WEBSİTELERİN REKLAM BANNERLARINI FİLTRELEME

Burgut
20-03-2009, 15:20   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
237 mesaj

DERDİMİ AKTARAYIM:

Benim derdim de olduk olmadık her yerde ortaya çıkan çıplak kız ve kadın resimleri.. Devlet kurumlarının sitelerinde bile "Melahat sizi çağırıyor" "bilmem kim sizi dürtüyor" "arkadaş arıyorsan hade gel" ve hatta çok daha kötü mahiyette çıplak ve yarı çıplak kız ve kadın resimleri mevcut. Ahlak ve edep dairesinden baktığımızda bizim gibi Müslüman toplumlarda bu kadar büyük dejenerasyon olması, teşhirciliğe, fuhşiyata, kötü ahlaka kapı açan bu tür sözde reklam uygulamalarına bütün duyarlı, imanlı, ahlaklı websitesi sahiplerine "daha duyarlı olmaları" konusunda uyarıda bulunmak istiyorum. Bu tür resimlere bakmaktan hoşlanan erkekler olacağını ve bu tür saçma reklamlara itibar eden erkekler olacağını da pek sanmıyorum. Hangi erkek kendi eşinin, kız arkadaşının, kızkardeşinin açık seçik erkek resimlerine bakmasını ister ki? Öyleyse erkeklerin de böyle konularda duyarlı olmaları icap eder.. İnsanoğlu bu kadar acziyet, sefillik, rezillik noktasında olamaz. Hele bizim gibi Müslüman bir toplumda. Hele o resimlerde poz veren kızlara ve kadınlara ne demeli? Arkadaş arama sitelerinde, webcam karşısında veya bilmem nerelerde çeşitli rezil hallere bürünen kızlara ve kadınlara ne demeli? Bu durumlardan şu sonuçlara çıkartılabilir:

1. Gençlerimize güzel ahlak, edep, iman, Allah korkusu, vatan ve millet sevgisi, ulvi yaşam değerleri, helal kazanç, helal-haram nedir, kulluk bilinci, adab-ı muaşeret, doğru itikad gibi değerleri öğretmiyoruz. Kısa yoldan köşeyi dönmenin ve rahat yaşamanın yollarını arar hale getirmişiz gençleri.

2. Böyle rezil işlerle uğraşan kadınlarımızda ve kızlarımızda hiç haya duygusu, Allah korkusu kalmamış. Bizler de kardeş veya eş olarak bu kızlara ve kadınlara imani ve ahlak yönünden hiçbir şey katamamışız. Yaptıkları her gayrimeşru işe onay vermişiz veya ses çıkartmamışız, onlara sahip çıkmamışız.

3. Erkekler olarak gayrimeşru, iman ve ahlak dışı işlere kapı aralamışız, desteklemişiz veya ses çıkartmamışız. Kaderimizi nefsimizin pençelerine ve şehvani arzulara bırakmışız. Bize tabi olan kadınlara ve kızlara sahip çıkmamışız, İslami ilimleri ve bilgileri öğrenip kadınlarımıza ve kızlarımıza öğretmemişiz. Böyle rezilliklerle uğraşan insanlardan ve sitelerden yüz çevirmemişiz. Bunları engellemeye çabalamamışız, yaşadığımız dünyayı bu rezilliklerden kurtarmaya da çabalamamışız. "Ne şiş yansın ne kebab" kabilince ne bu rezillikler için resmi makamlara şikayette bulunuruz, ne de onları izlemekten vazgeçeriz..

Herbirimizde ayrı ayrı suçlar var ve hiçbirimiz birbirimize suçu atamayız. Hadi bu dünyada birbirimizi ve nefsimizi kandırdık, her yolu mübah kıldık ve keyfimizce yaşayıp gittik diyelim... Kabir ve ötesinde Allah'a nasıl hesap vereceğiz? Bahaneler ve mazeretler bu tarafta kalacak ve gerçekler yüzümüze çarpılacak! Herkesten beklentimiz şudur ki: "reklama alacağız, para kanacağız, sitemizi ayakta tutacağız" diye ahlaka aykırı resimleri sitenizde barındırmayın. Bunların asıl itibariyle hiçbir çekiciliği de yoktur. Artık bu tür reklamların aldatıcı (fake), bilgi çalma için kandırıcı (pishing) ve spam mailler için e-postalarınızın hibe edilmesi amaçlı kullanıldığı, en iyi ihtimalle de sizi sonsuz ve amaçsız bir link döngüsüne soktukları artık kanıtlanmıştır.

