w7 görev çubuğu yardımı

ozgenoztrk
14-02-2014, 21:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

bundan 3 sene önce kullandığım görev çubuğunu şuan aynı şekile getiremiyorum. bilen varsa yardımcı olabilir mi.

Sistem Bilgilerim
tknsyen
14-02-2014, 22:10   |  #2  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

görev çubuğuna sağ tıklayıp özellikler görev çubuğunun ekrandaki konumunu alt olarak seçmeyi dene büyük ihtimalle düzelir düzelmezse recovery veya en son format başka çözümü de yok gibi

Son Düzenleme: tknsyen ~ 14 Şubat 2014 22:11
ozgenoztrk
15-02-2014, 00:01   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

babacım sen olayı hiç anlamamışsın. ben bu şekle tekrar nasıl getiririm diye sordum bunu nasıl düzeltirim değil. şuanki hali bu simgeler yanyana değil alt alta oluyo.

tknsyen
15-02-2014, 00:08   |  #4  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj

ben senin baban değilim öncelikle görev çubuğuna sağ tıkla görev çubuğunu kilitle işaretini tıklayarak kaldır sonra görev çubuğunun  kenarını Mouse ile sağa doğru çek işlem bittiğinde görev çubuğunu kilitleyi seç

ozgenoztrk
15-02-2014, 08:51   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

ben de sna gel babam ol demedim. böyle şeylere alınıyosan işin zor. neyse bu konuya yardımın için saol. sen yine anlamadın. görev çubuğunun yerini değiştirmeyi sormuyorum.

tknsyen
15-02-2014, 11:44   |  #6  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj

hiç tanımadığın birine babacım diyebiliyorsan asıl sorun sende demektir. insanlara daha nasıl hitap edileceğini öğrenememişsin heralde yaşın küçük ya da daha olgunlaşamamışsın ya zaten görev çubuğunun yeri değişmiyor anlattığım şekilde kilitlemeyi kaldırdktan sonra kenarından Mouse ile sağa çekiyorsun böylece görev çubuğu genişliyor. kafan mı almıyor yazdığımı iyi oku.

ozgenoztrk
15-02-2014, 12:24   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

birader kime nasıl hitap edeceğimi bana sen öğretemezsin ben 28 yaşındayım. senin gibi küçük hitap şekillerine alınacak karakterde bi insan değilim. en azından kimseyi aşağılayıp küfür etmedim. kimin kafası ney,i almıyor çok belli. seni rencide etmek istemedim bişe yazmadım farkındaysan. üstelik ben bilgisayar porogramcısıyım okulunu okudum. o görev çubuğunu genişletip daraltmayı benim 10 yaşındaki yeğenlerim biliyo böyle aptalca bi yardımı foruma yazacak halim de yok. senin gibi algısı kıt arkadaşlar bi halttan anladığını zannedip atlamasa forumda konu ve msj kalabalığı olmaz. o anlattıkların görev çubuğu ayar menüsünde olsa şimdiye çoktan halletmiştim. yine de sana tşkkr ediyorum yardımcı olmaya çalıştığın için. fazla uzatıp birbirimizi kırmayalım derim. kusura bakma.

tknsyen
15-02-2014, 13:06   |  #8  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj
Alıntı: ozgenoztrk  
birader kime nasıl hitap edeceğimi bana sen öğretemezsin ben 28 yaşındayım. senin gibi küçük hitap şekillerine alınacak karakterde bi insan değilim. en azından kimseyi aşağılayıp küfür etmedim. kimin kafası ney,i almıyor çok belli. seni rencide etmek istemedim bişe yazmadım farkındaysan. üstelik ben bilgisayar porogramcısıyım okulunu okudum. o görev çubuğunu genişletip daraltmayı benim 10 yaşındaki yeğenlerim biliyo böyle aptalca bi yardımı foruma yazacak halim de yok. senin gibi algısı kıt arkadaşlar bi halttan anladığını zannedip atlamasa forumda konu ve msj kalabalığı olmaz. o anlattıkların görev çubuğu ayar menüsünde olsa şimdiye çoktan halletmiştim. yine de sana tşkkr ediyorum yardımcı olmaya çalıştığın için. fazla uzatıp birbirimizi kırmayalım derim. kusura bakma.
bir 28 yıl daha geçse sen bu düşünceyle hiçbirşey öğrenemezsin.  sorununu açık açık yazsaydın ilkönce konu açışın bile yanlış en azından 2 resim koyup böyle olması gerekiyor nasıl yapabilirim şeklinde olmalıydı. 70 yaşında da olsan birşeyler öğrenmeye açık olmalısın. okul okumak herşeyi biliyorum anlamına gelmez istersen git mühendis ol farketmez.

sanırım daha önce Windows 7 den önceki işletim sistemlerinde bulunan hızlı başlat menüsünü etkinleştirmişsin ve sonra iptal etmişsin. bu yolla da bunu yapabilirsin.

görev çubuğunun daha önce söylemiştim kilitlemeyi kaldır araç çubukları yeni araç çubuğu kısmına tıkla açılan pencerede adres kısmına %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch yazıp klasör seç yap ondan sonra görev çubuğunda hızlı başlat bölümü oluşacaktır. Quck Launch üzerine sağ tıkla klasörü aç yap ve klasörün içine kullandığın bütün program ve dosyaların simgesini at metni göster başlığı göster kısımlarının işaretlerini kaldır ve sonra Mouse ile Quick Launch u  başlat menüsü ikonuna doğru çek tamamen çektikten sonra görev çubuğunu tekrar kilitle.

aşağıdaki linki incele

http://thgtr.com/windows-7ye-hizli-baslat-menusu-nasil-eklenir

Son Düzenleme: tknsyen ~ 15 Şubat 2014 13:28