Web tabanlı oyun

mezar01
05-06-2012, 13:15   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

Merhaba beyler

Ben web tabanlı oyun yapıcam epey araştırdım ancak tam olarak hangi programlama dilini bilmem lazım tam anlamadım bana kesin bir cevap verecek varsa versin

O dili öğrendikten sonra chip te bir grup kurup oyun yapmayı düşünüyorum

notice
17-10-2012, 16:08   |  #2  
Taze Üye
4 mesaj

genelde php tabanlı yaparlar.. ama bu istiklal marşını ezberlemeye benzemez.. hevesini kırmak istemiyorum..

gerçi bu işe başlayınca sende ne demek istediğimi anlayacaksın..

ayrıca php yanında html+css+js bilmen gerekir.. bu arada mysql de öğrenmen lazım.

Son Düzenleme: notice ~ 17 Ekim 2012 16:21
asiatico
23-10-2012, 14:35   |  #3  
Taze Üye
10 mesaj

Php ile yapabilirsin fakat bu öğrenme işi sabahtan akşama olacak bir şey değil, eğer amatör anlamda yapacaksan sadece php + mysql ile basit uygulamalar yapabilirsin fakat profesyonel anlamda yapacaksan bana göre php'yi önce hatmetmen gerekiyor sadece veritabanı bağlantı sorgusu ve php kara yapıalrını öğrenmen yetmeyecektir, ayrıca css, html ve jquery bilen birden fazla kişi ile bu işi yürütmelisin ki ileri düzeyde bunlara hakim olan insanların seninle yola çıkabilmesi için genel kanıda seninde onlara eş değer bilgiye sahip olman gerekir.

Freedom1923
04-05-2013, 11:15   |  #4  
Freedom1923 avatarı
Taze Üye
5 mesaj

Oyun yapmak kesinlikle kolay bir iş değil, iyi bir kadro + çok iyi bir programlama bilginin olması lazım, bu senelerini gerektirebilir. Bence hepsinde genel olarak bilgilenmeye başlayıp yolunu kendin çizsen daha iyi olur.

cihanyamaneren
20-02-2017, 11:57   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

Bu sayfayı incelemeni öneririm. http://www.cihanyamaneren.com/makale/oyun-yapimi