Win 7 Açılmıyor

4EverKing
04-04-2010, 20:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

arkadaşlar 2 günlüğüne şehir dışına gittim ve döndüğümde win7 açılmıyordu bende bunun üzerine onarıyım dedim fakat buseferde win7 cd sini okuyor fakat onar yükle vs yazılar gelmiyor nedenini çözemedim pc açtığım zaman "hoş geldiniz" yazısında tıkanıp kalıyo 30 dk bekledim fakat nafile Allahtan xp ve win7 aynı anda kulanıyorum da bu msj ı yaza bildim bir yardımcı olabilecek arkadaş varmı?

sinan354
04-04-2010, 23:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
533 mesaj

Windows 7 dvdsini taktığınızda sistem geri yükleme seçeneği olması gerekir bir de onu deneyin.Muhtemel bir çakışma olabilir.

4EverKing
05-04-2010, 11:25   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

hayır olmuyor çünkü dvd boot tanda başlamıyor normal pc açıkken yükleyincede direk sistem kuruyor
d
dün akşamda denedim dvd taktım boot tan başlattım fakat win7 arkaplan geldi ve öylece kaldı dün xp işletim sistemi ilede tarama yaptım D:\Windows\winsxs adlı klasörün içinde 10 tane virüs bulunuyor fakat sistem bu dosyarırın değiştirilmesine izin vermiyor

mancukya
05-04-2010, 15:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Xp boot.ini dosyasini ac ve win7 kaldir.
Sonrasinda ise hangi antivirusu kullaniyorsna bir zahmet onun yerine ise yariyan bir sey kur.
Sonrasinda ise win7 tekrar yüklersin

alpk
05-04-2010, 20:10   |  #5  
Yıllanmış Üye
240 mesaj
Alıntı: 4EverKing  
hayır olmuyor çünkü dvd boot tanda başlamıyor normal pc açıkken yükleyincede direk sistem kuruyor
d
dün akşamda denedim dvd taktım boot tan başlattım fakat win7 arkaplan geldi ve öylece kaldı dün xp işletim sistemi ilede tarama yaptım D:\Windows\winsxs adlı klasörün içinde 10 tane virüs bulunuyor fakat sistem bu dosyarırın değiştirilmesine izin

ne kadar beklediniz arkaplan geldikten sonra yavaş gelebiliyor ben cuma günü win 7 home premium 64 bit kurdum arkaplan geldi ben de takıldı sandım resetledim yine dvd den açtım bekledim yaklaşık 10-12 dakika içinde geldi çok geç geldi neden anlayamadım işlemcim şimdikilere göre yavaş (zamanında iyiydi:D) belki ondandır

4EverKing
06-04-2010, 22:21   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: mancukya  
Xp boot.ini dosyasini ac ve win7 kaldir.
Sonrasinda ise hangi antivirusu kullaniyorsna bir zahmet onun yerine ise yariyan bir sey kur.
Sonrasinda ise win7 tekrar yü
tavsiyen için teşekkür ederim fakat ben pc format atmak istemiyorum.
antivirüs olarak eset no 32 4 kulanıyorum ve gayet iyi benim elimle bile silemediğim dosyayı antivirüs nasıl silsin değilmi ama :)
ek olarak ben olayu çözdüm wep siteleri ile uğraştığımdan ağaç menü yapa bilmek için bir program kurmuştum galiba bir sistem dosyası ile çakışma olmuş buyüzden açılmıyormuş
katkılarınız için teşekkür ederim...