Win 10 Biosta silinenleri geri getirme

Ramazandnz
11-12-2018, 03:21   |  #1  
Ramazandnz avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba Windows 10 kullanıyorum 2 gün önce bilgisayarı yeniden başlatınca hiçbir işlem yapamadığımı gördüm görev yönetici çalışmıyordu regedite giremiyordum hiçbir .exe dosyası açamadım daha sonra internette aradım taradım hiçbir şey bulamadım  dün daha çok problemle karşılaştım en son yapacak bişey yok deyip biostan geri yükleme yaptım yükleme fakat internette biosta bir şeyin silinmeyeceğini söylüyordu derken biosta yedekleme yeri geldi yedek almaya çalıştım fakat disk yeri yetmedi bende işlerim var diyerek yedek almadan attım biosu daha sonra herşeyin gittiğini gördüm şimdi eski dosyalarımı getirmeye çalışıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

bu arada chip.com sistemine teşekkür ederim çünkü çöküş sırasında bu site bana çok yardımcı  oldu saygılarım..

sistem.

win10 familla 2017

Ram 8

Processeur ıntel core i5-7300HQ

klyglsn
11-12-2018, 13:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

bios işletimsisteminin yüklü olduğu yer değildir eğer biosda ahcı raıd gibi ayarlanmış yükleme modlarını bozmamış ve hafıza biriminizi ve donanımlarınızı görüyorsa pcniz işletim sisteminizin başlangıç ayarlarının bozulmasından açılmıyor olabilir bunu bir bot edilebilir windows 10 dvd ile veya usb ile windowsu onar seçeneğiyle  veya  diğer seçeneklerle (harici bir diske yedekleme yapmışsanız onun pcye takılı olması lazım)yaptığınız yedek üzerinden sistem geriyükleme yapabilirsiniz

iaydin
13-12-2018, 12:57   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
79 mesaj

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun. Anlatımınızdan anladığım kadarıyla recovery başlattığınızda sistem size mevcut dosyaları koruyarak bir yüklememi yoksa sıfır bir yüklememi yapmak istediğinizi sormuş. HDD - SSD'deki alanınız dosyaları yedekleyerek yeniden kurulum için yeterli olmadığı için yer yok mesajı almış ve siz de sıfır kurulum yapmışsınız.

Bu durumda size ancak veri kurtarma programları (Recovery gibi) yardımcı olabilir fakat bazı dosyaların üzerine yeni dosya yazılmış olabilir. Siz işletim sistemini vs. tekrar yüklediğiniz için bu büyük bir olasılıktır.

Veri kurtarma programı kullanarak verilerinizi kurtaramıyorsanız eğer kaybolan verilerinize ulaşmanın bir yolu ne yazık ki yok...