Web Sitelerinin Reklam Aşkı

duman_
04-04-2012, 17:59   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
98 mesaj

Herhangi bir web sayfası açtığınızda sağa sola ya da köşeye sıkıştırılmış bir iki tane reklam görüyorsunuzdur. Bunların olması rahatsız edici değil. Ama web sitelerinin insanların reklamlara olan ilgisi çekmeye çalışmak için bazı yöntemler kullanması beni internetten soğutan tek şey. Mesela bir web sayfasına gitmeden önce çıkan web sayfasına yönlendiriliyorsunuz yazısı ve altta büyük bir reklamın çıkması gibi... Ya da bir video izlerken video açılmadan önce ufak bir TV reklamı çıkması gibi. En son şahit olduğum ise Chip Online nın anasayfasına geldiğimde gördüğüm Turkcell reklamı. Reklamı kapatmak istediğimde sayfa üzerinde 5-6 saniye hiçbir işlem yapamadım. Bu ise biz internet kullanıcılarının hızlı internet istediğimiz gibi, herhangi bir şeyi beklemekden de hoşlanmadığımız anlamına geliyor. Sizce bu yapılan yöntemler sizi de rahatsız etmiyor mu?

Kapalı Hesap (203561)
04-04-2012, 18:07   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Etse de adamlar o reklamlardan para kazanıyor. Açıkcası ne kadar gözüne sokulursa reklam o kadar para.

Rahatsız olsak da yapacak bir şey yok. Opera Turbo kullanıyorum CHİP'e girdiğimde ki reklamlar açılmasın.

BlueEyes638
04-04-2012, 20:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
108 mesaj

FİREFOX İÇİN ADBLOCK ..