web server

ahmetkrdg
27-02-2013, 20:53   |  #1  
ahmetkrdg avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Ben web sayfası tasarlayıp bunu kendi kurduğum server da yayınlamak istiyorum . server ve ağ konusunda biraz bilgim var ama bu işi yapıcak cesareti beceriyi kendimde bulmadım ve bir kararsızlık içine girdim . Bir türlü başlıyamadım tecrübemde yok napıcam bilemiyorum

Active88
06-03-2013, 18:51   |  #2  
Active88 avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Bence oncelikle sunu kendine sor:

Turkiyedeki ADSL hatlari sabit IP adresi vermez bu da ayri bir dert,ha ben bu isi ayri program yukleyip yaparim diyorsan o baska, ama bir suru dert

Webserverimi kendim mi yoneteceksin ?
Gordugum kadariyla pek fikrin yok, bu ise biraz para verip bir yerden hosting almani tavsite ederim , bu isi senede 10-20 liraya yapan bir cok sirket var, ayrica bir de guvenlik problemin ortaya cikar, yeteri kadar serverini koruyabilecekmisin ?

MicrosoftGenci
19-03-2013, 23:31   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
304 mesaj

ilk olarak 2 adet statik ip alacaksın fiyatı 7,5tl civarında sonra sağlam bir modemin olması gerekiyor. server yapılandırması hakkında php veya ADO.NET mi kullanıcaksın eğer php kodlama yapıcaksan ubuntu kurman veya herhangi bir açık kaynaklı işletim sistemi kurman gerekir. işletim sistemi yapılandırmasında uzman birinden yardım alman gerekir. ADSL hatlarada sabit ip verilmekte. Domain adresi alman gerekir ki buda 8,5$ civarında ordan gelen ns ve ns1 ip adresleri sisteme tanımlaman gerekir. server korumasında yazdığın kodlama yönünden bir açık verirsen sadece web sayfan hacklenir. eğer eski modem gibi modemlerle yaparsan eski modemlerde dos ataklarına karşı veya cross server olarak hacklenirsin ve cross server sistemlerde ayrı bir firewall switch alıp yapabilirsin ki bu switchlerin en kalitesi 2bin$ civarında. iyi çalışmalar.