Web'de kayan yazıları nasıl hızlı okurum?

koray123
02-08-2011, 22:43   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
55 mesaj

Başlıkta da belirttiğim gibi bazı web sitelerinde (ör: haber siteleri, oyun siteleri) bir üst bant şeklinde kayan yazılar geçiyor, tıpkı tv kanallarındaki gibi. Bu yazıları takip etmek oldukça vakit alabiliyor. İnternette araştırdım ama böyle bir konuya rastlamadım. Ne dersiniz bunun bir program veya eklentiyle çözümü, çeşitli kodlarla görüntülenmesi mümkün müdür? IE 9 kullanıyorum, yardımlarınızı bekliyorum.

Andaç Işık
02-08-2011, 23:14   |  #2  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,407 mesaj

Tam anlayamadım ama sayfa kaynağını açın ve <marquee> tagleri arasındaki yazı kayan yazıdır.

koray123
02-08-2011, 23:41   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
55 mesaj

Öncelikler teşekkürler,sayfa kaynağını açıp arattığımda "marquee" bulamıyor. Şöyle söyleyim yazı kayan veya akan tarzda eklenmiş, sms yoluyla üyeler mesaj yolluyor mesela. Fareyi üstüne götürdüğümde yazı iyice yavaşlıyor, çektiğimde normal hızlı; ama ben çok daha hızlandırmak ya da bir başka deyişle bu yazıların akmasını beklemeden mümkünse direkt okumak istiyorum, muhakkak olmalıdır bir yöntem veya programı. (Takip ettiğim bir oyun sitesi var da)(İsim vermek reklam olur diye yazmadım, isterseniz siteyi verebilirim).