Whatsapp'ta son görülme tarihini gizleyenler yandı

theironman
26-10-2015, 11:34   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

ekşide okudum az öncede şoke oldum buun da çözmüş adamlar, whatsappta herkes gizliyor şu sıra görülme tarihini ama bunu delmeninde yolunu bulmuşlar, yazıyı bi okuyun bana hak vereceksiniz:

bunu paylaşmalı mıyım bilmiyorum ama stalkingde çığır açmış, hayatı olmayan paranoyaklar için* son görülme saatini gizlemiş kişilerin son görülme saatini ortaya çıkarmanın yolunu buldum. ne boş adamsın diyeceklere şimdiden cevap vereyim; sus ve okumaya devam et.

olay esasında çok basit, alengirli işlere girişmeniz gerekmeyecek. eğer bu işi yapacaksanız, yapmanız gereken ilk şey kendinize app store'unuzdan bi voxox edinmek. aptala anlatır gibi anlatmak gerekirse uygulama marketinizden voxoxu aratıp indirin ve açıp oradan kendinize bir hesap alın. voxox'u indirme sebebimiz kendimize sahte bir whatsapp numarası almak. sahte whatsapp numarasıyla isteyen eşini dostunu şakalayabilir ama benim meselem o değil.

bir sonraki adımda blue stacks adlı android emulatörünü indirip kurmanız gerekecek*. blue stacks dediğim gibi bir android emülatörüdür ve bilgisayarınızda bir pencere içerisinde sanal bir android aygıt kullanmanızı sağlar. blue stacks'i indirdikten sonra uygulama marketinden whatsapp'i indiriyoruz ve açıp voxox üzerinden temin ettiğimiz numarayla sahte hesabımızı alıyoruz.

nasıl yapacağımıza gelirsek şöyle; voxox üye olduğunuzda size sahte bir telefon numarası vermişti. voxox'un ürettiği numarayı whatsapp'ı ilk açtığımız yerde başındaki 1 sayısı hariç aynen yazıyor, ülke olarak da united states'i seçiyoruz. whatsapp bu noktadan sonra sms yoluyla numaranızı teyit etmek isteyecek. buna evet diyip 5 dakika bekliyoruz ve bize başarısız olduğu bilgisi gelene kadar tespih çekiyoruz. 5 dakikanın sonunda whatsapp nihayet bize aramayla doğrulama seçeneğini sunacak ve biz de ara beni diyerek onay vereceğiz. voxox bu noktada devreye girip whatsapp'ın aramasını yanıtlayacak ve 6 haneli kodu ses kaydı olarak bize sunacak. biz de voxox üzerinden onu indirip dinleyecek ve sahte whatsapp'ımızı alacağız. gözüktüğü kadar karışık değil inanın.

şimdi son adıma geldik. bluestacks'imiz tamam, sahte whatsapp hesabımız tamam. son olarak fraps'in tam sürümüne ihtiyacımız var. bunun için de ya parasını basıp alın ya da torrentten bulun istediğiniz gibi kullanın. hangisini tercih edeceğiniz size kalmış. seçiminizin benimle bir alakası yok*.

fraps'in tam sürümüne de sahip olduğumuza göre bundan sonra yapmamız gereken şey bluestacks'deki whatsapp'imize malum kişinin numarasını başında +90 alan koduyla eklemek (+9053xxxxxxxx) ve tıpkı stalklamaya kasarken yaptığınız gibi o kişiyle diyalog penceresini açıp öylece bırakmak.

bu noktadan sonra yapacağımız şey frapsi kullanmak ama bu işi de akıllıca yapmak istiyoruz zira fraps normal şartlarda çok yüksek boyutlarda yer kaplayan kayıtlar yapıyor ve buna da belli sürelerin üstüne çıkınca hard disk dayanmaz. bu zararı minimize etmek için frapsi açtıktan sonra yukardan movies kısmına geliyoruz ve fps sayısını kendi belirlediğimiz sayı olarak seçip boşluğa ''1'' yazıyoruz. bu da demek oluyor ki, fraps saniyede tek kare çekim yapacak ve bunu bir video olarak bilgisayarınıza kaydedecek. whatsappta bir saniyeden kısa bir süre ç.içi-ç.dışı geçişi yapılamadığından kaydımızın avımızı kaçırma ihtimali yok. diğer bir ayar olarak da full-size değil half-size seçip kaydın görüntü kalitesini düşüreceğiz. zira karşıdaki kişinin çevrimiçi olup olmadığını anlamak için kaliteli bi çekime ihtiyacımız yok.

bunları da yaptıktan sonra blue stacks'e tıklayıp fraps'in movies ayarlarında değiştirebileceğiniz default olarak f9 tuşuyla başlatabildiğiniz kaydına başlayacaksınız. kaydı başlatacak ve aktiviteyi gözlemlemek istediğinizde de tekrar aynı tuşla sonlandıracaksınız. böylece olup biten bir video halinde fraps'in belirlediği directory'de yerini alacak. bu dosya konumunu ayarlardan siz de belirleyebilirsiniz.

ve eveeeet. artık manyak gibi telefon karşısında bir başkasını beklemek zorunda değilsiniz. fraps sizin için bekleyecek. ve bunu yaparken bilgisayar ekranında sürekli bluestacks'in görünmesine gerek yok. kaydı başlatın, fps sayısının rengi kırmızıya dönsün, siz de kaydın başlamış olduğunu anlayın ve hayatınıza devam edin. bir tavsiye olarak kaydı eğer tam bir saatte başlatırsanız avınızın aktif olduğu saatin tam doğru tespitini yapmanız kolaylaşır*. bu işsizlik ötesi buluşum vatana millete hayırlı olsun diyor, iyi stalklamalar diliyorum.

not: sahte whatsapp hesabını alma sebebimiz bluestacks üzerinde kendi numaranızla whatsapp açmanız durumunda telefonunuzdaki hesabınızın devre dışı kalması. buna bir alternatif geliştirmek veya fedakarlık yapmak da mümkün ama bence gerek yok.

not2: fraps'in kaydettiği videoyu açtığınız medya oynatıcınızın ayarlarından sağ tuşa bastığınızda yaptığı time jump'ı 1 saniyeye düşürürseniz, videoyu açıp sağa basılı tutabilir ve saatlerce süren kaydı hızlı bi şekilde gözden geçirebilirsiniz. videoya kaydetme sebebimiz de zaten zamandan tasarruf. eğer illa bu manyaklığı yapacaksanız bari akıllı yapın.

not3: küçük bir açıklama; bluestacks ekranı sürekli açık bir androidden farksız çalıştığı için whatsapp oturumunuz zaman aşımına uğramıyor. bu tip bir kaydı whatsapp web üzerinden yaptığınızda istediğinizi alma şansınız yok.

edit: özelden birkaç kez whatsdog adlı bir uygulama olduğu ve daha pratik olduğu yönünde uyarıldım. tamamen spontane gelişen bir olay sonrasında keşfettiğim bir yöntemdi yukarıda yazdığım. whatsdog kullanmadığım için bu yöntemin whatsdog'a herhangi bir üstünlüğü var mı bilmiyorum ama siz ikisini de öğrenin, hangisi iyiyse onu tercih edin.