win 32 sality virüsü

Semih Özyurt
30-06-2009, 03:07   |  #1  
Semih Özyurt avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

arkadaşlar biliyorum bu forumumuzda birçok sayfa açıldı lakin googleda bu konu hakkında ne kadar sayfa var ise girmedigim site kalmadı benim hardiskim 2 ye bölünmüş durumda c ve d her 2 sürücüdede virüs girmiş durumda aslında biliyorum çözümü mevcut d yi silip c ye format atmak fakat d sürücüsünde çok önemli dosyalarım mevcut ve bu dosyaların boyutu fazla olduğundan bende bu sürücüyü komple yedekliyicek malzemem mevcut degil şu anda zaten yedeklesem tekrar açtığımda virüs giricek format attım fakat sadece c sürücüsüne d sürücüsünde xp cdmin yedeğide mevcut ben ordan format attım fakat virüs haliyle gitmedi cd sürücüm bozuk olduğundan yedekledigim d sürücüsünden format atıyorum he bu arada bu konuda en dişli virüs programı avasttır. açılışta taraması mevcut olduğundan dolayı virüslü dosyaların kökünü kazıyor fakat sistem dosyalarınıda sildiginden sistemin stabil çalışmasını engelliyor.

bu konuda başka ne yapmalıyım çok eskiden bir şarkı vardı (oynatmaya az kaldı doktorum nerde)

black_flood
30-06-2009, 08:09   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

arkadaşım sality virüsünde asla ama asla işletim sistemi sağ kalamaz. hedefi exe dosyalarını bozmaktır exeler dışında hiçbirşeyi elleyip bozmaz. senin o kökünü kazıyor dediğin yazılımla taratıp temizledikten sonra geliyorsa yine virüs hikaye iş. ayrıca çok sayıda türü mevcut olan şeyin birde kendisi tamamen silinip temizlendikten sonra 2. ve 3. taramalardada değişik türevlerde trojener çıkıyor ortaya genelde onlarıda sildikten sonra ancak stabil bir w/dows kurulumu yapıpı hiçbir şeyi açmadan ve kurmadan direk güncel antivirüsü kurup sistemi bir daha taratıp kalan son sality kırınıtılarınıda silmen lazım.

www.pandasecurity.com/download   pandaglobal protection 2010 işini tamamen halledecektir.

sitemvarx
03-08-2009, 22:16   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

w32/Sality.Nar
2 haftadır tırmalıyorum ama  silemiyorum
varsa bir bilen yardımcı olsun banada
[email=baris.kacmaz@hotmail.com]baris.kacmaz@hotmail.com[/email]
görev yönetici devre dışı regedit devre dışı exe ler çalımıyo
format işe yaramıyo

Süleyman.
03-08-2009, 22:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: sitemvarx  
w32/Sality.Nar
2 haftadır tırmalıyorum ama  silemiyorum
varsa bir bilen yardımcı olsun banada
[email=baris.kacmaz@hotmail.com]baris.kacmaz@hotmail.com[/email]
görev yönetici devre dışı regedit devre dışı exe ler çalımıyo
format işe yaramıyo

Bana göre bunun en kestirme çözümü format. Formatla çözülmeyecek hemen hiçbir sorun yoktur. Siz neden çözemediniz?

prison
03-08-2009, 23:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
585 mesaj

düzgün bir format cd si herşeyi halleder..daha öncesinde bi güncel panda ile taratmakta fayda var..panda bu konuda çok iyi hiç bişey bırakmıyor oda olmadı son çözüm format..ama format attıktan sonra flash yada harici diskten yükleme yapmayın onlarda da virüs olma ihitimali çok yüksek..pandayı cd ye kopyalayın ve driverlar ı yapmadan direk cd den pandayı kurun..bundan sonra istediğiniz gibi takılabilirsiniz..