wd harddiskim görünmüyor acill yardım lütfen

yunusa
14-08-2012, 00:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

iyi günler. arkadaşlar bnde 600 gb WD passaport HARDISk var.. bilgisyara taktığımda ışığı yanıor fakat bilgisayarda herhangi bir bildirim gelmiyor.. yardımcı olrmusunuz ilk defa bilgisaraya takacam...ne yapmam gereiyor... görev yöneticisinde de baktığımda görünüyor.. sürücü güncellemek istediğimde de zaten yüklü diyor...

İzmirlifare
14-08-2012, 03:13   |  #2  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

bu tür sorunlar çok başa geliyor. format atmayı deneyiniz garanti veremem ama çözülebilir biosuda biraz araştırınız belki harddiskle ilgili bişeyler vardır. birde diğer harddisktede windows yada başka bir işletim sistemi yüklüyse bundan kaynaklanabilir

MKobull
14-08-2012, 03:49   |  #3  
MKobull avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
39 mesaj

Evet bende de böyle bir problem oluşmuştu. Sistem diski görmüyordu fakat disk Bilgisayar/Yönet/Disk Yönetimin'den görünüyordu. Ama biçimlendirme dışında işlem yapılamıyordu. Sisteme formatlama yaptıktan sonra sorun halolmuştu.

himmety
14-08-2012, 09:11   |  #4  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 32
602 mesaj

diskin sıfır ise başlatılmamış olabilir veya herhangi bir bölüm oluşturulmamıştır, bilgasyarıma sağ tıkla+yönet+disk yönetiminden diskini seç başlatılmadı ise başlat, bölüm oluşturulmadı ise bölüm oluştur de, eğer önceden bölüm vardı ise harf atanmamıştır yine aynı yerden harf atamaıs yapabilirsin.

yunusa
15-08-2012, 21:09   |  #5  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

arkadaşlar bios tan baktığım zaman görünüyor... denetim masasından yönetimsel araçlara da baktım ismi var ama bir türlü açılamıyor... ilk defa böyle bir durum ile karşılaşıyorum... birde görev yöneticisinden de baktım görünüyor.. hard diski taktığımda da hiç uyrı gelmiyor ve bir türlü açamıyorum.... sizce neyden dolayı olabilir....