web camlerde yazılım ne kadar önemli

ay.68.yuk
27-02-2006, 22:14   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Arkadaşlar ben bir şey soracağım ben bir web cam alacağım ve çok merak ediyorum bazı arkadaşlarım kameralarını açtıklarında msn imde görüntüleri hem ufak hemde çok ağır bunu nedeni nedir.Ve birde web cam yazılımları görüntü kalitesi ve boyutu ile oynamak mümkünmü gene msn kullanarak hem sohbet hem görüntü.Birde bir kaç arkadaş hep beraber konuşulmuyormu bu msn vs.lerde teşekkür ederim hepinize şimdiden kolay gelsin.

CU_GS7
28-02-2006, 02:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

1-)Msn`de sana webcam açan arkadaşlarının görüntülerinin yavaş,kare kare olmasının nedeni öncelikle netteki ve/veya msn deki yoğunluktur."Ve türkiyenin internet bağlantı hzıdır."Daha sonra webcamın kalitesi falan gelir..

2-)Bende Casper webcam var şöyle ortadirek iş gören bir alet,bir ara heves eddip almıştım.CD`sinde driver ve bir program çıktı "AMCap" diye..Bu programla bazı kalite ayarları,renk ayarları yapmak ve kendini,sesini falan kaydetmek mümkün..İnternette daha bu tür birçok program vardır..

3-)ICQ`da birkaç kişi konuşmak mümkündü..Aynı anda online olanlar herkes listesinden aynı "oda"ya davet ederek yapılıyordu..Çok da keyifli oluyordu..Hala da mümkündür ama yeni sürümünü kullanmadım..ICQ popülerliğini MSN kaybedeli çok oldu.MSN`de de birkaç kişi aynı yerde konuşmak mümkün sanırım.Ama denemedim..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 28 Şubat 2006 02:11
yesillili
28-02-2006, 03:31   |  #3  
Yıllanmış Üye
415 mesaj

msn de sesli veya görüntülü olarak yanlızca bir görüşmeye izin veriliyor. yani aynı anda  ikinci bir media görüşme yapamazsınız...

Der Rote BaroN
01-03-2006, 13:10   |  #4  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Arkadaşlarını tek bir sohbete davet edebilirsin. (çoklu görüşme)

ay.68.yuk
29-06-2006, 12:02   |  #5  
OP Yeni Üye
38 mesaj

sağolun arkadaşlar ben pranha diye bir webcam aldım 35 ytl 2 mgpiksel fena değil değil baya iyi umduğumdan iyi çıktı ama bir problem oluştu webcam yüklendikten sonra tv analog kartım çalışmıyor hata veriyor sürücüleri kaldırıp kaldırıp tekrar yükledim olmadı şu anda öylece duruyor avermadia marka analog kart iyi günler herkese

depar63
30-06-2006, 13:00   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşlar web cam aldım yükledim normal olarak kuruldu kurulurkende benden bazı dosyaların bulunamadığını söyledi. windows xp kullanıyorum ama korsan sanırım update eksikliğinden kaynaklandığından cam açılmıyor ve update korsan olduğumu tesbit etti bende update yapamıyorum. otomatik gücellemeye baktım kilitlenmiş. ve cam yüklerken benden usbVM31b.sys dosyası yok diye hataverdi o dosyayı buldum ama yinede cam çalışmadı ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirm

Recep Baltaş
30-06-2006, 20:01   |  #7  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Dosyta CD dedir iyi bakmanız lazım.

B-mc
07-09-2006, 17:00   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar bende bi webcam aldım bu soruyu sormuştum başka bi yere ama orda cvb gelmedi burda camlardan konuşuluyo yaziim dedim chips marka 6 ışıklı model:108 yazıo üstünde başka bişi bulamadım driverını yüklüyorum sonra camı takıyorum yeni  donanım bulundu dio ama ondan sonra hata veriyo "windows image için aygıt yükleyiciyi yükleyemedi yardım için donanım satıcısına başvurun" dio nedir bu yazılım yüklenmio yani bi yardımcı olurmusunuz

Recep Baltaş
07-09-2006, 18:24   |  #9  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Netten yeni sürücüsünü indirmeyi deneyin.

emperorkaan
23-04-2007, 23:26   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj
CU_GS7
1-)Msn`de sana webcam açan arkadaşlarının görüntülerinin yavaş,kare kare olmasının nedeni öncelikle netteki ve/veya msn deki yoğunluktur."Ve türkiyenin internet bağlantı hzıdır."Daha sonra webcamın kalitesi falan gelir..

