WGATray.exe?

ALIENWARE
21-02-2009, 20:28   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
90 mesaj

windowsun bugünkü güncellemesinden sonra WGATray.exe bildirim alanında çalışmaya başladı. bi yıldız simgesi var daha önce hiç görmemiştim. orjinal office yazılımı edinin diyo bunu kapatamıyorum görev yöneticisinden kapadıkça yeniden çalışıyo nedir bu şey?

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
21-02-2009, 20:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj

Office yi orjinalleştirmen gerek.Bende de var o Kahkaha.Ya orjinal office alcan ya da kayıt defterinden bir ayar yapıp orjinal yapcan onu ben söyliyemem yasak ama google dan yaz mutlaka bulursun emin ol.Beğendim

Banned
21-02-2009, 20:40   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

orjinal office programı kullanmıyorsun sanırım bu güncelleme sırasında da microsofta yakalanmışsın uyarının nedeni o.
ya office programlarının free olanlarından birini  yüklemelisin(open office gibi) ya da orjinal bir office programı edinmelisin.

ALIENWARE
21-02-2009, 21:13   |  #4  
OP Üye
90 mesaj

tamam ben güvenli modda bu WGA nın exe ve dll sini silebildim. microsoftun bu casus programından kurtuldum. Demek güncellemeler de tehlikeli bazen baksana spy yolluyalar. Aynı sorundan madur olanlar varsa şu yolu izleyin:

+ Windows'u güvenli modda yeniden başlat.

+ C:\Windows\System32\Wgatray.exe dosyasını sil.

+ C:\Windows\System32\WgaLogon.dll dosyasını sil.

(Bunlar güvenli modda bile silinmedi ama bu iki dosyadan şöle kurtuldum: bunları önce masaüstüne taşıdım. sonra windowsu normal haliyle başlattım ve bu dosyalar sistem32 klasörü altında olmadığından çalışmıyor ve silebilirsiniz artık.)

+ HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify
(Burda "wgalogon" klasörü varsa silin ama bende bu anahtar yok zaten)

Son Düzenleme: ALIENWARE ~ 21 Şubat 2009 21:15
Banned
21-02-2009, 21:22   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
ALIENWARE
windowsun bugünkü güncellemesinden sonra WGATray.exe bildirim alanında çalışmaya başladı. bi yıldız simgesi var daha önce hiç görmemiştim. orjinal office yazılımı edinin diyo bunu kapatamıyorum görev yöneticisinden kapadıkça yeniden çalışıyo nedir bu şey?
C:\Windows\System32 klasörünü  aç görevini sonlandırdığın anda Wgatray.exe dosyasını  sil.

ufuk-37-
20-10-2011, 18:26   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

en kolayı bu arkadaşlar aklıma geldi denedim oldu windows systmem32 WGATray.exe yi bulup sil deyip silmiyosunuz silmek için pencere hazırda bekliyor sonra  görev yönetisi açıyosunuz WGATray.exe yi bulup işlemi sonlandır dediğiniz anda evet der demez  hemen öbür tarafda bekleyen sil komutuna basıyosunuz yaptım oldu :)