win 7 de dijital imza hatası yardım

turkuaz81
30-04-2010, 23:10   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

arkadaşlar elimde usb to rs-232 çevirici kablo var..bunu daha önceden 32 bit win 7 ultimate kırık bilgisayara tanıtabiliyordum...

falkat şimdi bilgisayarı değiştirdim ve yeni laptop aldım..bunda win 7 home premium 64 bit yüklü...bu kablonun driverını bir türlü kuramadım...hata şu şekilde..ne yapmam gerek acaba.

Windows bu aygıt için gereken sürücülerin dijital imzasını doğrulayamıyor. Yeni yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği hatalı imzalanmış veya bozuk bir dosya veya bilinmeyen bir kaynaktan gelen kötü niyetli bir yazılım yüklemiş olabilir. (Kod 52)

mcafee23 ayrılmıştır
30-04-2010, 23:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

64 bit birçok bilgisayar parçasının driver'ı bulunamazken rs-232 driver'ı biraz zor.Ona gelene kadar daha çok şey var.

turkuaz81
30-04-2010, 23:30   |  #3  
OP Üye
50 mesaj

arkadaşlar sorunu çözdüm...bilgisayrı kapatıp açınca F8 e basın ve orda seçenekler kısmında dijital imzası olmayan sürücülerin yüklenmesine izin verin diye bir seçenek var onu tıklayıp bilgisayrı başlatın...bu şekilde sürücüyü tekrar kurunca kabul etti...

mcafee23 ayrılmıştır
30-04-2010, 23:43   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj

kabul etti de bağlantı kurabiliyor musun com'dan

turkuaz81
01-05-2010, 10:35   |  #5  
OP Üye
50 mesaj

bağlantı kurdum evet...ama bilgisayarı kapayıp açınca tekrar dijital imza yok dedi ve drivarı kabul etmedi...ne yapmak gerek acaba.

mancukya
01-05-2010, 12:45   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Drivers imzalamayi devre disi birakan bir program kuracaksin ama tavsiye etmem ben eski Xbok kollarini kullanmak icin yapmistim pcde baska sorunlar meydana cikti ama digital imzayi kaldiran program mevcut

_hEro
01-05-2010, 16:35   |  #7  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

rs232 kablosuna ilişkin sorunumu xp mode ile çözmüştüm. Uydu alıcısı güncellemek için kullanıyordum.
https://www.chip.com.tr/forum/rs2 ... ozuldu_t124767.html

mancukya
02-05-2010, 15:34   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj
Alıntı: _hEro  
rs232 kablosuna ilişkin sorunumu xp mode ile çözmüştüm. Uydu alıcısı güncellemek için kullanıyordum.
https://www.chip.com.tr/forum/rs2 ... ozuldu_t124767.html
Kusura bakma arkadasim ama com port baglanti aletine sürücü gerekmez sadece uygun programin olmasi kafidir o konuda sen nasil zorluk cektin anlamiyorum sadece o aleti windows tanimadi sanirim ama oda ilginc bir durum

_hEro
02-05-2010, 20:22   |  #9  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: mancukya  
Kusura bakma arkadasim ama com port baglanti aletine sürücü gerekmez sadece uygun programin olmasi kafidir o konuda sen nasil zorluk cektin anlamiyorum sadece o aleti windows tanimadi sanirim ama oda ilginc bir
Windows 7 de aracı program çalışmadı.Kabloyu ise tanımadı.Biraz araştırdım ve sorunu bir çok kişinin yaşadığını gördüm ama kimsenin aklına xp mode gelmemiş.
Konuda yazıyor zaten, sadece xp mode ile kurulum yapabilmiştim.

mcafee23 ayrılmıştır
02-05-2010, 23:16   |  #10  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj
Kusura bakma arkadasim ama com port baglanti aletine sürücü gerekmez sadece uygun programin olmasi kafidir o konuda sen nasil zorluk cektin anlamiyorum sadece o aleti windows tanimadi sanirim ama oda ilginc bir

sürücü gerekmez mi birşey bildiğinizi sanıyorsunuz ama yanlış biliyorsunuz.Sürücüsüz çalışmaz o kablo

mancukya
05-05-2010, 11:33   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj
Alıntı: mcafee23  

sürücü gerekmez mi birşey bildiğinizi sanıyorsunuz ama yanlış biliyorsunuz.Sürücüsüz çalışmaz o
Senden iyi bildigim garanti comport baglantilari icin sürücü gerekmez araci program gerekli sadece.
Makinenin karti calistirmasi icin drivers ihtiyaci var normalde zaten windowsun icinde gerekli seyler var bunun icin arkadasin durumunda tanimamis ama biliyorum havalariyla bu tavirlar bos yaptigin is

mcafee23 ayrılmıştır
05-05-2010, 14:24   |  #12  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj
Senden iyi bildigim garanti comport baglantilari icin sürücü gerekmez araci program gerekli sadece.
Makinenin karti calistirmasi icin drivers ihtiyaci var normalde zaten windowsun icinde gerekli seyler var bunun icin arkadasin durumunda tanimamis ama biliyorum havalariyla bu tavirlar bos yaptigin
rs232 to usb olsaydı dediğin doğruydu.ancak bilgisayar tarafına giriş usb ile yapıldığından evrensel seri yol denetleyicileri bunu usb aygıt olarak algılar.sürücü kurulumundan sonra driver bunu com port olarak yapılandırır.
Ama şöyle bir durum daha var eğer kablo daha önce driver'ı ile bilgisayara tanıtılmışsa bilgisayar driver sormaz

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 05 Mayıs 2010 14:48
mancukya
05-05-2010, 23:26   |  #13  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj
Alıntı: mcafee23  
rs232 to usb olsaydı dediğin doğruydu.ancak bilgisayar tarafına giriş usb ile yapıldığından evrensel seri yol denetleyicileri bunu usb aygıt olarak algılar.sürücü kurulumundan sonra driver bunu com port olarak yapılandırır.
Ama şöyle bir durum daha var eğer kablo daha önce driver'ı ile bilgisayara tanıtılmışsa bilgisayar driver
Bende alet icin drivers oldugunu anlamamistim bastan zaten com baglantisi yapacakken drivers istiyor diye soru oldugunu sanip o sekilde söylemistim sonra zaten olay anlasildi sagol genede kardes

kadir4172
18-09-2010, 14:17   |  #14  
Taze Üye
3 mesaj

merhabalar
yeni toplama bilgisyara ilk kez işletim sistemi kurmaya çalışıyorum (win7 64 bit ultimate) ancak kurulacak yer seçiminde harddiskimi görmüyor . anakart cd si ile driver kurmaya çalıştığımda ise cd den gerekli driverı  (sata raid) buluyorum ancak bu kezde imza hatası alıyorum ve kuramıyorum. bilgisayarda hiçbir işletim sistemi olmadığı için imza sorununa da bir çözüm bulamadım elim kolum bağlı kaldı . yardımcı olursanız çok sevinirim.. iyi günler