2-)Bende Casper webcam var şöyle ortadirek iş gören bir alet,bir ara heves eddip almıştım.CD`sinde driver ve bir program çıktı "AMCap" diye..Bu programla bazı kalite ayarları,renk ayarları yapmak ve kendini,sesini falan kaydetmek mümkün..İnternette daha bu tür birçok program vardır..

3-)ICQ`da birkaç kişi konuşmak mümkündü..Aynı anda online olanlar herkes listesinden aynı "oda"ya davet ederek yapılıyordu..Çok da keyifli oluyordu..Hala da mümkündür ama yeni sürümünü kullanmadım..ICQ popülerliğini MSN kaybedeli çok oldu.MSN`de de birkaç kişi aynı yerde konuşmak mümkün sanırım.Ama denemedim..

chiemsee111
24-04-2007, 05:16   |  #11  
Yıllanmış Üye
388 mesaj
kickshaw
Arkadaşlarını tek bir sohbete davet edebilirsin. (çoklu görüşme)
Yesilli nin dedigi gibi görüntülü ve sesli sohbetler yalnizca 2 kisi arasinda olabiliyor msn de. Ancak yazisma seklinde olan sohbetlerde coklu görüsme kullanilabilir.

TuncaBozkurt
24-04-2007, 14:16   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

İnternette çeşitli 3. parti yazılımlar var çoklu görüntülü görüşme için.Ama bir isim öneremeyeceğim.Ayrıca arayacaksan da dikkatli ol.Güvenlik yazılımının koruma seviyesini en yükseğe al.Ne olur ne olmaz.Çünkü özellikle bu tip 3. parti yazılımlar pek de güvenli değil.

interpacula
24-04-2007, 23:23   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj
CU_GS7

mc.varol
18-06-2007, 09:33   |  #14  
Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar Ben Bilgisayar kamerası aldım ve cd si ile kuruyorum kuruldu diyor ama kameranın kısa yolu ile açtıgımda hata sorry,you have no video camture hardware diye yazı geliyo ne yapmam gerekir yardım edersiniz çok sevinirimGözünü devirmiş

mc.varol
18-06-2007, 09:34   |  #15  
Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar Ben Bilgisayar kamerası aldım ve cd si ile kuruyorum kuruldu diyor ama kameranın kısa yolu ile açtıgımda hata sorry,you have no video camture hardware diye yazı geliyo ne yapmam gerekir yardım edersiniz çok sevinirimGözünü devirmiş

asimileci
18-06-2007, 14:38   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj
mc.varol
öncelikle bir mesajını sil,sorunu anladık...

önce sürücüleri kur daha sonra kamerayı pc ye tak o zamana kurulur.

pc yi de kapatıp açmayı unutma..

Son Düzenleme: asimileci ~ 18 Haziran 2007 14:45
asimileci
18-06-2007, 14:43   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

webcamin ccd sensörü iyi değilse istediğin programı kullan bir işe yaramaz..

en iyi webcam ler
a4 tech 2 mp.(yazılımsız),apache (1.3 mp. yazılımsız) bence

saygılarımla...

asimileci
18-06-2007, 14:46   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj
CU_GS7

aynı anda 2 görüntülü görüşme yapamazsın msn de,izin vermiyor arkadaşlarında dediği gibi...

sercan007
18-06-2007, 22:05   |  #19  
Yıllanmış Üye
251 mesaj

ya bende de a4 tech web cam var bunun video çekmek için bir programı var fakat onu yükleyince msn de webcam çok fazla kasıo o programda da kasıo program vp-eye