webcam sorunu

denizkilic
19-12-2008, 19:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

selam arkadaşlar..
shiny SH 2166 webcam'ım var driver'ini yüklüyorum ve sorunsuz bi şekilde çalıştırıyorum.. fakat bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda cam çalışmıyor.. driver duruyor fakat camdan görüntü gelmiyor...

önerilerinizi bekliyorum..

Feel Good
19-12-2008, 19:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Bilgisayarında deepfreeze gibi bir program var mı?

Son Düzenleme: Feel Good ~ 19 Aralık 2008 19:51
denizkilic
19-12-2008, 19:52   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

hayır yok.. bilgisayara dün format attım toplam 15 e yakın program var.. onların arasında da deepfreez bnzeri bi program yok

Feel Good
19-12-2008, 20:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Başka bir fikrim yok bilen arkadaşlar yardım edecektir. Kolay gelsin...

denizkilic
19-12-2008, 20:20   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

teşekkürler yinede :(((( ... önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

mahmut_alan
20-12-2008, 00:02   |  #6  
Taze Üye
14 mesaj

Sevgili arkadaşım,webcamera yazlımını bilgisayarından kaldır ve tekrar yeniden yükle ve yükleme sonunda bilgisayarını yeniden başlat.Programın yüklenip yüklenmediğini program ekle ve kaldır'dan kontrol et.Sendeki webcam sürücüsü cd sini kontrol et çizik varmı bak.Eğer mümkünse otomatik değilde kendin cd içinden exe programı ile yükle.Atyrıca web cameranın bilgisayar girişlerine iyice yerleşip yerleşmediğine bak.Cd içinden ele yüklenirken bazı opsiyonları kapatmış olabilirsin veya senin bu opsiyonları ayarlaman gerekebilir.
önerimi bir dene çalışmazsa ayrı bir önerim olabilir.

denizkilic
20-12-2008, 00:16   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj
mahmut_alan
Sevgili arkadaşım,webcamera yazlımını bilgisayarından kaldır ve tekrar yeniden yükle ve yükleme sonunda bilgisayarını yeniden başlat.Programın yüklenip yüklenmediğini program ekle ve kaldır'dan kontrol et.Sendeki webcam sürücüsü cd sini kontrol et çizik varmı bak.Eğer mümkünse otomatik değilde kendin cd içinden exe programı ile yükle.Atyrıca web cameranın bilgisayar girişlerine iyice yerleşip yerleşmediğine bak.Cd içinden ele yüklenirken bazı opsiyonları kapatmış olabilirsin veya senin bu opsiyonları ayarlaman gerekebilir.
önerimi bir dene çalışmazsa ayrı bir önerim olabilir.
çok teşekkürler ilgine... cd de ufak tefek çizikler vardı .. senin söylediklerinden sonra  yeni bi driver indirdim ve sorun çözüldü.. çok saol yardımın için arkadaşım..  http://www.upload.gen.tr/d.php/s1/i68drd97/shiny-sh2166.rar.html