Web Sitesi Yapabilmek

tBox
13-11-2011, 18:09   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
388 mesaj

İyi günler arkadaşlar, aklıma değişik bir fikir geldi. En basit haliyle bir online alışveriş sitesi diyebiliriz ama tabiki hepsiburada.com yada gittigidiyor.com ile benzerliği yok. Bu siteyi amatör olsa dahi hayata geçirmek istiyorum. Tıkandığım nokta ise sitenin herhangi bir ek site üzerinden yayılmasını istemediğim için Server olarak şimdilik 1TB lık HDD min 500 Gb kadarını bu işe ayırmak öncelikle bunun nasıl yapılabildiğini sormak istiyorum.

2. Olarak ne yazık ki herhangi bir seviyede Web programlamacılık bilmiyorum bunun için şu ana kadar yapılmış Site dizayn etme programlarından birini kullanmak istiyorum henüz ortada Webmaster gerektirecek bir yoğunluk olmadığı için böyle yapmak daha uygun geldi. Bunun için program önerebileceklere çok teşekür ederim. Yalnız program ücretsiz olursa daha iyi olur.

Reaksiyon
13-11-2011, 19:19   |  #2  
Reaksiyon avatarı
Yıllanmış Üye
116 mesaj

Adobe Fireworks CS3
Adobe Dreamweaver CS3
Adobe Flash Professıonal CS3 
Yukarıdaki programlar kardeş gibidirler tabi kendi kendine veya eğitim videolarını izliyerek nekadar öğrenirsin bilemem ama iyi bir şey cıkartmak istiyorsan kursa gitmen şart.
Ücretsiz değiller ama cracklerini çok kolay bulursun türkçe yamalarıda var.
Sadece üsteki programları bilmek yetmiyor tabiki orta seviyede HTML öğrenmen lazım hata yaptıgında şu kod ne anlama geliyor bunu silersem ne olur gibi soruları bilmen lazım.

salihkarakas
13-11-2011, 19:30   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
84 mesaj

http://www.websitex5.com/en/free.html
Bu programı kullanabilirsin ücretsiz fakat genede daha profesyonel bişiler yapmak istersen ücretli sürümünü almanı kesinlikle şiddetle tavsiye ederim gerçekten kullanış açısından çok basit 2 tıkla ile web sitesi yapabilirsn :)

tBox
13-11-2011, 20:08   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
388 mesaj
Alıntı: Reaksiyon  
Adobe Fireworks CS3
Adobe Dreamweaver CS3
Adobe Flash Professıonal CS3 
Yukarıdaki programlar kardeş gibidirler tabi kendi kendine veya eğitim videolarını izliyerek nekadar öğrenirsin bilemem ama iyi bir şey cıkartmak istiyorsan kursa gitmen şart.
Ücretsiz değiller ama cracklerini çok kolay bulursun türkçe yamalarıda var.
Sadece üsteki programları bilmek yetmiyor tabiki orta seviyede HTML öğrenmen lazım hata yaptıgında şu kod ne anlama geliyor bunu silersem ne olur gibi soruları bilmen lazım.
Sen beni yanlış anlamışşın dizayn sitesi derken kod kullanmayacağım bir programdan bahsettim.
Alıntı: salihkarakas  

Bu programı kullanabilirsin ücretsiz fakat genede daha profesyonel bişiler yapmak istersen ücretli sürümünü almanı kesinlikle şiddetle tavsiye ederim gerçekten kullanış açısından çok basit 2 tıkla ile web sitesi yapabilirsn :)
İşlerim biter bitmez deneyip buraya yazacağım nasıl olduğunu

Sanırım hala server problemini anlatabilecek yok

Roku
26-11-2011, 20:52   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

İyi günler, Anladığım kadarıyla bilgisayarınızı server gibi kullanmak ve e-ticaret sitesi yapmak istiyosunuz eğer ilk defa böyle bir işe bilgin olmadan kalkışıyorsan açık kaynak kodlu sistemleri öneririm yoksa işin zor vede bu e-ticaret kodlara dayalı oldugu için programla olcak bişey değil.Bilgisayarınıda server gibi kullanamazsın bi kere elektrik problemin olabilir,7/24 Açık tutamazsın o yüzden hosting alman gerekiyor.

frukocuk
04-01-2012, 11:44   |  #6  
frukocuk avatarı
Taze Üye
2 mesaj

web page marker 2.0 bul indir  kullanımı asırı basittir işini görür