win 7 de internet bağlantı sorunu

osmanlisultani
07-04-2011, 22:21   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 3
71 mesaj

iyi akşamlar,

win7 home premium 64 bit işletim sistemi kullanıyorum. Bazen kablosuz internet bağlantım tamamen kopuyor ve notebook um ağda hiçbir bağlantı bulamıyor. Fakat ne yapıyor isem de notebook um hiçbir ağ görmüyor. Sadece sistem geri yükleme ile bu sorunun üstesinden gelebiliyorum.

Fakat ben farklı ve daha mantıklı bir çözüm istiyorum.

Şimdiden teşekkürler. 

Ağ bağdaştırıcım: Atheros AR9285 wireless network adapter

bsaribay
08-04-2011, 03:23   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Ben de TP-Link kullanıyorum. Bazen gerçekten intermetin gittiği oluyor. Ama bunu anlamak için interneti aldığın modeme ulaşıp,;Explorer adres çubuğuna 192.168.2.1 yazarak modeme ulaşmayı dene. eğer modeme ulaşabiliyorsan, modemden internetin var olup olmadığını kontrol edebilirsin. Eğer internet var ama sen bağlanamıyorum diyorsan: Ağ ve Paylaşım merkezine girdikten sonra, Bağlantılar: Kablosuz ağ bağlantıları tıkla. Özellikler tıkla . TCp/IPv4 üzerine gel ve özellikleri tıkla, IP ve DNS otomatik al seç. Olmadı dersen. IP adresi :192.168.2.10 / Alt Ağ maskesi ne geldiğinde otomatik olarak 255.255.255.0 gelmesi lazım.
Varsayılan ağ geçidi de 192.168.2.1 olarak ayarlaman lazım. DNS için 4.2.2.5 veya 195.175.39.40 deneyebilirsin.

bsaribay
08-04-2011, 03:26   |  #3  
Taze Üye
6 mesaj

Ha bu arada bazı modemlerin ağ adresi 192.168.1.1 de olabiliyor
o zaman ona göre değişiklik yaparsın...

osmanlisultani
08-04-2011, 16:37   |  #4  
OP Üye
71 mesaj

Öncelikle teşekkür ederim.Bu söylediklerinizi daha önce uygulamamıştım. Ama eğer bir daha ağ giderse bu dediklerinizi uygulayacağım,umarım işe yarar;tabii bu dedikleriniz işe yaramaz ise yine malesef sistem geri yüklemeyle uğraşıcam:(

Şimdi diğer bi soruya gelelim;Peki bu neden oluyor? Yani ortada bir sürü ağ varken benim bilgisayar neden hiçbir ağı bulamıyor?

osmanlisultani
09-04-2011, 16:25   |  #5  
OP Üye
71 mesaj

Yine bilgisayarım hiçbir ağı görmedi ve Dediklerinizi uyguladım ve sonunda sorunum çözüldü. Bu verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Ama şuanda bu sorunumun geçici mi yoksa kalıcı bir sorun mu olduğunu düşünüyorum. Acaba bir daha böyle bir sorun yaşar mıyım ve neden bu sorundan dolayı, bilgisayarım ayarlarını değiştirmem gerekiyor?

bsaribay
10-04-2011, 14:12   |  #6  
Taze Üye
6 mesaj

sorunun çözülmüş ise problem yok demektir. ama illa sen problem çıkarmak istiyorsan problemler sürekli çıkacaktır. bunun önüne geçmek istiyorsan, çok okuyacak, çok araştıracak, çok soracaksın ki doğruyu bulabilesin. eğer sen kendi adsl hattını ve modemini kullanıyorsan; hangi adsl paketini kullandığınla alakalı olabilir, modem ayarlarınla alakalı olabilir, kotanı aşmış ve internet hızın geçici bir süre indirilmiş olabilir vs....
dediğim gibi sen ne yaptığını bileceksin ki problemleri çözebilesin. en son ne yaptım da böyle oldu diyeceksin. genelde çözümleri bulmak en son yaptığın değişiklerle alakalı olabilir.