Web: Bu sunucuyla güvenli bir bağlantı kurulamıyor

_hEro
16-03-2010, 11:44   |  #1  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Selam arkadaşlar,
Malum 5800 sahibiyim ve geçen haftaya kadar internete girmekte hiçbir sorun yaşamıyordum.Lakin kaldığım  yurttan ttnet wifi modem üzerinden girmeye çalıştığımda başlıktaki hatayı alıyorum.Sanırım ilk girişte ttnet wifi sayfasına yönlendiriliyorum ama dediğim gibi sayfayı açmıyor ve hatayı veriyor.
http://www.maxicep.com/cep-telef ... -sorunu-313149.html
Sayfasında sorun modemde demiş bir arkadaş.Ama yurttaki sabit modem üzerinde bir oynama yapamayacağıma göre, bunun başka bir çözümü var mı acaba ?
Teşekkürler.

NoteBook
16-03-2010, 13:01   |  #2  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Web sayfasına seçeneklerinden tüm gizlilik verilerini silin.
Bağlantı ayarlarından Wlan ayarları bölümüne girin ve bütün ayarları sıfırlayıp yeniden bağlantı kurun.
Yine olmazsa hard format atıp bir de öyle deneyin.

_hEro
18-03-2010, 12:32   |  #3  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Sağol NoteBook.Haftasonu telefonu yedekleyip bi format atarım.
Bugünde arkadaşımın evindeki modeme bağlanmak istedim.Sinyal gücü yüzde yüz durumda.Şifrede doğru.Tam bağlanacakken "WLAN: Bağlanılamıyor.Wlan ağı bulunamadı" diyor.Halbuki wlan ağı listesinde gözüküyor ve sinyal gücü dediğim gibi %100.Ne yapacağımı bilemedim yahu.

NoteBook
18-03-2010, 21:01   |  #4  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Benim kullandığım 5800 ile bir kez yabancı bir hack sitesine girdim hata ile.Girdikten sonra telefonun bütün web ayarları alt üst oldu ve webe bağlanamadım.Wlan bağlantılarını bulamamaya başladı.PC'lerdeki klasik yöntem olarak bütün veri geçmişini silmek ve gerekirse pc'ye format atmak düşüncesi ile telefona da aynı işlemi uygulamak geldi aklıma ve önce veri geçmişini sildim.Olmadı telefona hard format attım ve sorun kalmadı.

_hEro
18-03-2010, 23:34   |  #5  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: NoteBook  
Benim kullandığım 5800 ile bir kez yabancı bir hack sitesine girdim hata ile.Girdikten sonra telefonun bütün web ayarları alt üst oldu ve webe bağlanamadım.Wlan bağlantılarını bulamamaya başladı.PC'lerdeki klasik yöntem olarak bütün veri geçmişini silmek ve gerekirse pc'ye format atmak düşüncesi ile telefona da aynı işlemi uygulamak geldi aklıma ve önce veri geçmişini sildim.Olmadı telefona hard format attım ve sorun kalmadı.
Hmm anladım ama ben öyle bir siteye girmediğime eminim.Geçmişi silmek bende de işe yaramadı.Haftasonuna kadar evde değilim, gidince atıcam artık.