Western Digital ve Qumulo

Soliter34
28-01-2021, 12:06   |  #1  
Soliter34 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
10 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2021

Western Digital ve Qumulo, IHME'nin Covid-19 Sağlık Analitikleri ve Aşı Dağıtımı İçin Geniş Kapasite ve Ölçekler Sağlıyor

IHME, Qumulo’nun Ölçeklenebilir Dosya Veri Platformunu, Western Digital’in Ultrastar® HDD'leri ve SSD'leri ile Kamuya Açık Pandemi Araştırmaları, İstatistikleri ve Öngörüleri Sağlamak için Günde 2 PB'ye kadar Hesaplama Yapabilmek için Kullanıyor


İstanbul, 27 Ocak 2021 - Dünyanın en büyük sorunlarının veri aracılığıyla çözülebilmesi için yollar geliştiren Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC), bugün, Sağlık Ölçümleri ve Değerlendirme Enstitüsü'nün (IHME) hibrit bulut ortamları için, dosya veri yönetiminde çığır açan bir lider olan Qumulo ile ortaklaşa devam eden COVID-19 araştırması ve aşı uygulaması için Western Digital'in Ultrastar DC HC550 18TB HDD'leri ve Ultrastar DC SN640 NVMeTM SSD'lerini kullandığını açıkladı.


Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bulunan IHME, bağımsız bir küresel sağlık araştırma kuruluşudur. Görevleri; yöneticilere, liderlere ve sağlık kurumlarına kolayca ve serbestçe erişilebilecekleri toplum sağlığı verilerini ulaştırarak dünya nüfusunun refahını iyileştirmektir. Bu verilerden faydalanan kuruluşlar, konu hayat kurtarmak olduğunda, önemli kararları bilinçli bir şekilde alabilirler.


IHME BT Altyapısı Direktörü Serkan Yalçın; "Dünya Sağlık Örgütü resmi olarak bir salgın ilan ettiğinde, hastanelerden, eyalet hükümetlerinden ve diğer ülkelerden veri ve tahmin modelleri için talepler yağmaya başladı" dedi ve ekledi; ''Başından beri Qumulo ile birlikte çalışmak ve Western Digital disklerinden faydalanmak, yüz milyonlarca veri noktasını, karar mercilerinin sonuçları kolayca görüntülemelerine ve ekipleriyle iletişim kurmalarına olanak tanıyan tek bir görselleştirmeyle mümkün kıldı. Aşılar dünya çapında yayıldıkça, karar mercilerine mümkün olan en sağlam bilgileri vermek için projeksiyonları daha da genişletebildik.”


Büyük veri kümelerini tutmak ve analiz etmek, birinci sınıf bir depolama altyapısı gerektirir. Qumulo, kuruluşların dosya verilerini kolayca depolamasına ve yönetmesine yardımcı olmak için dosya veri platformları sağlar. C-432T veri merkezi, özel ve genel bulut ortamları için önbelleğe alınmış bir performans hibrit depolama sistemi sunar. Bu yüksek performanslı sistem, büyük miktarda veriye sahip IHME gibi kuruluşlar için dinamik olarak ölçeklenebilir bir mimari ve gerçek zamanlı veri görünürlüğü sağlar.


Qumulo'nun sistemi, yüksek kapasiteleri, düşük güc kullanımı ve yüksek güvenilirliğinden dolayı Western Digital'in Helioseal® teknolojisine sahip Ultrastar DC HC550 18TB HDD'lerini içerir. Ultrastar DC SN640 NVMe SSD'ler, SATA SSD'lere kıyasla ardışık okumada altı kat iyileştirme ile ileri seviye performans sağlamak için kullanılır ve bu da veri analizinin daha hızlı yapılmasını sağlar. Western Digital'in dikey olarak entegre edilmiş depolama cihazlarıyla Qumulo'nun C-432T’si, 2U konfigürasyonlı 432TB’lık ham depolama kapasitesi sağlar.


Qumulo'nun ürün başkan yardımcısı Ben Gitenstein; "Western Digital ile ortaklığımız, IHME'ye önceki çözümlere göre her gün 20 kata kadar daha fazla veriyi analiz eden hızlı ve güvenilir bir dosya veri platformu sunmamıza yardımcı oldu.'' dedi ve ekledi,  ''Yazılım odaklı platformumuz, kurumsal düzeyde müşterilerin yapılandırılmamış verilerle başarılı olmaları için kritik olan büyük veri kümelerinin analizini radikal bir şekilde basitleştiren yeterlilikler sunuyor. Western Digital ile olan bu ortaklık, IHME gibi müşterilerin altyapılarının karmaşıklığını basitleştirmelerine, yenilikleri hızlandırmalarına ve nerede olursa olsun verilerinin gücünü açığa çıkarmalarına olanak tanıyor.”


Western Digital veri merkezi sabit diskler Başkan Yardımcısı Andrew Dorian ise konu hakkında; “Artan veri talebi için ölçeklendirme, kuruluşların karşılaştığı ortak bir engeldir. Bu durumda, veri artışı ani ve ivmeli oldu.” diye belirtti ve ekledi; "IHME'nin Kovid-19 ile mücadele etmek için veri odaklı, bilime dayalı, eyleme geçirilebilir planlar oluşturmasına yardımcı olacak depolama temelini sağlayan Qumulo ile çalışmaktan onur duyuyoruz. Qumulo ile ortaklaşa olarak, her yerde insanlara fayda sağlayan verilerdeki dalgalanmayı gidermek için yüksek kapasiteli HDD'ler ve yüksek performanslı NVMe SSD'lerle ölçeklenebilir bir şirket içi dosya depolama sistemini hızla sağlayabildik.''  


İlgili Western Digital kaynakları:


  • Vaka İncelemesi: Qumulo ve IHME, Covid-19'la Mücadele Etmek için Western Digital NVMe SSD'leri ve Sabit Sürücüleri Dağıttı
  • Blog: HDD'yi sihirli yapan üç teknoloji
  • Blog: yeni nesil NVMe SSD'leri yönlendiren 5 veri merkezi eğilimi

Western Digital'e bağlı kalın:


Western Digital Hakkında

Western Digital, verilerin gelişmesi için ortamlar oluşturur. Veri altyapısında bir lider olarak şirket, müşterilerin giderek artan çeşitlilikteki verileri yakalamasına, korumasına, erişmesine ve dönüştürmesine yardımcı olmak için gereken yeniliği yönlendiriyor. Gelişmiş veri merkezlerinden mobil sensörlere ve kişisel cihazlara kadar verilerin olduğu her yerde, endüstri lideri çözümlerimiz veri aktarım yetenekleri sunar. Western Digital veri odaklı çözümler Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® ve WD® markalarından oluşmaktadır.


Western Digital, Western Digital logosu, HelioSeal ve Ultrastar, Western Digital Corporation'ın veya bağlı kuruluşlarının ABD ve/veya diğer ülkelerdeki tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır. NVMe kelime işareti, NVM Express, Inc.'in ticari markasıdır. Diğer tüm markalar kendi sahiplerinin mülkiyetindedir. Ürün özellikleri önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Gösterilen resimler gerçek ürünlerden farklı olabilir. Bütün ürünler, dünyanın tüm bölgelerinde mevcut değildir.


© 2021 Western Digital Corporation veya bağlı kuruluşları. Tüm hakları saklıdır.