İçi boş insanların bir araya geldiği sitelerde konular, bilgiler ve herşey boş - anlamsız - amaçsız olacağından reklam yoluyla hit arttırmaya çalışmak ta akılsızlıktır, ferasetsizliktir, ahlaksızlıktır, biliçsizliktir. Çıplaklığı medeniyet bilenlerin de hayvanat medeniyetinden daha üstün bir yere sahip olduklarını düşünmek te akılsızlık olur.. İnsanların içleri ne kadar dolu olursa, yaşam gayeleri ne kadar ulvi olursa, Allah korkusu ne kadar yüksek olursa ilim seviyelerinin yüksekliğinden bahsedilir. Büyük bilgi birikimi ve en az 7-8 zahıri ve batıni ilimde müderrislik mertebesinde ilim sahibi olmadan bir insanın kemalat mertebesinde olması mümkün değildir. Böyle insanların bulundukları her ortam da güllük gülistanlık olur, onbinlerce, yüzbinlerce insanla orası dolar taşar. Bazı veliullahtan zatların yaşamlarında 100.000'in üzerinde talebeleri olmuştur. Bugün yüzbin hit alan, üyesi olan bir siteyi siz 20-30 milyon dolara başka birine satabilirsiniz. İnanmazsanız araştırın. Bazı velilerin yüzlerce cilt eser bıraktıklarını biliriz. Hangi sitede yüzlerce ciltlik bilgi bulabilirsiniz? O siteleri dolduracak olan insanların akıllarının ulvi makamlarda veya o yollarda olması gerekir. Şeytanın yolunda var olacağına ve karanlıkta yükseleceğine, nurlu Allah yolunda ezil, büzül, yok ol daha iyi..

TALEBİME GELİNCE:

Sitelerin yanlarında, üstlerinde, altlarında, ortalarında çıkan reklam bannerlarını ve resimlerini engelleyen, banlayan, göstermeyen program arıyorum.

Bir de filtreleme programı arıyorum, ancak sistemi zorlamayacak veya herhangi bir çöküntüye yol açmayacak. Bazı programların sistemi zorladığı, çökerttiği veya anlamsız engellemer ortaya çıkarrtığı gibi şeyler duyuyorum. Güvenilir bir programa ihtiyacım var.

Bana tavsiyeleriniz neler olur?

Son Düzenleme: Burgut ~ 20 Mart 2009 15:40
resulsen
21-03-2009, 13:39   |  #2  
Yeni Üye
31 mesaj

Evet arkadaşım ne yazıkki çoğumuzun hoşlanmadığı bi sorun bu benim kendi kullandığım yöntemi önerebilirim sana kis 2009 reklam engelleme özelliği harika gerçekten verdiğim linkdeki metin belgesini indir kaspersky\ayarlar\içerik filtreleme\reklam başlığı engelleyici\ayarlar\karaliste\içeri aktar komutunu ver ve metin belgesini seç.Buluşsal çözümleyici kullan işaretlersen daha etkili olur.Engellenemsini istemediğin metinin yanındaki tiki kaldırabilirsin.

http://resulsen.googlepages.com/ads.txt

Selçuk İslamoğlu
21-03-2009, 13:56   |  #3  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Breh breh. :)

Basit bir aile filtresi öneririm. Vista'ya dahil olarak geliyor.

Ahmet Ertuğrul
23-03-2009, 01:38   |  #4  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Amma yazmışın yav, Ad Muncher adlı program iyi.(IE ile iyi gider.)

Eğer Opera tarayıcısı kullanıyorsan sayfanın boş bir yerinde sağ tıklıyorsun, İçeriği Engelle diyorsun, sonra bu edepsiz reklamların üzerine engellemek için tıklıyorsun. Bir daha aynı sayfayı açtığında bunları görmüyorsun.

Eğer Firefox kullanıyorsan onun Ad Block eklentisini indirip kullanabilirsin.

Banned
23-03-2009, 04:50   |  #5  
Banlandı
558 mesaj
ahmeyt05
Amma yazmışın yav, Ad Muncher adlı program iyi.(IE ile iyi gider.)

Eğer Opera tarayıcısı kullanıyorsan sayfanın boş bir yerinde sağ tıklıyorsun, İçeriği Engelle diyorsun, sonra bu edepsiz reklamların üzerine engellemek için tıklıyorsun. Bir daha aynı sayfayı açtığında bunları görmüyorsun.

Eğer Firefox kullanıyorsan onun Ad Block eklentisini indirip kullanabilirsin.

ad muncher iyi bir programdır bir ara kullandım çok süper çalışı simgesi inektir reklam çerezlerini ağzını oynatarak yiyen sevimli bir inek simgesi ile afişe edilmiştir simge kısmında

Ahmet Ertuğrul
23-03-2009, 19:10   |  #6  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Evet ben de çok severim o ineği.

Erkut-Özen
29-03-2009, 22:40   |  #7  
Yeni Üye
22 mesaj