Wikipedia Aktif Olarak Nasıl Kullanılabilir?

niggax
27-01-2020, 04:06   |  #1  
niggax avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Wikipedia bildiğinizi sanıyorum daha önce Türkiye'ye erişimi engellenmişti. Bununla birlikte VPN ve farklı yöntemler kullanarak erişim sağlanabiliyordu. Şuan için tekrar aktif olarak Türkiye konumu üzerinden kullanabiliyoruz. Bunun ile ilgili olarak Wikipedia aktif olarak üyelik ile kullanmış veya kullanan arkadaşların ne amaçla ve nasıl kulladıklarını biraz öğrenmek istiyorum. 

Biliyorsunuz Wikipedia bir çok kullanıcı tarafından kullanılmakta ben iki gruba ayrıldığını düşünüyorum. Araştırma yapanlar yani bilgi alıp kısaca göz gezdirip ayrılanlar bir de aktif olarak üye sistemiyle kullanıp üstünde duranlar.

Bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Teşekkür ederim iyi forumlar.

Berkay Özel
27-01-2020, 22:33   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
7 mesaj

Kullanan arkadaşlar genellikle konu yazmak için kullanırlar. Sonra yazıları editörler tarafından onaylanıp konu eklenir.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana

excel_mustafa
27-01-2020, 23:30   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

aktif üyeler makale yazıyor ve eksik bilgileri tamamlıyor. ansiklopediler bu şekilde büyür.

arkomteknik
18-02-2020, 17:38   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Malesef bir bilgi bulamıyoruz. Siz bulduysanız lütfen yayınlayın bizde öğrenelim.

Banned
26-02-2020, 14:59   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 26
33 mesaj

kişi, konu veya yerlerle ilgili bilgilendirici içerik üretiyorsun. Veya hazır içeriği editleyerek geliştirebilirsin. tabi onay aşamalarından yazının geçmesi gerekiyor