web tasarım yardım... !

JustTime
02-06-2011, 19:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

iyi günler bu işlerde biraz yeniyimde ben şu ( http://www . egonomik . com ) sitede sol tarafta bulunan menuden yapmak istiyorum. yani başlığın altında yazarın yorumların vs. olmasını. birde sağ en altta bir flash var sabit üzerine gelince ses çalıyor :))  şimdiden teşekkürler..

ekran kartı
02-06-2011, 20:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Arkadaş Wordpress kurmuş. Zaten web tasarımına, web sitesi açmaya yeni başlayanlar ilk olarak Wordpress'i öğrenir. 

Bir iki cümleyle özetleyeyim Wordpress'i: Wordpress ücretsiz olarak tüm dünyada sunulan blog yazıları yazmanıza uygun hazır web sitesi gibi düşünebilirsiniz. Wordpress dosyalarını indirip internet sitenizin bulunduğu sunucuya atıyorsunuz. www.siteniz.com'a giriş yapıp gerekli ayarları yapıyorsunuz. Artık sitenizde WP kurulu oluyor. Yönetici panelinden tema seçip, eklenti ekleyebiliyorsunuz. Yazı yazma kısmından yazınızı yazıp gönderiyorsunuz. Verdiğiniz sitedeki gibi parça parça yazılar oluyor. Bunları yaparken neredeyse hiç web dili kullanmıyorsunuz. Örnek verdiğiniz site güzel bir WP sitesi. Sağ alttaki Flash dosyasını sıfırdan yapmak ayrıca Adobe Flash bilgisi gerektiriyor. Yeni başlayanların yapabileceği bir şey değil. Ancak hazır Flash dosyalarını alıp Adobe Flash ile kendinize göre düzenlemek daha kolay olabilir. Ben bu şekilde yapıyorum.

Son Düzenleme: ekran kartı ~ 02 Haziran 2011 20:14
JustTime
03-06-2011, 11:46   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

çok teşekkür ederim.. o zaman bende wp ile başlayayım? Bir şey daha sorayım hazır aklımdayken :) son günlerde hep görüyorum bu sitedede var sağ alt köşede Cüneyt Arkının resmi var üzerine gelince ses çalıyor bazılarındada face takip butonu yapmış ..

ekran kartı
03-06-2011, 14:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,414 mesaj

Soruyu anlamadım ama bir espri niyetinde koyulmuş bir şey. Siz de kendi sitenize ekleyebilirsiniz.

JustTime
03-06-2011, 17:24   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

tmam işte onu soruyorum nasıl eklerim yani . o tarza facebookta takip et butonuda oluyor .

ekran kartı
03-06-2011, 21:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,414 mesaj

Facebook butonlarının kodlarını buradan alabilirsiniz ancak yeni yeni başladığınız için bunlardan ziyade temel şeyleri yapın. http://developers.facebook.com/docs/plugins/

Flash dosyasını eklemek biraz daha karışık. Öncelikle o flash dosyası elinizde olacak ve ona tıkladığınızda açılacak sayfayı Adobe Flash ile düzenleyerek ayarlamalısınız. Biraz uzun iş. Siz o onu haliyle klonlayıp kendi sitenize koyarsanız ona tıklandığında, onu aldığınız siteye gider. Bilmem anlatabildim mi?

JustTime
03-06-2011, 23:01   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

evet çok iyi anladım teşekkürler. ben yavaş gideyim en iyisi.