WEP KAMERA CALİSMİYOR.

HPQ-User
11-02-2009, 02:08   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

TOPRAK-7 sormuş:
LEPTOP PC YE WİNDOWS LİVE MESENGER VE SKYPE WİNDOWS 4.0 SURUMU GOOGLE TOL BAR YUKLEDİKTEN SONRA PC DEKİ WEP KAMERASİ TAMAMEN DEVREDEN CİKTİ.KARSİ TARAFA WEP KAMERAM GİTMİYOR.UZERİNDE KİRMİZİ CARPİ İSARETİ GOSTERİLİYOR.AYARLARA GİRDİM.HİC BİR SEY YOK AYAR DUMELERİ BİLE KAYBOLMUS.YUKLEDİGİM TUM PROGRAMLARİALDİRDİM.SONUC ALAMADİM.YARDİMİNİZİ BEKLİYORUM........SELAMLAR

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
LG DİZ USTU BİLGİSAYARİ KULLANİYORUM.WİNDOWS VİSTA DİR.WEP KAMERA DAHİLİ KENDİSİNDEDİR.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30618)

01apachi
11-02-2009, 02:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

sistem geri yükleme işinizi görür..

LifeGame
11-02-2009, 08:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
129 mesaj

Selamlar..
İşte yine bir LG ve yine bir web cam sorunu... Dün yaklaşık 3 saat kadar LG E500 ün web cam i ile uğraştım ama malesef sonuç almadım. Forum sayfalarında biraz bakayım soruna dedim ve gördümki bu sıkıntıyı yaşayan onlarca insan var ki bazı kullanıcılar web cam lerini hiç kullanamamış bile.
HPQ sen şanslı olanlardansın :) En azından kullanabilmişsin. Şu durumda sana tavsiyem:
1- Your uninstaller gibi bir programla program listeni bir kontrol etmen. (Acer marka pc lerde codek paketlerinin web cam leri kullanılamaz hale getirdiğini iyi biliyorum çünki acer kullanıcısıyım. ACEMCP603PRO web cam i engelliyor. Makinanda divx izlemek için kurduğun codek paketlerinden kaynaklı bir sorun olabilir.)

2-Web cam i sistemden driver ı ile birlikde kaldır.

3- CCleaner tarzı bir programla regedit kayıtlarına bir bakım yapman. (Kaldırdığını söylediğin programlardan ve cam driver ından geriye bir şey kalmasın.)

4- web cam in driverını tekrar kurman. Mümkünse güncel sürümünü kur.

Umarım sorununa şifa olabilir bunlar..

İyi çalışmalar..