wampserver yeşile dönmmüyor, acil yardım!

burcubuffy
09-10-2012, 22:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
Konuyla ilgili çok araştırma yaptım. httppd.conf dosyasında port değiştirmeyi denedim, windows güvenlik duvarını, virüs programını devre dışı bıraktım. skype zaten bilgisayarda yüklü değil. (hep bunlarla ilgili çözümler önerilmiş). ama bir türlü olmuyor. ne yapmalıyım? birkaç kez kaldırıp tekrar kurdum wamp'ı yine olmadı. daha önce yüklemiştim sorunsuz çalışıyordu. ne oldu da böyle oldu. programı başlatınca turuncu olarak kalıyor. yeşile dönmüyor. lütfen yardım edin 

Kapalı Hesap (221406)
10-10-2012, 17:52   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

asp dosyaları nın çalışması için kurulumu olan  IIS    yaptınızmı ??  öyle ise  /        localhost  asp için değer alıyor../   php myadmin  için  localhost:8080  veya benzer portlar atamanız gerekiyor / ,ama tam olarak sorununu bilmediğim için şlimdidlikl bu çakışma için fazla bişey söylemesem iyi olur /  belkide başka bi problem olabilir.. /  ama çakışma problemi varsa  sorunun çözümü çok basit /

burcubuffy
12-10-2012, 14:35   |  #3  
OP Taze Üye
12 mesaj

Port değiştirmeyi denedim 80 yaptım, hatta başka sayıları da denedim ama olmadı. neden kaynaklanıyor bulamadım gitti. dediğiniz gibi port çakışması olsa port değişimi yaptığımda çalışması gerekirdi. hangi foruma yazdıysam tıkandı kaldı. ne oldu çalışan şey birden neden çalışmaz oldu çözemedim :(

Kapalı Hesap (221406)
12-10-2012, 17:42   |  #4  
Kapalı Hesap
841 mesaj

turuncu veya kırmızı halde yanan sağ' alt tarafta duran wamp servere   1 kez tıkla ve   sıralı menülerden      apache/httpd.conf/   adlı not defterini aç  / ve o  not  defterinde  şöyle  bi satır var  

# Change this to Listen on specific IP addresses as shown below to
# prevent Apache from glomming onto all bound IP addresses.
#
#Listen 12.34.56.78:80
Listen 8080

listen  80   yaptığın portu  buradan   8080   veya başka rakamlar veya portlar atayabilirsin..  benim bilgisayarımda  mesela  60  portu çalışmıyor. ve nededininde anlamış değilim /seninde  buna benzer problemin olabilir  /8080  veya 80856  gibi  denemeler yapıp çalışıp çalışmadığını kontrol et /müsait  herthangi bir port vardır  mutlaka  /

burcubuffy
12-10-2012, 18:22   |  #5  
OP Taze Üye
12 mesaj

hangi port müsait görebileceğim bir yer var mıdır peki? şuana kadar rastgele 80, 90, 88 portlarını denedim ama olmadı.

Kapalı Hesap (221406)
13-10-2012, 14:25   |  #6  
Kapalı Hesap
841 mesaj

bi ara teamlviewer  ile bağlanıp bakmak gerekiyor.  /   ya ben anlatamadım yada siz yapamadınız../ müsait bir zaman bulun ve direkt bakayım / çalışmaması  mümkün değil çünkü

burcubuffy
14-10-2012, 14:45   |  #7  
OP Taze Üye
12 mesaj

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar ama ne yaptıysam olmadı :( Bununla daha fazla zaman kaybetmemem gerekiyor. Ben de üzülerek de olsa wamp'a veda edip, xampp kurdum. hiçbir sorun çıkarmadı. online da oluyor, localhosta da giriyor. ama diğer konunun çözümü hep aklımı kurcalayan bir şey olarak kalacak. teşekkürler, herkese kolay gelsin.

WebMaster_FG
14-10-2013, 19:21   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Öncelikle Merhabalar herkese arkadaşlar,

Wampserver sorunun aynısı ben yaşadım. ilk gün bir sorun yoktu fakat ikinci gün bir daha kullanmak istediğimde bu sorunla karşılaştım :). Sorunu şu şekilde çözebilirsiniz:

1.IIS yani "Internet Information Services" i açalım bilgisayarımızdan. (Windows8 kullananlar direk pencere tuşuna basıp "IIS" yazdıklarına göreceklerdir.)

2.Açılan penceredeki sol bölümden kendi bilgisayarınızın adı yazacak o yazının sol tarafında klasörü aşağıya doğru açma ibresine 1 kez tıklayalım . Ardından "Siteler" klasörünü de 1 kez tıklayalım.

3.Penceremizin orta kesiminde gördüğümüz "Default Web Site"'ye 1 kez tıklayalım. Sonra sağ taraftaki sekmelerde gördüğümüz "Web Sitesini Yönet" altındaki "Durdur" yazısına tıklayalım. 

