WebCam On-Off v1.0 Biri sizi gözetlemesin

usb4
22-11-2014, 12:35   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
39 mesaj

internetten indirdiğiniz bir dosyadan sisteminize bulaşan bir zararlı sayesinde farkında bile olmadan Odanız BBG evine dönebilir , hatta isteyenler sizin resminizi çekip video kaydı dahi uyapabilirler , Eğer bir ebeveyn iseniz lütfen çocuğunuzu web kamerası açık şekilde bilgisayar karşısında bırakmayın web kameranızı kapatın , Geçenlerde Washington Post ta yazan ve Johns Hopkins Universitesine ait olan araştırmaya göre Bir web kamerası gizlice kişileri gözetlemek için kullanılabilir , hatta FBI ın resmi açıklamalarında web kamerasının lambasını dahi yakmadan suçluları gözetleyebildiğini açıklamıştı , işte bu gibi tehlikeler sebebi ile eğer Kullanmıyorsanız Web kameranızı kapatınız . bunun için en emniyetli yol ise sürücüsünü disable etmektir , eğer bir tıkla bunu gerçekleştirmek istiyorsanız WebCam On-Off v1.0 isimli yazılımı kullanabilirsiniz (Ücretsiz ve Portabledir)

http://www.sordum.org/8585/webca ... -webcam-spy-on-you/

Son Düzenleme: usb4 ~ 22 Kasım 2014 12:36
Kapalı Hesap (158848)
22-11-2014, 23:41   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 28
248 mesaj

ben merceğin kapağını kapatıyorum istesede karanlıkdan başka bir şey izleyemez :D

usb4
25-11-2014, 00:28   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
39 mesaj

Merceğin kapağı varsa zaten sorun hallolmuştur :)  ama malesef her üretici bunu yapmıyor özellikle çoğu laptop kullanıcısı web kamerasının çalıştığını dahi farkedemiyor