :) 
kaspersky internet sec. kullnaıyorum lisanslı

emre58ec
27-02-2013, 16:24   |  #23  
OP Taze Üye
5 mesaj
Arkadaşım orda Google cherome'dan facebook'a girince mavi ekran çıkıyor demişsin Speedy'yi başlangıçtan çıkar. Sonra FAcebook'a gir. Sistem hatasını minidump'a yazar. Onu at ama speedy çalışmasın. Birde güzel bir virüsten koruyucu yükle.

dediklerinizi uyguladım. sonuç aynı :) 
format dvdim sağlam.
5-6 pcye daha kurdum onlarda sıkıntı vermiyor.

LvvNt
27-02-2013, 17:19   |  #24  
Yıllanmış Üye
387 mesaj
Alıntı: emre58ec  

yorumlar için teşekkür ederim öncelikle.
SpeedyPc VE vimicro değil. sorun bunalr yapmıyor. onlarsızda aynı sorun devam etmekte.
sppedy pcyi uzun süredir kullanıyorum. gayet güzel bir program.
güvenlik modundada açtım aynı sorun devam etmekte.

dediklerinizi uyguladım. sonuç aynı :) 
format dvdim sağlam.
5-6 pcye daha kurdum onlarda sıkıntı vermiyor.

Aynı sorunlar devam ediyor demişsiniz. Eğer güvenli moddada aynı sorun varsa sistem dosyaları hatasıdır. Disk sağlam ve virüs koruyucu kullanıyorumda demişsiniz. Microsoft Türkiye ile iletişim kurmanızı öneririm. Link : "https://support.microsoft.com/co ... r;1506&ws=generalcs" e-posta adresinizide vermeniz size geri dönmelerini sağlar. Hata tam olarak ne zaman oluştu? Baştan beri varmıydı? Ekran kartı sürücüleriniz güncelse sorun olmamalı. Baştan beri bu hata varsa(sanmam) kurulum sırasında sorun oluştu. En son yüklediğiniz programda bunu yapmış olabilir. Ama önerim Microsoft'la irtibat. Birde mavi ekran hatasının kodunu yazabilirmisiniz?

murat5038
27-02-2013, 17:27   |  #25  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
2 işletim sistemi kullanyıorum. xp home edition ve w7 
ayrıca w8 kurmak istiyorum ama galiba biosun eskiliği yüzünden parametre hatası veriyor.
pcmde pek sata yok :) 

''csrss.exe,atieclxx.exe,winlogon.exe '' kullancııları pcyi yeni açmıştım o yüzden gözükmemiştir :) 
5 dk sorna felan baktığımda kullanıcılar gözüküyor merak etmeyin.

sistemimde virüs olmadığına dair garanti verebilirim :) 
kaspersky internet sec. kullnaıyorum lisanslı

Ok ozaman Başdan beri kulalnıyorsan antivirüs ve dediğim exelerin karşılıkları geliyorsa.SYSTEM olarak sorun yok Kullanıcı olarak gözükmemesi lazım çünkü.

Aero hatası ise windowsdan kaynaklı hata olabilir ve Ekran kartınızın doğru olanı kurmadığınızdan hata alabilirsiniz .

Ayrıca kullandığınız speed pc bu olaylara yol açması mümkün.aero hataları düzeltme bağlantısı var kişileştirmede ordan hata varsa dzeltebilir.