4.WamServer simgesine gelip "sol tık-Apache-httpd.conf" işlemini yaparak meti belgemizi açalım ve oradaki bildiğimi gibi Listen 80'i;  "Listen 8080" diye değiştirelim. Sonra WampServer'ıma tekrar tıklayalım ve bu sefer "Restart All Services" diyelim.

5.İşlemimiz bitti.

6.Kontrol etmek için tarayıcımızı açalım (benimki chrome mesela). Chrome adres bölümüne;

"localhost:8080/phpfg/deneme.php" yazalım yaptığımız php dosyasını açıp açmadığını kontrol edelim. (phpfg=benim php dosyalarınının kayıt altında olduğu yer. wampserverı kurduysanız zaten ne anlama geldiğini biliyorsunuzdur.)

-----------------------

WebMaster_FG

gulferdi.blogspot.com  

Ferdi Gül

imogulkoc
05-04-2016, 12:50   |  #9  
imogulkoc avatarı
Taze Üye
9 mesaj

Arkadaş... Wampserver'ı yeşile döndürmek için yüzlerce siteyi araştırdım. Hiçbiri işe yaramadı. Bugün tekrar araştırmak için siteleri açtığımda yine bu konuya denk geldim. Acaba bir şeyi yanlış yapmış olabilir miyim diye düşünerek bir kez daha deneyeyim dedim. Wampserver'ı açmak için tıkladım ve yeşile döndü. O an ki halim tam olarak bu:

Son Düzenleme: imogulkoc ~ 05 Nisan 2016 13:05
binekoto
10-10-2016, 21:17   |  #10  
binekoto avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2 mesaj

Arkadaşlar merhaba,
Bir sürü siteye baktım hiçbiri çözüm olmadı. pc den team vieweri kaldırdım. Skype portunu 8080 yaptım yine olmadı. IIS kapattım. (denetim masası/programlar/windows seçeneklerini aç kapat kısmından "internet information services" tikini kaldırma) buda olmadı.
En sonunda yabancı bir kaynaktan çözümü buldum çok basitmiş.
Yapılması gerekenler;
Sol altta wamp server ikonuna sol klik yap açılan seçeneklerden
Apache/service administratör altında servisi kur 'a tıklayın. Gelen cmd ekranına enterlayın.
Aynı işlemi tekrar sol klik ile seçeneklerden MYSQL için de yapın ve işlem tamamdır.
Not: Tüm yolları denedim olmadı bu işe yaradı.
Başarılar herkese..
saygılarımızla,
binekoto.net destek ekibi

binekoto bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
wikiyazilim
14-10-2016, 23:06   |  #11  
wikiyazilim avatarı
Taze Üye
1 mesaj

Port ayarlarını düzenlemen gerek kanımca http://wiki.com.tr/

selatinabi
30-04-2017, 23:00   |  #12  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar merhaba,
Bir sürü siteye baktım hiçbiri çözüm olmadı. pc den team vieweri kaldırdım. Skype portunu 8080 yaptım yine olmadı. IIS kapattım. (denetim masası/programlar/windows seçeneklerini aç kapat kısmından "internet information services" tikini kaldırma) buda olmadı.
En sonunda yabancı bir kaynaktan çözümü buldum çok basitmiş.
Yapılması gerekenler;
Sol altta wamp server ikonuna sol klik yap açılan seçeneklerden
Apache/service administratör altında servisi kur 'a tıklayın. Gelen cmd ekranına enterlayın.
Aynı işlemi tekrar sol klik ile seçeneklerden MYSQL için de yapın ve işlem tamamdır.
Not: Tüm yolları denedim olmadı bu işe yaradı.
Başarılar herkese..
saygılarımızla,
binekoto.net destek ekibi

haftalarca araştırdım çözüm bulamadım üstteki ''binekoto''  adlı arkadaşın bu mesajını okuyup uygalayınca Wampserver Yeşil'e döndü ve tüm servisler çalışmaya başladı.

binekoto

Teşekkürler kardeşim

Son Düzenleme: selatinabi ~ 30 Nisan 2017 23:11
selatinabi bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
selatinabi
30-04-2017, 23:03   |  #13  
Taze Üye
3 mesaj

haftalarca araştırdım çözüm bulamadım bu mesajı okuyup uygalayınca Wampserver Yeşil'e döndü ve tüm servisler çalışmaya başladı.

binekoto

Teşekkürler kardeşim

Son Düzenleme: selatinabi ~ 30 Nisan 2017 23:10
freekays
03-04-2020, 12:06   |  #14  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

visualc++ 2012 gibi programlar web tasarımı asp arayüz uygulamalarında gereklidirbu wampp ın menü tasarımı için isteniyor mesela aldığım hata mariadb ve mysql arasında geçiş yapamıyorum yani menünün düzgün çalışması için isteniyor yinede çalışmıyor yani resmen çuvallamışlar wampp server menü tasarımında bu yüzdende yeşil bildirime geçemiyor