western digital laptop hdd yardim lütfen..

gladyator79
25-10-2013, 00:20   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
178 mesaj

öncelikle herkese selamlar..
Benim sorunum acer aspire 5742 laptopun hard diski,,,
kisa zaman önce laptopu actigim zaman 2-3 saniye gibi kisa bir süre calisiyor tekrar kapaniyor kendi kendini resetlemek gibi kendi kendine acilip kapaniyordu bahsettigim acilip kapanma süresi windows ekrani bios ekrani acilmadan önce laptop kendi kendine reset atiyor, laptopun pilini cikartmadiginiz müddetcede bu durum böyle ard arda devam ediyor malesef, acilista  bios ekranini acamadigim icinde format atmak mümkün degil ayrica hard disk icindeki dosyalar benim icin bir hayli önemli formattan önce kopyalamam gerekiyor :( ben öncelikle laptopumun Hdd cikarttim yerine baska hdd taktim laptopum hemen calismaya basladi reset atmadan sorunsuz bir sekilde calisiyor windows bile kurdum problem harddiskte malesef, sorun yaratan harddiski alip masaüstü bilgisayara bagladim biosda görünüyor fakat malesef xp,vista.win7 isletim sistemleri olmak üzere bu hdd yi birtürlü görmüyor disk yöneticisi dahil olmak üzere edraflica kontrol ettim ama birtürlü hdd icine ulasamiyorum,masa üstü pc ye yine bos bir hdd ile sorunlu hdd yi satalarla 2 hdd birden düzgün bir bicimde bagladim yeni windows kuracakmis gibi sorunlu hdd yi ikincil disk olarak windows 7 cd ile kuruluma basladim arizali hddye ulasmaya calistim ama kur ekrani geldiginde bicimlendirme bölümlendirme geldiginde arizali hdd yi görüyor fakat icersinde c ve d yok ayrica diskin bicimlendirilmesi gerektigini yaziyor, bu konuda bilgisi olanlarin yardimini bekliyorum forumu baya inceledim (linux live cd den bahsedilmis linux daha önce hic kullanmadim)sizce linux live cd bu isi cözermi? :( ilgilenen herkese ayrica cok tesekur ederim..

Sistem Bilgilerim
gladyator79
27-10-2013, 20:29   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
178 mesaj

Yahu yokmu bir usta lütfen bir el atin :(